Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airdamien23

[300-500 zł, 2.0 Stereo] karta dźwiękowa teraz i na przyszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie składam nowy komputer i w nim zamierzam kupić kartę dźwiękową 300-500 zł dla systemu Stereo 2.0, przeznaczona ona będzie w dużej mierze do muzyki filmowej, potem już to co wpadnie w ucho: rap, techno, disco, disco polo itd... potem filmy i gry na końcu.

 

Chcę wykorzystać pełny potencjał głośników i aby karta mi służyła na lata gdybym w przyszłości zamienił swoje obecnie głośniki na jakieś inne w tym samym systemie 2.0

 

Posiadam obecnie głośniki "Microlab Solo 6C" nową wersję.

Obecnie są podłączone do karty zintegrowanej w moim laptopa Lenovo Y580 zakupionego w 2013 roku.

 

Jaką kartę dźwiękową kupić w tym budżecie i w tym co lubię najbardziej słuchać, czy jest sens przerzucić się z karty zintegrowanej na płycie głównej w moim nowym kompie (nie wiem jaka będzie jeszcze) na normalną kartę dźwiękową ?

 

Bardzo proszę o opinie i pomoc.

Z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek cena/jakość w tym budżecie ciągle trzyma AIM SC808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepniesz bez problemów ale ta zintegrowana dźwiękówka to nędza w porównaniu do "normalnych" kart.

Ja w tej chwili mam zintegrowaną kartę na płycie (SupremeFX) która miała być extra (przynajmniej tak wynikało z suchych liczb) a okazała się totalną katastrofą w porównaniu do mojego, poprzednio używanego Xonara D1. Jako iż nie mam już PCI na płycie wymieniłem kartę na wersję DX (pod PCIe) i brzmi wspaniale. Kartę można wyrwać poniżej 200zł (używaną) i takową mogę szczerze polecić. Zapewne duże znaczenie mają tu głośniki i to co potrafią (ja mam monitory studyjne Behringer MS40) i może na jakiś plastikowych kiszkach aż takiej różnicy byś nie odczuł ale w moim przypadku to "niebo a ziemia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Microlaby brał bym coś tańszego np xtreme music /gamer lub xonara DS/DX

Jeżeli zmierzasz w przyszłości inwestować w lepsze słuchawki lub lepsze kolumny spokojnie można brać SC808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć od zasilacza kabelki molex które dodatkowo zasilą kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam już kartę.

W raz z nią mam jakieś dodatkowe kabelki i jakiś element do czego one służą, podpinać do karty je ?

https://www.google.pl/search?q=AIM+SC808&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj859GesebWAhUJK1AKHdf_AfQQ_AUICigB&biw=1920&bih=987#imgrc=JJ6vhPjDWG8qtM:

(to po prawej na zdjęciu)

Swoje głośniki podpiąć pod Line Out L ?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma kompletną kartę z dodatkowym śledziem to niczego nie potrzebuje. Wystarczy ją zamontować, podpiąć do karty i ma tam złącza na minijack'i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem - moja powyższa odpowiedz nadal aktualna. Nie polecam podłączać głośników do karty córki, bo tam jest znacznie gorsza jakość dźwięku. Kup gotowy kabel albo przejściówkę do obecnego, tak jak linkowałem powyżej i podłącz głośniki normalnie do złącz RCA L i R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest PCI-e, a nie PCI. Podepnij pod te małe, najlepiej najdalej od grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...