Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

e2140

FX-8350 = Ryzen 5 1400?

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym artykule z testami i5-8600K zauważyłem wydajność tych dwóch FX-8350 i Ryzen 5 1400 jest porównywalna.

FX nowy tanszy jest dwie stówy a moja obecna GA-970A-UD3 powinna dać rade po upgrade biosu.

Czy dobrze myślę że wymiana całej platformy to dodatkowo nowa płyta i RAM8GB w sumie 600zl które można dorzucić na grafikę no GTX1060?

 

Obecnie mam Phenom II X4 965 @3.9 i HD6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze bo liczyłem na konstruktywną opinię.

 

IydC4Xv.jpg

 

Czyli w tym teście łączenie tych procesorów z GTX1080 nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co to za test (po wykresach sądze że ppc), w jakiej grze bądź aplikacji?

 

2. Ok może byłoby to w miarę opłacalne, jednak biorąc pod uwagę jak bardzo prądożerne są FX'y (bagatelka 200 watów+ pod obciązeniem bez oc) i jakby nie patrzeć jest to martwa platforma (czyt. nikt się nie będzie bawił w optymalizację pod modułowe, wsparcie masz zerowe) - na dłuższą metę wychodzi słabo

 

3. Tak sobie czytam te testy i FX średnio 20% i więcej różnicy w wydajności w stosunku do R5

 

4. R5 1400 sam w sobie nie jest zbyt opłacalnym wyborem, już o wiele lepiej dołożyć i kupić R5 1600.

 

 

Pomysł taki tragiczny nie jest ale z czasem no odsprzedać takiego FX'a będzie bardzo ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym artykule z testami i5-8600K zauważyłem wydajność tych dwóch FX-8350 i Ryzen 5 1400 jest porównywalna.

FX nowy tanszy jest dwie stówy a moja obecna GA-970A-UD3 powinna dać rade po upgrade biosu.

Czy dobrze myślę że wymiana całej platformy to dodatkowo nowa płyta i RAM8GB w sumie 600zl które można dorzucić na grafikę no GTX1060?

 

Obecnie mam Phenom II X4 965 @3.9 i HD6850.

na pewno będziesz miał duzo lepszą wydajność z fx + mocniejsza karta graficzna niż z tym Ryżem + ten hd6850

jak na razie nie chcesz zmieniać platformy to wymiana tego PII na fx-a i kupno jakiegoś gtx1050ti czy 1060 3gb wydaje się słusznym rozwiązaniem

a z czasem wymienisz na jakiegoś i5 7600k używanego (po premierze kawowych lajków pewnie ostro pójdą w dół) i taki ryzen będzie mu mógł stopy wąchac w grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac kwestie ze pewnie trzeba dolozyc do konkretnego chlodzenia a i to nie zagwarantuje ze plyta nie bedzie spowalniac proca bo sekcja nie wyrabia. Ale jesli jestes swiadomy takiej mozliwosci i chcesz inwestowac kolejne $$ w martwa platforme to czemu nie. W koncu nie jest tak ze ze sprzedazy obecnej jestes w stanie wyciagnac pare zloty takze. Ah wait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazję kupić za małe pieniądze tego 8350 to można brać, ale żeby cie throttling nie zaskoczył to musisz mieć dobrze wentylowaną budę + chłodzenie, bo bez tego nie ma co podchodzić, zwłaszcza bez nawiewu na sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje trzy grosze by potwierdzić zeznania osób wyżej.

Opłaci ci się wymienić na tego FX`a ale tak jak napisał @AtGod nie podchodź bez dobrego chłodzenia w budzie i na samym procku. Mi wystarczyła awaria wentylatora odprowadzającego ciepło z budy i już był problem z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten fx to rzeźnik sekcji zasilania. kumplowi fx-8370E @ 4.0 usadził sekcje zasilania. trzeba mieć dobrze wentylowaną obudowe aby się w coś tkaiego bawić bo i ciepła sporo się generuje. generalnie procesor nie jest aż taki zły jak się niektórym wydaje. wszystko zależy od ceny jego zakupu. jak miałbyś do dorwania za 200 czy 300 zlotych to się można bawić. jak więcej to imo lepiej wrzucić te pieniądze do skarbonki z napisem NA NOWY KOMPUTER i spokojnie sobie ciułać. ja bym wolał sprzedać to co amsz i pójść w kierunku G4600 + h110 czy coś. wydajność byłaby zbliżona ale nie trzeba byłoby się martwić o odprowadzanie ciepła. no i w przyszłości zawsze można by rozejrzęć się za jakimś używanym i5.

 

 

Udam że nie zauważyłem tego tematu

 

spoko luz. jak się nie zansz to nie musisz się udzielać :lol2: plox typie. nie leć opiniami wyrobionymi na Bulldozerach. Vishery nie były takie tragiczne a w dobie coraz lepszego wykorzystania większej ilości rdzeni zaczęły radzić sobie... przyzwoicie. rewelacji nie ma i takie optymalizacyjne gówna jak Fallout 4 potrafią dać popalić ale już we Wiedźminie 3 czy innych dobrze zoptymalizowanych grach jest ok. te 50-60 klatek zwykle utrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, chłodzenie mam scythe ninja z wentylem, obudowa R5, bardziej bym się obawiał zasiłki BeQuiet L8-CM-530W czy da rade ale tez nie przepadam za grzejnikami.

Na razie się wstrzymywałem bo albo grafiki leciały w kosmos z cenami albo ramy.

A teraz mi wentylator w grafice zaczął jechać nonstop na max 3500RPM wiec mozliwe ze dlugo nie pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...