Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piootrek96

złącze ps/2

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego producenci płyt głównych umieszczają złącze ps/2 niemal na każdej nowej płycie? :D Ktoś z tego jeszcze korzysta?

 

Chyba że powodem są gamingowe myszki kulkowe :3 Mam jeszcze w szafie tego białego chomiczka, niestety bez kulki, bo pies zjadł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klawiatur głównie.

W ogromnym uproszczeniu w wypadku USB to komputer pyta się co jakiś czas, czy klawiatura/myszka chcą coś wysłać. W wypadku PS/2 to klawiatura mówi komputerowi, ze coś wysłała. Może to więc zmniejszyć opóźnienie.

Dodatkowo w wypadku klawiatury na USB jesteś ograniczony co do ilości klawiszy wciśniętych na raz. W wypadku PS/2 nie ma czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS/2 to całkiem dobry standard ( szczególnie dla klawiatur )

Sam mam klawiaturę PS/2 i sprawuje się świetnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mam PS/2 na płycie ale klawiatura jest (nie zmienię jej bo to mechanik na black'ach - a te jakoś wyginęły :( )

NKRO bez trików programowych - dlatego PS/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która współczesna klawiatura ma teraz złącze ps/2 ?

Steelseries 6gv2, posiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steelseries 6gv2, posiadam :)

Niektórzy używają starych klawiatur na PS2 do dzisiaj z przyzwyczajenia(sam używałem do niedawna klawiatury ergonomicznej chicony, zakupionej jeszcze przez moich rodziców w latach ~~1998 :E)

Poza tym, czytałem, że przy ekstremalnym OC na N2 używa się właśnie sprzętu PS2, ponieważ przy wysokich zegarach, byle bzdura powoduje niestabilność, np. właśnie urządzenia USB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...