Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bociex47

Przesiadka z i5 3350p na... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

czy opłaca się w tym roku przesiadać z i5 3350p , gpu rx480 8gb , ram 8gb. Monit fhd 27 cali 144hz. Myślałem o ryzym 1600 ( właśnie z x czy bez x ), czy może coś z intela? W sumie to gram głownie w cs go i tam troche proc nie wyrabia ( mało fps). Jakoś zdesperowany do zmiany nie jestem bo tak to wsio smiga git ( w sumie i ten cs ~200+ fps trzyma ) typu PUBG czy inne . Fundusz myślę koło 1800-2000 zł. Czy spokojnie poczekać na rozwój sytuacji na rynku do przyszłego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci git to nie zmieniaj na siłe tylko czekaj na rozwój sytuacji. imo lepiej czekać na nową wersje Ryzenów i tego co będzie po coffee lake. tak sobie iesmiało liczę że może jeśli amd odpali jakiś dobry szajs w ramach ryzen 2 to może intel będzie musiał rzucić jakieś konkretne procki z edramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , dzięki. Jak to mówią nic na siłę . Poczekam spokojnie co się będzie działo. Grafa na razie da myślę rade w tym fhd + do wymiany platformy też zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rx480 to przy tym i5 3350p jest na wakacjach :) w grach procesorowych to karta pewnie na 70% nawet nie chodzi, nie wiem autorze jaką masz płytę, ale jak z możliwościami OC, to najprościej zmienić na jakiegoś cepa z literką K, podkręcić i zobaczysz jak ci komp odżyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej się na coś zdecydować, bo przy tak dynamicznych sytuacjach na rynku to będziesz czekał w nieskończoność, bo ciągle każdy będzie mówił, że by na coś czekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka niestety bez możliwości oc ( MSI B75A-G43, , zresztą one się słabo kręcą więc od razy nie kupowałem takiej płyty. Dziwne odpaliłem msi afterburner i tak cs:go procek obciążony tylko 50% -70 % tak skacze , karta nie dobija do 50%. Natomiast w ME: Andromeda procek na 100% karta skacze 80%-90% bywało i na chwile 100%. Dziwne ,że w tym cs'ie nie wyciąga więcej fps jak procek ma jeszcze rezerwę. Ogólnie to ten mi wpadł w oko Intel i5-8400. Tylko już słabo dostępny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-8400 nie jest już słabo dostępny a jeszcze słabo dostępny. Miał premierę sklepową dopiero w piątek i za 1-2 tygodnie zapewne wysypie się w wielu sklepach. Jego duża zaletą jest to, że trzyma on dokładnie półkę cenową swojego poprzednika czyli i5-7400 (w dystrybucji mają prawie identyczną cenę) a jest o 50% szybszy od poprzednika (6 rdzeni vs 4 rdzenie) a od twojego obecneg i5-3350p jest prawie 2 razy szybszy np wg testu Passmark CPU Mark i w dodatku bardziej oszczędny:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-3350P+%40+3.10GHz&id=1476

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-8400+%40+2.80GHz&id=3097

 

Oczywiście wymiana procka pociągnie za sobą konieczność wymiany płyty głównej i pamięci co mocno podnosi koszt, zwłaszcza, że dopiero najnowsze płyty, serii 3xx wspierają coffee lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie na kolejną 9-tą generację Intela da Ci już niewielki przyrost wydajności ale już zauważalny spadek zużycia energii i co się z tym wiąże wyższą kulturę pracy jego chłodzenia (mniej ciepła = cichsze chłodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rx480 to przy tym i5 3350p jest na wakacjach :) w grach procesorowych to karta pewnie na 70% nawet nie chodzi, nie wiem autorze jaką masz płytę, ale jak z możliwościami OC, to najprościej zmienić na jakiegoś cepa z literką K, podkręcić i zobaczysz jak ci komp odżyje ;)

 

 

W sumie to na forum mi to polecali , że do tego procka będzie ok ta karta :)

 

i5-8400 nie jest już słabo dostępny a jeszcze słabo dostępny. Miał premierę sklepową dopiero w piątek i za 1-2 tygodnie zapewne wysypie się w wielu sklepach. Jego duża zaletą jest to, że trzyma on dokładnie półkę cenową swojego poprzednika czyli i5-7400 (w dystrybucji mają prawie identyczną cenę) a jest o 50% szybszy od poprzednika (6 rdzeni vs 4 rdzenie) a od twojego obecneg i5-3350p jest prawie 2 razy szybszy np wg testu Passmark CPU Mark i w dodatku bardziej oszczędny:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-3350P+%40+3.10GHz&id=1476

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-8400+%40+2.80GHz&id=3097

 

Oczywiście wymiana procka pociągnie za sobą konieczność wymiany płyty głównej i pamięci co mocno podnosi koszt, zwłaszcza, że dopiero najnowsze płyty, serii 3xx wspierają coffee lake.

 

No widziałem , że płyt mało i drogie. Zastanawiam się nad dołożeniem do i5 8600k ( tu też jest ta zasada , że z K tylko się kręcą ?). Czy 8400 też zakręcę ładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...