Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ShakeThat

Komputer upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Prosił bym o ocenienie czy bardzo dobre podzespoły wybrałem w stosunku cena,jakość,wydajność oraz,

ile pociągnie ten zestaw w cs go ?GTA V ?i ile lat czy miesięcy pociagnie na przy przyjemności oka podczas gry.i płynności przede wszystkim procesor i karta graficzna

Oto Zestaw:

- http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z77-ds3hrev_10#kf <----Płyta Główna

- https://ark.intel.com/pl/products/52210/Intel-Core-i5-2500K-Processor-6M-Cache-up-to-3_70-GHz <----Procesor Będzie podkręcony do 4,2 Hz

- https://www.x-kom.pl/p/207552-pamiec-ram-ddr3-hyperx-4gb-2400mhz-savage-cl11.html <---- Pamięć Ram

- https://www.x-kom.pl/p/328732-chlodzenie-procesora-silentiumpc-grandis-2-xe1436.html <---- Chłodzenie Procesora

- https://www.x-kom.pl/p/370332-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-4gb-gddr5.html <---- Karta Graficzna

- https://www.x-kom.pl/p/216483-dysk-ssd-samsung-250gb-25-sata-ssd-seria-850-evo.html <----Dysk SSD

- https://www.x-kom.pl/p/346822-zasilacz-do-komputera-be-quiet-500w-pure-power-10-cm.html <---- Zasilacz

 

Wszystko zamknięte w https://www.x-kom.pl/p/315255-obudowa-do-komputera-silentiumpc-gladius-m35w-pure-black.html <---- Obudowa

 

PS.Prosze o nie pisanie jakie bym mógł wybrać inne komponenty lecz to o co prosiłem ^^.Pozdrawiam (z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta głowna, poszukalbym czegoś od asusa na z77 albo p67 albo z68 od AsRocka albo Asusa, znacznie lepszy bios do kręcenia nż ma gigabyte, gigabyte nie ma chlodzonej sekcji zasilania i ogolnei te sekcje ma mizerną.

Bierz Asrocka P67 Pro3 b3, albo Asus P8P67 naprzyklad... Poszukaj też czegoś ciekawego z z77, lecz tu moze byc drozej, a czy trzeba drozej? Niekoniecznie.

Na plytach wyzej spokojnie zrobisz OC 4,5 GHz co jest standardem dla 2500k, mozna sie pokusic na nawet lepsze parametry.

Ja mialem 4,6 GHz przy 1,26V na Asrocku P67 pro3 b3, więc całkiem spoko wynik.

Bierz używanego GTXa 970 za 700-800 wyrwiesz naprawdę spoko wersje, naprzyklad windforce od gigabyte, albo jakiegos palita, uda ci sie nawet znalezc Msi gaming w tej cenie... a dużo lepiej to brać niż 1050ti, chyba że chcesz NOWE to już jak wolisz. Ja kupowałem ostatnio 2 rozne gtx 970 i na zadnym sie nie zawiodlem, nie ma sie tez tutaj ZBYTNIO bać o to czy było kopane, relanie znaczna wiekszosc tych kart na obecnych sterach osiaga mizerne wyniki mhs, trzeba nakombinwoac sie ze sterami by kopanie szło lepiej, wiec tym bym sie nie przejmowal przy 970tka, bo trudno o spotkanie takich koparek, jedynie pewnie indywidualnie na swoim komputerze sobie czasem by mogl kopac, lecz ogolnie nie ma sie co martiwc.

 

Druga sprawa i5 2500k to dobry procesor nie powiem, że nie bo długo na nim da się jeszcze polatać, ale jak uda ci się wyrwac i7 2600k za małą kasę to będzie to lepszy wybór, patrząc na to jak bardzo wielowątkowość zaczyna odgrywać rolę, Więc tutaj posuzkaj, jak nic w cenie dobrej nie znajdziesz to zostan przy 2500k...

 

Chłodzenie, no grandis bardzo dobry, lecz według mnie to aż nad to co potrzebujesz. Wystarczył by ci Fortis 3, albo używany fortis 2 albo 1 (sam mam w spoko cenie na sprzedaz fortisa pierwszego i w bardzo dobrym stanie z całym kompletem, jakbys chcial zaoszczedzic i miec dobre chlodzenie to wal na PW).

 

Obudowa to już kwestia twojego wyboru, od siebie moge polecic tanie opcje, rownie dobre co rampage 66 czy genesis 660 titan plus, wedlug mnie odpowiednia jakosc blach w cenie i ogolnie spoko budy, nie sa idealne, ale bardzo dobre.

 

Zasilacz, tu bym zmienil z tego Bq na cos z xfx/seasonic lub jesli tanio to ci to wystarczy: ANTEC VP500 jesli lepiej, lepsze okablowanie, lepszy srodek zasilacza i ogolenie jakies oploty dla estetyki to: zasil XFX bronze

 

No chyba ze chcialbys certyfikat 80 plus gold to : XFX plus gold

 

Ram! Kup 2 moduly po 4 GB używane kieruje sie za 1600 MHz Cl9 jak chcesz wiecej mhz to 2133 cl10-cl11. Nowych nie ma co kupować.

 

 

EDIT: ALe jesli to juz kupiles to co wyzej wymieniles no to coz... Starczyc starczy na jeszcz troche, trudno okreslic czasowo, ultra w starszych grach uzyskasz, tak to srednie a pozniej juz tylko niskie. O GTA sie nie martw tu uzyskasz spoko fps, bo to dobrze zoptymalizowana gra, pamietaj, ze ambient occlusion i poziom wody jak i trawy to rzeczy ktore mmoga byc na srednich, ambient nawet wylaczony, a roznicy zbytnio nie zobaczysz, a wydajnsoc zawsze lepsza... W GTA warto kombinowac z ustawieniami graficznymi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YY powiem tak upgrade czyli niektóre rzeczy posiadam już.Posiadam już od połowy roku.Płytę główną,Procesor,Karte Graficzną i ramy 1333 good ram cl9 i jednak nie wymieniam ramu bo zbędny wydatek. jak na różnice dla oka. chłodzenie 30 zł różnicy mnie nie przeraża więc kupie grandisa :) obudowa i zasilacz napewno to co wybrałem .zresztą wszystko :) chciałem tylko ocenę. Dziękuje za znalezienie czasu i odpowiedź.Pozdrawiam

 

Jeszcze jakbym spytał tą i5 2500k to wystarczy że wejde do biosu i dam na 4,2 hz ? chyba moge zostawić wszystko na auto ? czy koniecznie przy 4,2 będe musiał grzebać z napięciem.Bo sie nie znam i przez internet nie umiem zaczaić.wiec nie chciał bym nic oprócz wpisania 42 i kliknięcia save.

 

żadnych testów itp.nie potrafie tak żeby sie w tym odnaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YY powiem tak upgrade czyli niektóre rzeczy posiadam już.Posiadam już od połowy roku.Płytę główną,Procesor,Karte Graficzną i ramy 1333 good ram cl9 i jednak nie wymieniam ramu bo zbędny wydatek. jak na różnice dla oka. chłodzenie 30 zł różnicy mnie nie przeraża więc kupie grandisa :) obudowa i zasilacz napewno to co wybrałem .zresztą wszystko :) chciałem tylko ocenę. Dziękuje za znalezienie czasu i odpowiedź.Pozdrawiam

 

Jeszcze jakbym spytał tą i5 2500k to wystarczy że wejde do biosu i dam na 4,2 hz ? chyba moge zostawić wszystko na auto ? czy koniecznie przy 4,2 będe musiał grzebać z napięciem.Bo sie nie znam i przez internet nie umiem zaczaić.wiec nie chciał bym nic oprócz wpisania 42 i kliknięcia save.

 

żadnych testów itp.nie potrafie tak żeby sie w tym odnaleść.

 

Co do tego 42 to czasem to dziala lecz takie OC to marne OC, cholera wie jak ci napiecia pojda itd... Zachecam do lektury jak i filmiku blackwhite naprzyklad, ktory dosyc klarownie tlumaczy podkrecanie. Troche trzeba pozmieniac zeby zachowac bezpieczne i stabilne OC, takie wpisani mnoznika to masz na skylake kaby lake predzej ;) (no i do tego jeszcze zabawa napieciami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej już do póki nie umiem zostawić na stockowym ? i dopiero jak sie poduczę co i jak zmieniać,sprawdzać wtedy zmienić 4,2 ?

 

podeślesz link do blackwhite na youtube ? bo nie wiem jak wpisać żeby znaleść do co mi sie przyda na jego kanale.Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

 

Dobra dziękuje jeszcze raz już wszystko znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do magaw12, 4,2 to wcale nie jest marne OC, u mnie wraz z 1050ti to idealne OC (jedynie jak gram w BF1 to na 4,5 przestawiam) a tak we wszystkich grach spokojnie starcza i to karta się dusi

ja akurat mam marnego 2500k (potrzebuje zwiększonego napięcia) i na 4,2 śmiga mi na 1,32v (na 4,5 na 1,38v), ale mam dobre chłodzenie, więc akuray tym sie nie przejmuję (60st max w BF1, w innych grach 55 max)

a, i do 4,0 nic nie musiałem zmieniać napięć, dopiero na 4,2 zaczęło w BF1 wyrzucać ( nawet w OCCT nie wywalało, dopiero bf1 wycisnął z proca ostatnie soki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy ktoś jak sprawdzić czy napięcie i hz ustawiłem okej i czy jest tak stabilnie ? occt mam lecz nie wiem jak daje oznaki że jest coś nie tak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochan4 no trafiles na marna sztuke 2500k, skoro przy 1,38V dopiero robi 4,5 GHz.

 

Może źle się wyraziłem, lecz nie uznaje aby 4.2 to było za malo to i tak juz 900 MHz wiecej niz stock, tylko wszyscy wiemy na ile stac te proce i 4,5 to taki standard. Dziwne, ze ta karta karta sie dusi przy 2500k 4,5 Ghz... hm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś, karta się dusi , miałem na myśli, że to ona jest tu ogranicznikiem fps , a nie procesor, i to nie przy 4,5 a przy 4,2 ghz, jedynie w bf1 jak do tej pory zaobserwowałem procesor lata na 100% i wtedy karta czasami nie pracuje na 99%

a co do mojego cepa, kiepski tylko przez to że muszę mu dać większe napięcie, bo tak to i 4,6 spokojnie mogę na nim robić (do 1,52v dla tych cepów jak masz dobre chłodzenie można spoko ciągnąć ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy ktoś jak sprawdzić czy napięcie i hz ustawiłem okej i czy jest tak stabilnie ? occt mam lecz nie wiem jak będe wiedział że procek jest nie stabilny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu testu w occt (przycisk ON), jak napotka na jakiś błąd to ci taką trąbką to oznajmi i się program zatrzyma ;) dodatkowo na czerwono powiadomi cie informacją, co ten błąd spowodowało (temperatura, hardware, rdzeń itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...