Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ambasador

Pamięć do i5 8400

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak oleje te 8 gb pamieci i kupie 16. Jedyne sensowne w miare cenie wydaja sie te Mój link

Moglem kupic geile z x-koma za 619 zl, ale ktos mnie wyprzedzil.

 

We wczesniejszym linku chodzilo mi o to, ze skoro 3200 cl 16 maja wiekszy burst, ludzie i tak kupuja kosci 3000 cl 15. Dla 16 zł roznicy? Pomyslalem ze moze cos innego jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za popularnym portalem polecę Corsair. Ale jeśli sam chcesz wiedzieć dlaczego, musiałbyś poczytać o parametrach CL i jak mają się ew. do ciut niższego taktowania, czyt. co jest lepsze.

Potem, co nade wszystko jest ważne przy tego typu pamięciach, jak się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi, jaki byście ram polecili do tego procesora ( i5 8400) 8gb, budżet do 350zł, płyta z możliwością OC - pokroju MSI Z370 SLI PLUS.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi, jaki byście ram polecili do tego procesora ( i5 8400) 8gb, budżet do 350zł, płyta z możliwością OC - pokroju MSI Z370 SLI PLUS.

Pozdrawiam

 

przy obecnych cenach będzie ciężko znaleźć coś szybszego od 2400/2666

 

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2400mhz-cl15-hx424c15fbk2-8-766879/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi, jaki byście ram polecili do tego procesora ( i5 8400) 8gb, budżet do 350zł, płyta z możliwością OC - pokroju MSI Z370 SLI PLUS.

Pozdrawiam

 

Płyta najtańsza. Ram najtańszy 2x8GB i podkręć go :)

 

Ja mam np 2400MHz CL14 1.2V Corsaira które kręcą się po przepisaniu wszystkich parametrów na sztywno z profilu XMP do 3000MHz. Przy czym na 3000MHz można jeszcze zejść z CL do 13. Po podniesieniu napięcia na kościach do CL12. To wszytko na z170 i 6700K, który kontroler pamięci ma gorszy od kebaba czy kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, udało się znaleźć używane Corsairy LPX 2x4 3000MHz za 320 plnów.

 

Edit: Płytę wziałem Asrock Z370 Extreme4, wolałem dopłacić 120zł, ma lepszą sekcję zasilania, a kto wie może kiedyś mi się zachce przesiadki na jakiegoś K ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta spoko, tylko ramy lipne :) chyba że CL14 :)

 

Generalnie jeżeli masz budżet określiony na płytę+proca+ram to najlepiaj brać tak, żeby płyta była ostatnią częścią, która będzie uszczuplała budżet. No może poza prockiem 8600K i 8700K. Tutaj tez można poprzestac na 8600K :) Dzisiaj szybki RAM to podstawa.

 

Możesz sobie zerknąć tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1221822-Asus-TUF-Z370PRO-GAMING-vs-AsRock-Z370-Extreme4/

 

 

No i 8GB to też szału nie ma:) Ale będzie motywacja, żeby kiedyś zmienić na wiecej szybszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramki chyba CL15, tak w jakiejś perspektywie faktycznie wolałbym 16gb i taki ciut szybszy. Teraz na "rozruch chciałem" 8gb i nie superszybki, żeby kosztowo to nie wyszło fatalnie.

 

Ja jednak przy doborze komponentów wolę jednak mieć Mobasa z tej średniej półki co najmniej. Ramy łatwiej wymienić tylko pyk i pyk, bo znając żywot to pewnie po nadchodzącym "przeszczepie" na 8th Gen i demontażu BQ Dark Rock Pro 3 i montażu, będę miał dość na następne parę miesięcy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL15 na 99,999% nie będą na B-Die :) Corsair Dominator Platinium wychodziły z B-Die, ale to pewnie nie takie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te pamięci będą spoko do MSI Z370 SLI PLUS ? Oraz czy na B-die są ? RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą spoko i są to kostki B-die, tylko ta wysyłka z USA przeraża. Dojdzie VAT, przesyłka i nie wiadomo co tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc wszystkie od 3600 w gore sa na b-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma z tymi RGB RAM ? Bo są ładniejsze a różnica w cenie żadna, tylko nie widze ich na liście kompatybilnych ramów ani na tej od B-die ??

 

Jest jakaś różnica między CL15 a CL17 w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To identyczne kostki, różnią się tylko tymi ledami, jak ktoś lubi świecidełka. Na tej liście kości b-die te pamięci figurują:

https://www.hardwareluxx.de/community/f13/die-ultimate-hardwareluxx-samsung-8gb-b-die-liste-alle-hersteller-08-11-17-a-1161530.html

CL15 czy CL17 ma znaczenie, jeśli ładujemy tylko profil XMP i nie bawimy się w dalsze podkręcenia. Po ręcznym OC wydajność się zrówna i te CL17 też ustawmy sobie na CL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie mogę brać te RGB (F4-3600C17D-16GTZR) i będą śmigać ?

 

Da się je bardziej podkręcić czy 3600 to limit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą śmigać. 3600 MHz to nie jest kres możliwości tych pamięci. 4000 MHz jest realne do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stanko11

 

A co sądzisz o tej płycie Z370 MSI SLI PLUS ? W tej cenie to najlepszy wybór ? Chce tam włożyć i5 8400, ale w razie czego pociągnie np. i7 8700K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, i jeszcze

ASRock Z370 Killer SLI/ac

jest dobra w tej cenie.

Możesz zrobić research która się lepiej sprawuje, np. po OC.

 

Pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock Killer SLI/AC jest podobnież słabszy.

 

Zastanawia mnie różnica między MSI SLI PLUS a MSI KRAIT GAMING ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Kosmetyczna. Zarówno co do wyglądu zew. jak i w BIOS. Aha, w zestawie krait jest więcej kabli sata :E (w SLI PLUS są dwa).

Niemniej uważaj na obie, jak jesteś estetą i to, czy np. cewki na płycie są proste czy nie, bo obie płyty w zakresie krzywizn w tym zakresie naprawdę potrafią się "wykazać", zresztą MSI samo się z tym nie kryje - wystarczy zobaczyć zdjęcia poglądowe Z370 SLI PLUS na ich stronie - ktoś tutaj określił to "meksykańską falą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to nie jest podstawa do uznania reklamacji. Nie wpływa na prawidłowość działania płyty. Tylko na estetykę konstrukcji. Widziałem sporo egzemplarzy Krait Gaming, SLI PLUS, Gaming M5, Pro Carbon. Gaming M5 i Pro Carbon w zasadzie nie miały tej przypadłości (płyty już z średnio-wyższej półki), natomiast w SLI PLUS i Krait Gaming jest to nagminne - ot taki urok, coś za coś.

 

Generalnie, jak przypatrzysz się to w każdym egzemplarzu będzie się do czego przyczepić, niezależnie od producenta.

Raz to cewki krzywe (jeśli chodzi o estetykę w tym zakresie to nic zarzucić nie można Gigabyte, ale za to inne sprawy kuleją), gdzie indziej mikrorysy na PCB (które oczywiście nie mają na nic wpływu, ale fabrycznie nowa płyta już jest w nie zaopatrzona - sporo tego w Asrockach i widać dobrze pod światło z odległości 20 cm, no ale czy patrzy się na płytę z tej odległości, czy jej używa), jeszcze w innym przypadku płytka ekranująca codec jest trochę krzywo (tak jest w przypadku np Asusów - Z370-A Prime i Strixów - minimalnie, ale shield codeca jest krzywo montowany, co wynika po prostu z ułożenia jego "zaczepów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby były krzywe to reklamować ?

to nie ejst powod do reklamacji wiec nie zareklamujesz i nie przejmuj sie takimi pierdolami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta najtańsza. Ram najtańszy 2x8GB i podkręć go :)

 

Ja mam np 2400MHz CL14 1.2V Corsaira które kręcą się po przepisaniu wszystkich parametrów na sztywno z profilu XMP do 3000MHz. Przy czym na 3000MHz można jeszcze zejść z CL do 13. Po podniesieniu napięcia na kościach do CL12. To wszytko na z170 i 6700K, który kontroler pamięci ma gorszy od kebaba czy kawy.

 

 

Ja mam corsair LPX 2*8 gb 2133 cl13 zakupione 1,5 roku temu. Niedługo przesiadam się na z370. Ciekawe na ile pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...