Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BUCZOBRK

Procesor do wiekowego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę zwiększyć moc w swoim komputerze i pomyślałem że najkorzystniej było by wymienić procesor. Proszę o informację jaki byłby najbardziej optymalny procesor do mojego zestawu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztero-rdzeniowy pójdzie na mojej płycie ? Słyszałem że są "patenty" z xeonami że się je delikatnie przerabia żeby chodziły na starszych kompach. Tylko czy to wystartuje na mojej płycie głównej ? Proszę o jakąś szczegółową informację jeżeli to możliwe.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy komputer.

 

 

jak bym chciał kupić nowy komputer to nie bawił bym się z tym "złomem" niestety narazie muszę na nim przetrwać i chcę w jakiś sposób ulżyć moim cierpieniom :)

 

coś takiego miało by rację bytu w moim zestawie? :

 

http://allegro.pl/najlepszy-core-2-quad-q6600-2-4ghz-slacr-g0-pasta-i6966409117.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to powiedz czym dla Ciebie jest "zwiększenie mocy", i w czym tej mocy potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu zmień zasilacz

Nie musi zmieniać zasilacza, seria MC od Modecoma to były solidne zasilacze. W dodatku ich deklarowane obciążenie na linii 12V było mocowo zbliżone do całościowego obciążenia zasilacza, więc jakiś quad do tej grafiki powinien się spokojnie pod licznikiem zmieścić.

@Autor

Opcje są 2.

1. Kupić quada z serii Q9xxx, najlepiej z trochę wyższym mnożnikiem i podkręcić.

2. Sprawdzić czy do tej płyty są przygotowane mikrokody od quadów z socketu 771, jeśli tak to kupić takiego quada, podkładkę za złotych mniej niż 5, wgrać mikrokody wg instrukcji z forum i cieszyć się sporym przyrostem wydajności.

Ja do Q9400 miałem SSD (na SATA 2) i zestaw śmigał przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi zmieniać zasilacza, seria MC od Modecoma to były solidne zasilacze. W dodatku ich deklarowane obciążenie na linii 12V było mocowo zbliżone do całościowego obciążenia zasilacza, więc jakiś quad do tej grafiki powinien się spokojnie pod licznikiem zmieścić.

@Autor

Opcje są 2.

1. Kupić quada z serii Q9xxx, najlepiej z trochę wyższym mnożnikiem i podkręcić.

2. Sprawdzić czy do tej płyty są przygotowane mikrokody od quadów z socketu 771, jeśli tak to kupić takiego quada, podkładkę za złotych mniej niż 5, wgrać mikrokody wg instrukcji z forum i cieszyć się sporym przyrostem wydajności.

Ja do Q9400 miałem SSD (na SATA 2) i zestaw śmigał przyzwoicie.

 

 

możesz bardziej wyjaśnić jak mam sprawdzić czy mam na płycie te mikrodiody ?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to wolał bym spróbować za "grosze" podrasować ten co mam ile się da a w przyszłości zakupię "przyzwoitą" budę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest SFF, tam nie wejdzie żadna standardowa grafika.

 

możesz bardziej wyjaśnić jak mam sprawdzić czy mam na płycie te mikrodiody ?

 

pzdr

http://forum.pclab.pl/topic/933619-Procesory-LGA-771-w-plytach-LGA-775/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić xeona z aliexpress za "grosze" lub na allegro. Płyta powinna go łyknąć po wgraniu zmodyfikowanego biosu.

 

up. dokładnie, jak budżet ciśnie to nic nie zrobi. Wiadomo, że przydałby się co najmniej jakiś i5 sandy, po obecnych premierach mogą tylko potanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić xeona z aliexpress za "grosze" lub na allegro. Płyta powinna go łyknąć po wgraniu zmodyfikowanego biosu.

 

up. dokładnie, jak budżet ciśnie to nic nie zrobi. Wiadomo, że przydałby się co najmniej jakiś i5 sandy, po obecnych premierach mogą tylko potanieć.

 

no dokładnie narazie myślę podnieć procka za grosze a w późńiejszym czasie wymienić PC. Tylko czy aby napewno moja płyta udzwignie xeona ? proszę o info od osób które ten temat ogarniają.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden: Jeśli wpakujesz pieniądze do nic niewartego zestawu, to będzie trochę szybszy, ale nadal nic niewarty. Do Quada będziesz musiał dopasować chłodzenie, do tego dokupić więcej archaicznego ramu ddr2 a wszystko okraszone będzie niewydajną kartą graficzną. Nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciwko starszym komputerom i nie polecam nowych, ale inwestowanie w zupełnie martwą platformą nie jest w żaden sposób przyszłościowe. Jedynie przedłużasz agaonię, żeby ponieść ten sam nieco większy wydatek za rok. Tego Xeona czy ramu DDR2 już nie odsprzedasz a przy zakupie znaczącą wielkość ma tu nawet koszt wysyłki.

W gruncie rzeczy wymienić musisz wszystko. H61 + i3 + 4gb ddr3 wcale nie wyjdzie drogo a zrobi wszystkie xeony 771.

Sprecyzuj do czego używasz komputera, bo jeśli nie do gier, to integra z sandy wystarczy a obecna grafika to jedyny cokolwiek warty element obecnego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniej wyjdziesz dokupując RAMu i wymieniając procka.

Jeżeli nie chcesz wymieniać kompa, to będzie najlepsza opcja (nie licząc Xeon'a) :

 

2x1GB : LINK (800MHz CL4, ale na CL5 też będą działać ;)).

Q6600 + Chłodzenie : LINK/LINK.

 

Podkręcić Q6600 na 2,7-2,9GHz i będzie OK z Radkiem 5750.

Jak masz już "wysokie chłodzenie" na E2160 (takie jak z pierwszej aukcji), możesz kupić sam procesor bez chłodzenia : LINK.

Łącznie wydasz ok. 120-170zł (z przesyłkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agent

 

Rok temu mu pomagałeś w OC i autor chyba kupił tego E7500 tylko nie ma go w sygnie a jest na stronie "o mnie". Może by bardziej pocisnąć tego wilka bo ramu to raczej styka do grania i netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agent

 

Rok temu mu pomagałeś w OC i autor chyba kupił tego E7500 tylko nie ma go w sygnie a jest na stronie "o mnie". Może by bardziej pocisnąć tego wilka bo ramu to raczej styka do grania i netu.

 

 

Dokładnie tak !

 

tylko własnie rzecz w tym że E7500 padł i szukam kolejnego niedrogiego rozwiązania :) w ostateczności znów kupie E7500

 

pzdr

 

Najkorzystniej wyjdziesz dokupując RAMu i wymieniając procka.

Jeżeli nie chcesz wymieniać kompa, to będzie najlepsza opcja (nie licząc Xeon'a) :

 

2x1GB : LINK (800MHz CL4, ale na CL5 też będą działać ;)).

Q6600 + Chłodzenie : LINK/LINK.

 

Podkręcić Q6600 na 2,7-2,9GHz i będzie OK z Radkiem 5750.

Jak masz już "wysokie chłodzenie" na E2160 (takie jak z pierwszej aukcji), możesz kupić sam procesor bez chłodzenia : LINK.

Łącznie wydasz ok. 120-170zł (z przesyłkami).

 

 

Dzięki za pomoc !

 

jednak opcja z dokupieniem ramu raczej nie wchodzi w grę ponieważ dwa na cztery gniazda są padnięte - 2x1 GB ddr2 leży już u mnie w szafie :P Odnośnie tego procka to on podejdzie bez żadnego przerabiania ?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 wejdzie bez żadnego przerabiania. Zapomnij jednak o jakimkolwiek większym podkręcaniu, bo to najbardziej prądolubny procesor jaki da się tam zamontować a Twoja płyta nie ma bogatego zasilania.

 

@agent_007 - serio polecasz 2x1gb ddr2 za 75zł? Tańsze są 2x2gb 800mhz.

 

 

2gb ram to dziś zdecydowanie za mało. Telefony tyle mają, te przeciętne. Jeśli masz tylko dwa gniazda, to koniecznie zmień na 2x2, tylko że to ciągle skarbonka. Ten procesor wciągnie tyle prądu, że to co oszczędzisz na niewielkiej dopłacie do zmiany całej platformy (na i3 2100) to oddasz elektrowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 wejdzie bez żadnego przerabiania. Zapomnij jednak o jakimkolwiek większym podkręcaniu, bo to najbardziej prądolubny procesor jaki da się tam zamontować a Twoja płyta nie ma bogatego zasilania.

 

@agent_007 - serio polecasz 2x1gb ddr2 za 75zł? Tańsze są 2x2gb 800mhz.

 

 

2gb ram to dziś zdecydowanie za mało. Telefony tyle mają, te przeciętne. Jeśli masz tylko dwa gniazda, to koniecznie zmień na 2x2, tylko że to ciągle skarbonka. Ten procesor wciągnie tyle prądu, że to co oszczędzisz na niewielkiej dopłacie do zmiany całej platformy (na i3 2100) to oddasz elektrowni.

Dokladnie. Przerabialem to w ubieglym roku, plyte z prockiem (q6600) i pamieciami sprzedalem za niecale 300zl, za 450 kupilem i3 z plyta i 2x4GB ramu - calkiem inaczej PC chodzi - o 2x mniejszym TDP nie wspominajac (na Boxie praktycznie nieslyszalny) Teraz ceny pewnie sa inne, ale i same i3jki juz tansze bywaja - albo poszukac jakiegos poleasingowca z i5/i3 z dyskiem i pamieciami w podobnej kwocie. No ale jak kto woli, dzisiaj cpu, za 2 tygodnie padnie plyta, i tak bedziesz dokladal a katorga zmieni sie w co najwyzej meczarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest sens z tym kompem zrobić to wymienić procek na E8500. Blisko 2x wyższa wydajność na stock zegarach za 25zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest sens z tym kompem zrobić to wymienić procek na E8500. Blisko 2x wyższa wydajność na stock zegarach za 25zł

Zgadzam się. To by był teoretycznie rozsądny upgrade, E8500 tchnąłby sporo życia w ten PC. Niby tylko 2 rdzenie, ale wysokotaktowane, mniej prądożerne i z większą pamięcią podręczną. Nadal pozostaje jednak problem 2gb ramu na płycie z jedynie dwoma slotami. Dokładanie 2x2gb to wciąż inwestowanie w części, które są już archaiczne - leżą na allegro i czekają aż ktoś będzie reanimował trupa. Nie da się ich odsprzedać, bo są niemal bezużyteczne. OP wsadzi 100-150zł w części i za pół roku stanie przed tym samym problemem z bezwartościowym komputerem.

 

Q6600 prądu żre mnóstwo i nie da się wykluczyć, że 10 letnia płyta pójdzie na nim z dymem.

 

Nawet kup jakiś komputer poleasingowy. Jeśli ma być też do gier, to byle by miał normalną obudowę, żeby dało się wsadzić kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 nie pomoże bo w normalnym użytkowaniu, poza grami które korzystają z 4 wątków nie będzie odczuwalnej różnicy w porównaniu do E8500. Wąskie gardło tutaj to przede wszystkim 2 GB RAM w połączeniu z wolnym dyskiem.

 

Spróbował bym też jakiegoś pendrive jak masz w miarę szybki i 4GB ReadyBoost, potrafi pomóc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale teraz zauważyłem że nie zmieniłem jednej rzeczy w sygnaturce !! Aktualnie mam 2 x 2 GB ramu !!!! Ramy 2x1GB leżą w szafie przez te padnięte sloty w płycie.

 

Czyli wychodzi z tego że dołożyć procek E8500 i to jest max co tu można zrobić za przysłowiowe grosze ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...