Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airdamien23

[300-500 zł, 2.0 Stereo] karta dźwiękowa teraz i na przyszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie składam nowy komputer i w nim zamierzam kupić kartę dźwiękową 300-500 zł dla systemu Stereo 2.0, przeznaczona ona będzie w dużej mierze do muzyki filmowej, potem już to co wpadnie w ucho: rap, techno, disco, disco polo itd... potem filmy i gry na końcu.

 

Chcę wykorzystać pełny potencjał głośników i aby karta mi służyła na lata gdybym w przyszłości zamienił swoje obecnie głośniki na jakieś inne w tym samym systemie 2.0

 

Posiadam obecnie głośniki "Microlab Solo 6C" nową wersję.

Obecnie są podłączone do karty zintegrowanej w moim laptopa Lenovo Y580 zakupionego w 2013 roku.

 

Jaką kartę dźwiękową kupić w tym budżecie i w tym co lubię najbardziej słuchać, czy jest sens przerzucić się z karty zintegrowanej na płycie głównej w moim nowym kompie (nie wiem jaka będzie jeszcze) na normalną kartę dźwiękową ?

 

Bardzo proszę o opinie i pomoc.

Z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek cena/jakość w tym budżecie ciągle trzyma AIM SC808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepniesz bez problemów ale ta zintegrowana dźwiękówka to nędza w porównaniu do "normalnych" kart.

Ja w tej chwili mam zintegrowaną kartę na płycie (SupremeFX) która miała być extra (przynajmniej tak wynikało z suchych liczb) a okazała się totalną katastrofą w porównaniu do mojego, poprzednio używanego Xonara D1. Jako iż nie mam już PCI na płycie wymieniłem kartę na wersję DX (pod PCIe) i brzmi wspaniale. Kartę można wyrwać poniżej 200zł (używaną) i takową mogę szczerze polecić. Zapewne duże znaczenie mają tu głośniki i to co potrafią (ja mam monitory studyjne Behringer MS40) i może na jakiś plastikowych kiszkach aż takiej różnicy byś nie odczuł ale w moim przypadku to "niebo a ziemia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Microlaby brał bym coś tańszego np xtreme music /gamer lub xonara DS/DX

Jeżeli zmierzasz w przyszłości inwestować w lepsze słuchawki lub lepsze kolumny spokojnie można brać SC808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć od zasilacza kabelki molex które dodatkowo zasilą kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam już kartę.

W raz z nią mam jakieś dodatkowe kabelki i jakiś element do czego one służą, podpinać do karty je ?

https://www.google.pl/search?q=AIM+SC808&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj859GesebWAhUJK1AKHdf_AfQQ_AUICigB&biw=1920&bih=987#imgrc=JJ6vhPjDWG8qtM:

(to po prawej na zdjęciu)

Swoje głośniki podpiąć pod Line Out L ?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma kompletną kartę z dodatkowym śledziem to niczego nie potrzebuje. Wystarczy ją zamontować, podpiąć do karty i ma tam złącza na minijack'i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem - moja powyższa odpowiedz nadal aktualna. Nie polecam podłączać głośników do karty córki, bo tam jest znacznie gorsza jakość dźwięku. Kup gotowy kabel albo przejściówkę do obecnego, tak jak linkowałem powyżej i podłącz głośniki normalnie do złącz RCA L i R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest PCI-e, a nie PCI. Podepnij pod te małe, najlepiej najdalej od grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...