Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ambasador

Tania Płyta Pod Kawe i5 8400

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ASUS TUF Z370-PLUS GAMING, też preferuję ich płyty główne, nigdy nie miałem też problemów z gwarancją. Co do MSI i Gigabyte się zraziłem, miałem kilka ich płyt i z każdą było coś nie tak. Jakoś nie mam zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik ma dobre ceny tych tańszych płyt Asusa (droższych nie porównywałem) + darmowa wysyłka. TUF Plus 629 zł, gdzie w innych sklepach stówkę drożej, przy TUF pro różnica 30 zł względem np Gral.pl, w x-komie 759 i 779 sobie wołają :E (między tymi płytami jest 10 dolarów różnicy)

ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING - najtańsza 839, tutaj 749, kusząca propozycja, nie powiem.

 

Na chwilę obecną to wygląda tak

(485-510): MSI Z370-A PRO

(529-599): ASRock Z370 Pro4/ Gigabyte Z370 HD3/ MSI Z370 PC PRO/ ASUS PRIME Z370-P

(600-699): ASRock Z370 KILLER SLI/ MSI Z370 SLI PLUS/ MSI Z370 KRAIT GAMING/ ASUS TUF Z370-PLUS GAMING/ ASUS TUF Z370-PRO GAMING

(700-800): ASROCK Z370 EXTREME4/ Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming/ MSI Z370 GAMING PRO CARBON/ MSI Z370 GAMING M5 / ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Kup ASUS TUF Z370-PLUS GAMING, też preferuję ich płyty główne, nigdy nie miałem też problemów z gwarancją. Co do MSI i Gigabyte się zraziłem, miałem kilka ich płyt i z każdą było coś nie tak. Jakoś nie mam zaufania.

 

Ten asus nie ma od góry sekcji chłodzonej więc nie warto się nim interesować tym bardziej, że procki konkretnie żrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

MSI albo gigabyte z tych płyt.

Na gigabyte radiatory wydają sie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten asus nie ma od góry sekcji chłodzonej więc nie warto się nim interesować tym bardziej, że procki konkretnie żrą.

No i właśnie to mnie boli, inaczej już bym ją zamawiał. Za tą cene brak radiatora na mosfetach. Niby seria Tuf - wzmocniona :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co komu z tego SLI przepraszam? Kto dzisiaj przy zdrowych zmysłach się ładuje w SLI?

Pół-użyteczny slot na płycie, którego jak się użyje, to ogranicza przepustowość głównej karty? :E

 

"SLI" teraz ma sens dla tych, którzy sobie chcą robić programowy raid z dysków NVMe, którego osiągi nie będą limitowane przez DMI.

 

Niby seria Tuf - wzmocniona :E

TUF kiedyś było marką premium. Teraz zrobili z niej niski segment kierunkowany dla gimbo-graczy -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600 zł ciezko zeby miala thermal armor i inne ficzery, to nie saber czy mark 1, a segment "value".

 

SLI mi tak potrzebne jak LEDy, jest bo jest, wszedzie teraz to ładują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepiam się do tematu - z chęcią przeczytam testy tych płyt.

Zależy mi na najtańszej z dobrą sekcją zasilania, chłodzeniem i pod lekkie oc RAM.

Dodatkowe bajery typu sli, świecidełka różnokolorowe są zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze pod OC to MSI SLI Plus/Krait albo AsRock Killer Sli.

Płyty za 500zł są dla tych co nie kręcą i chcą mieć tylko działającą płytę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze pod OC to MSI SLI Plus/Krait albo AsRock Killer Sli.

Płyty za 500zł są dla tych co nie kręcą i chcą mieć tylko działającą płytę,

 

Czyli wychodzi na to, że ta aktualnie jest najtańsza pod OC:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-killer-sli-z370-sata3-ddr4-m-2-usb3-1-gen-1-atx-1533537/

 

Potem tutaj:

https://www.x-kom.pl/p/384544-plyta-glowna-socket-1151-msi-z370-sli-plus-pci-e-ddr4-usb-31-m2.html

Oraz Ta:

https://www.x-kom.pl/p/384311-plyta-glowna-socket-1151-msi-z370-krait-gaming-pci-e-ddr4-usb-31-m2.html

 

tylko, że są niedostępne.

 

 

Na tej:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-gaming-plus-z370-ddr4-sata3-m-2-usb3-1-atx-978518/

rozumiem, że tylko odpalę, ale nic więcej nie zrobię

 

EDIT:

Widzę, na załączonym obrazku z posta wyżej:

c2b900fe_handychart.png

 

Że odpada z miejsca jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze sklep Proline

https://proline.pl/?qp=z370&gk=

 

Ale pamiętaj że MSI SLI jest ma lepszą sekcję od Killera :) Aczkolwiek obie muszą działać z 8400. Problemem będzie jak kupisz kiedyś 8600K/8700

 

 

na płytach za 500zl też proc działać będzie. Ale kurde czy TURBO zadziała poprawnie? Ryzyko już się zwiększa :)

 

Gaming PLUS jest tak spozycjonowany. Że w rubryce śmieci jest 2 razy nic, zanim pojawia się PC Pro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy na serio bierzecie pod uwagę, że z powodu dwóch dodatkowych rdzeni x86 nagle typowe sekcje zasilania będą padać albo się topić z gorąca?

 

Nie żebym był elektrykiem, ale trochę z fizyką w życiu miałem do czynienia i jakoś nie brzmi mi to nadmiernie wiarygodnie. Naturalnie żywotność płyt Z370 nie powinna być zbyt duża logicznie patrząc z pozycji ich producentów, a także Intela i może budzić to pewien niepokój, ale co, te sekcje są jakoś wyraźnie słabsze niż te z Z170/Z270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo dobry ruch, żeby tylko wypuścić Z370 :)

 

 

A wiadomo jaki potencjał będą miały B360 czy inne tańsze alternatywy - tylko odpalenie czy coś będzie się dało zdziałać? I kiedy realna data pojawienia się? Czytałem, że dopiero 2018 I kwartał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...