Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kapucynałke

i5 7600k vs i5 -8600k

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiadomo to 8600k ma 6 rdzeni więc więcej od i5-7600k jak ma sie sprawa wydajności? O ile fps dzieki temu realnie wzrastaja osiagi w grach typu wiedźmin,battlefield 1, mass effect andromeda w porownaniu do i5 -7600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 4 miechy temu i5-7600k kupiłem.. za 1060 zł a tutaj jest ten niecałe 100zł droższy ja pierdziele.

 

ale dochodzi jeszcze płyta głowna XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. który w grach jest miażdżony nawet przez i5-8400 (wydajność +/- i7 7700K stock).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz zauważyłem wykres na głównej pclaba..

 

ale wydajność w wiedźminie 3! holy moly przecie to z 30fps więcej tam wychodzi od i5-7600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczekaj na z390 które wychodzi w wakacje przecież 7600k to nie słaby procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak duzo fps jak po 4-5 lat glut stwardnieje i intel leci do kosza. brac tylko amd i nie dac sie robic w ch***a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak duzo fps jak po 4-5 lat glut stwardnieje i intel leci do kosza. brac tylko amd i nie dac sie robic w ch***a

:D Za 5 lat to będziesz zmieniał CPU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale pomysl dajesz 1200zl i po 4-5latach masz cegle? Kasa w bloto xd i jeszcze nowa plyta do zakupu co rok xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Ivy Bridge działają, a mają 5 lat i "pseudo" pastę...

Kto ci każe co roku wymieniać płytę? Od s1155, czyli Sandy Bridge jedna seria chipsetów (wtedy 6x) wystarczała na dwie generacje. Teraz dopiero coś odwalili, bo od kilku lat było to już standardem, że druga partia chipsetów pod dany socket nie będzie miała nowszych proców. Jeden socket = dwie generacje. Poza tym, łączy się to z powyższym, wcześniejszym, po co ci nowa płyta, skoro masz wystarczającą wydajność i nie zmieniasz proca?

 

Więc skończ pieprzyć za przeproszeniem, bo AMD jeszcze nie nic nowego nie wypuściło na AM4 i nie macie żadnej pewności ile, czy i kiedy w ogóle jakaś nowa generacja wyjdzie na AM4. Pragnę przypomnieć, że AM3 było zupełnie pojedynczą generacją jak się okazało. Intel nie jest święty, ale AM4 jest za krótko aby wychwalać, że to jakaś przyszłościowa podstawka na lata. Wróć przynajmniej za rok z tym tematem, wtedy pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale pomysl dajesz 1200zl i po 4-5latach masz cegle? Kasa w bloto xd i jeszcze nowa plyta do zakupu co rok xd

Czemu cegła... Bierzesz formę z drukarki 3D, imadło i możesz nakładać nową pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 4 miechy temu i5-7600k kupiłem.. za 1060 zł a tutaj jest ten niecałe 100zł droższy ja pierdziele.

 

ale dochodzi jeszcze płyta głowna XD

 

A kiedy kupowałeś i5 7600K to płyty za darmo rozdawali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogółem to mam wrażenie że Ci co kupili Kaby Lake to dali się zrobić w jedno wielkie jajo :thumbup: , Skylake jeszcze rozumiem bo nie byłoby na czym kompa postawić przez ostatnie 1,5 roku, ale Kaby Lake ? toż to śmiech na sali i ubicie platformy która okazała się być przejściowym crapem i ulepszeniem tego co było wcześniej (Skylake) i to chyba na siłę ^^ -serio jak bym kupił kompa 2-3 czy nawet 5 miechów temu i brał topowego Kaby Lake, i widział co teraz dzieje się u intela po reakcji na Ryzeny i wydanie szybko ósmej generacji, to bym sobie pluł w brodę że poszedłem w takie coś -i mowa tu o normalnych ludziach, a nie maniakach którzy wymieniają części co rok czy pół roku na najnowsze, bo mają przysłowiowe +5% do wydajności

 

prawda jest taka że każdy kto kupił Kaby Lake dał się zrobić bez mydła na tle i5 8400 i w górę :lol2: i wychodzi na to że to była najgorsza platforma intela od lat pod względem podejścia do klienta i tego co teraz wyprawiają -aż dziw bierze jak niektórzy zaciekle bronią tej pseudo konsumenckiej, anty konsumenckiej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak duzo fps jak po 4-5 lat glut stwardnieje i intel leci do kosza. brac tylko amd i nie dac sie robic w ch***a

 

Zawsze można wymienić gluta na pastę wysokiej jakości pod IHS. Gwarancja trwa 3 lata, a więc za 4-5 lat to już nie zrobi różnicy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsze cpu Intela z pastą mają koło 5 lat i raczej nic się z nimi nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiej generacji piszemy. Jedne grzeją się mniej, inne trochę bardziej...

 

Tak czy inaczej, po okresie gwarancyjnym polecam wymienić pastę pod IHS. Są serwisy które biorą na siebie odpowiedzialność, jeżeli coś pójdzie nie tak, więc ryzyko jest zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsze cpu Intela z pastą mają koło 5 lat i raczej nic się z nimi nie dzieje?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ivy miałem dwa I kumpel dwa w ostatnim czasie. Te które były gorące od nowego, były gorące do dziś, oczywiście. Ale te chłodne od nowego się nie pogorszyły, a o tym dyskutujemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsze cpu Intela z pastą mają koło 5 lat i raczej nic się z nimi nie dzieje?

Mój xeon e3 haswell po odpaleniu linxa w sekundę ma 90 stopni.

Nic się nie dzieje i mi to ryba, bo nie używam niczego z AVX, ale tak raczej nie powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...