Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sc0rpow

Program do filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno kupiłem sobie laptopa, którego w znacznym stopniu będę wykorzystywał do oglądania filmów (14 cali, matowa matryca IPS, FULL HD). I mam do Was pytanie z tym związane. Czy wybór programu za pomocą którego będę oglądał filmy ma duże znaczenie? Głównie chodzi mi o to, aby filmy były płynne (żeby obraz nie "skakał" i nie "szarpał"). Od wielu lat używałem tylko K-Lite Codec Pack FULL. Powinienem go zmienić na coś lepszego? Jeśli tak, to jakie programy polecacie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej wszystko kodeki itp

czysty windows 10 + media player classic home cinema (mpc-hc).

Prosty i skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... Czasami się może zdarzyć że jakiegoś wymyślnego formatu czysta dziesiątka nie pociągnie. K-Lite to dobry pakiet, nie wiem jakie jego minusy może mieć na myśli Ulvar.

 

Jeżeli chodzi o program do filmów, dla mnie najlepszy, a testowałem bardzo dużo swego czasu, polski Splash Pro EX. Choć płatny. Jest też uboższa wersja.

Ogólnie jak dla mnie daje najlepszy obraz, choć nie są to wielkie różnice.

Tak samo filmy lepiej działają na telewizorze z technologią poklatkową (ultra motion, 500 Hz itp.). Nawet bez włączonego upłynniacza w programie, TV obrabia płynniej materiał wyjściowy z tego programu. Nie wiem jak to się dzieje.

Jest też wsparcie CUDA i (tej drugiej) AMD.

 

Potem dla mnie najlepszy obraz był z WMP, a potem mpc-hc, a potem cała reszta.

 

Choć wspomnę o KMPlayer, bo ma masę, masę opcji do ustawiania, i nie jestem pewien czy przedarłem się przez absolutnie wszystko, ale wolałem wtedy Splash Pro EX.

 

Jeszcze był jeden dobry, ale teraz nie skojarzę.

 

Chyba Mplayer.

 

W każdym razie tu jest ładna lista:

I gość pisze że Splash z nich wszystkich jest najlepszy.

 

* VLC

* KMplayer

* Quicktime

* Realplayer

* Mplayer

* BS Player

* GOM Player

* Crystal Player

* PowerDVD 12

* WMP

* XBMC

 

Teraz Splash Pro EX nazywa się Splash 2.0, i jest darmowa wersja, i płatna z odblokowaniem funkcji premium. Nie wiem dokładnie jakie to funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam o jedną rzecz. Czy ten MPC-HC różni się czymś od K-Lite Codec Pack FULL? Czy jedynie tym, że K-Lite Codec Pack FULL ma zintegrowaną większą ilość kodeków? Bo widzę, że wygląd i funkcje prawie identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tym że jak zainstalujesz K-Lite to będzie z tych jego kodeków korzystać a nie systemowych.

Nie wiem czy widać jakąś różnicę.

 

No i jeszcze rozróżnia się wersje x86 i x64 jak masz Windows 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tym że jak zainstalujesz K-Lite to będzie z tych jego kodeków korzystać a nie systemowych.

Nie wiem czy widać jakąś różnicę.

 

No i jeszcze rozróżnia się wersje x86 i x64 jak masz Windows 64 bit.

 

 

Właśnie jestem po sporym testowaniu polecanych odtwarzaczy i muszę powiedzieć, że Splash 2.0 faktycznie robi swoje. A przede wszystkim opcje Montion2 (ustawione na 10) i Detailboost. W filmach, gdzie strasznie widać brak płynności obrazu i rozmywanie się, po włączeniu Montion2 obraz jest płynny i niesamowicie ostry. Minus jest taki, że dosyć mocno wykorzystuje procesor i kartę graficzną. Dlatego ostatecznie wybrałem MPC-HC do mniej popularnych formatów w niskich rozdzielczościach typu flv, albo 3gp i Splash 2.0 do odtwarzania filmów w HD,FHD i 4K.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem go zmienić na coś lepszego? Jeśli tak, to jakie programy polecacie?

LAV Filters.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie sprzętowe w opcjach włączałeś?

Jest dla Intela, Nvidii i AMD. I wtedy trochę powinien zejść z proca.

 

Dobre jeśli się komuś 4K 60FPS na słabszym sprzęcie tnie. Być może na tym będzie lepiej od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie sprzętowe w opcjach włączałeś?

Jest dla Intela, Nvidii i AMD. I wtedy trochę powinien zejść z proca.

 

Dobre jeśli się komuś 4K 60FPS na słabszym sprzęcie tnie. Być może na tym będzie lepiej od reszty.

 

Tak, wszystkie wspomagacze mam włączone, ale procek i tak się grzeje, bo mam zintegrowaną grafikę od Intela.

 

Mam jeszcze mały problem z wyświetlaniem ikon filmów. Jak miałem stary odtwarzacz - K Lite Codec Pack FULL to wszystkie pliki z filmami pokazywały mi się w formie miniaturek (głównie w postaci pierwszej sceny z danego filmu). Teraz, kiedy MPC-HC x64 jest moim domyślnym odtwarzaczem zamiast miniaturek mam jedynie domyślny obrazek MPC-HC, czyli coś takiego:

 

KLIK

 

Da się w jakiś sposób ustawić, żeby było tak jak wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwy błąd rejestru czy inny systemowy.

Nie zrobiło się to czasem po instalacji kodeków?

Poszukaj w Google podobnego problemu.

Możesz Ccleanerem spróbować coś podziałać.

Albo jak nie masz jeszcze K-Lite, to może zainstalować, lub odisntalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się tak od momentu, kiedy totalnie odinstalowałem K-Lite Codec Pack FULL (przeczyściłem też rejestr, żeby nic nie pozostało) i zainstalowałem samego MPC-HC 64bit. Koniec końców i tak musiałem doinstalować kodeki od K-Lite (tym razem ściągnąłem najbardziej podstawową wersję BASIC), żeby miniaturki wróciły.

 

Korzystając z okazji miałbym jeszcze dwa ostatnie pytania, które od jakiegoś czasu mnie zastanawiały. Czy kodeki (np. od K-Lite) mają jakikolwiek wpływ na działanie różnych filmów w przeglądarkach internetowych? Chodzi mi tutaj o strony typu YouTube, CDA, weeb tv itp.

 

I drugie - Zauważyłem, że na wielu stronach niektórzy ludzie odradzają instalowanie "kodek paków", bo niby w ten sposób "zasyfia się system" i zamiast tego polecają właśnie "czyste odtwarzacze". To jest prawda, czy mit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarki używają własnych dekoderów o ile dobrze pamiętam. Np. VP9.

W ogóle często się zdarza że ten sam film puszczony z przeglądarki się tnie, np. 4K a offline chodzi w porządku (czyli z użyciem kodeków)

 

Co do wcześniejszego, jak widzisz kodeki namieszały, ale ktos z nadgorliwości polecił Ci dokonanie jeszcze większego bałaganu. Jak to mówią. G. się nie tyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...