Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dzejkop07

Vcore procesora poniżej normy

Rekomendowane odpowiedzi

Napotkałem pewien problem. Grałem w zmoddowanego Fallouta 4, gdy nagle napotkałem hard crash. Komputer się wyłączyć i raz zawył bios. Wyłączyłem zasilacz, włączyłem znowu, działa. Nie wiem, czego to przyczyna, natomiast Speedfan i HW pokazują mi napięcie 0,880 V. Maks 0,888 w stresie jak wlączyłem valleya albo uruchomiłem prime95 na minutę. Czy idle czy stress napięcie jest takie samo, a powinno być chyba 1.2 dla i5-4570 3.2 Ghz? Po raz pierwszy napotykam taki problem. Karta graficzna to RX 470 od Gigabyte, natomiast płyta główna to ASRock B85 Pro4. Nie wiem, w czym jest problem i czy napięcie jest prawidłowe, może to wina czegoś innego. Screen z HW.

 

Czy ktoś wie, co może być problemem?

 

EDIT: Napięcie w prime95 jeszcze spadło...

post-575124-15074709719497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zresetuj BIOS do ustawień domyślnych. Zworka na płycie głównej, lub wyjmij na minutę baterię. Mam wrażenie, jakby problemem był niedorzecznie niski power limit.

 

Najwyżej ustawimy to ręcznie. Na razie - reset BIOS+ jego uaktualnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy realnie to jest problem? Jak z wydajnością?

Raportowanie w takich programach zazwyczaj jest traktowane z przymrużeniem oka przez ludzi zajmujących się sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do UEFI i poszukaj zakładek z limitami mocy. Szukaj czegoś w stylu:

 

CPU - Power Limit

Cache/Core  Power Limit

Long Duration Power Limit

Short Duration Power Limit

 

Ustaw tam największe możliwe wartości. I tak się do nich nie zbliżysz.

 

Jakbyś znalazł zakładkę - Power Saving Mode -- zmień na disabled

Jak nie możesz znaleźć - musisz mi zrobić screeny tego Biosu, bo nie znam UEFI każdego producenta na pamięć. A zwłaszcza B85

 

Następnie >> Panel sterowania >> Plan zasilania >> Zrównoważony

 

Podejrzewam, że w którymś miejscu ustawił się kaganiec limitujący moc. Na tej podstawie, że screen wskazuje, że VID procesora jest znacznie wyższy, niż V core w każdym scenariuszu.

 

P.S - Do monitorowania używaj programu HWInfo Nie HWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy realnie to jest problem? Jak z wydajnością?

Raportowanie w takich programach zazwyczaj jest traktowane z przymrużeniem oka przez ludzi zajmujących się sprzętem.

 

Ogólnie wszystkie gry działają, ale dzisiaj po raz pierwszy pojawił się problem, gdzie był hard crash w F4 i bios zapikał mi raz przy resecie. Poza tym od jakiegoś czasu są z tym problemy, że czasem komputer nie chce przez kilka minut wstać i pika mi bios na 5 razy sygnalizując problem z prockiem. Potem to już śmiga, ale nie wiem co to może oznaczać.

 

HWInfo mi już pokazuje większe wartości, zbliża się do 1V, ale tylko na chwile, docelowo pokazuje jeszcze mniej niż HWM (ok. 0.7646V). Zrobię tak jak mówisz, spróbuję coś w biosie. W panelu mam zrównoważone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

package C states support - zaznacz na enabled (przy okazji)

 

Są 2 opcje do zmiany przy zasilaniu

 

1. Ustawiasz fixed - 1.1v. Blisko VID. Powinno być OK.

2. Ustawiasz offset, wybierasz znaczek plusa(+) i wpisujesz tam 0.05v. CPU voltage pozostaje na AUTO.

 

Coś lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wrócę z pracy to przetestuję :) W którym miejscu ustawić fixed? Offset rozumiem w miejscu "Vcore voltage additional offset"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...