Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

IceMajor2

Opóźnienia pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dzisiaj po zaktualizowaniu BIOSu dostałem timingi: 16-18-35-54 i zmieniłem jedynie na 16-16-35-54 czy są w porządku? Nie muszę nic zmieniać?

 

https://imgur.com/a/KlFxH

 

Płyta główna: ASRock AB350 Pro4

CPU: Ryzen 5 1600 @ 3,7GHz

RAM: Corsair Vengeance LPX 3200MHz 16GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj po zaktualizowaniu BIOSu dostałem timingi: 16-18-35-54 i zmieniłem jedynie na 16-16-35-54 czy są w porządku? Nie muszę nic zmieniać?

 

https://imgur.com/a/KlFxH

 

Płyta główna: ASRock AB350 Pro4

CPU: Ryzen 5 1600 @ 3,7GHz

RAM: Corsair Vengeance LPX 3200MHz 16GB

Ustawiłeś timingi niższe niż miałeś, czyli bardziej podkręciłeś RAM, jeśli działa i masz to przetestowane SOLIDNIE to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trzymać je 24/7. Pokaż jakie masz timingi w taiphoon burner, możesz je sobie wpisać ręcznie jeśli płyta ustawia wyższe wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś timingi niższe niż miałeś, czyli bardziej podkręciłeś RAM, jeśli działa i masz to przetestowane SOLIDNIE to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trzymać je 24/7. Pokaż jakie masz timingi w taiphoon burner, możesz je sobie wpisać ręcznie jeśli płyta ustawia wyższe wartości.

 

https://imgur.com/a/F4vDg

 

Przed updatem miałem 16-16-35-69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/F4vDg

 

Przed updatem miałem 16-16-35-69

Jeśli teraz masz 1.16.16.16.35.54, to możesz spróbować obniżyć jeszcze RC, ponieważ z reguły:(RC=== / >RAS+RP=51) lub ustawić tak:(Ryzen bardziej lubi parzyste timingi): 1.16.16.16.36.52. Potem możesz przepisać FAW,RRDS i RRDL jeśli płyta inaczej je ustawia.

Generalnie udało Ci się ustawić wysokie taktowanie jak na kości hynix ;) W wolnej chwili możesz spróbować jeszcze wyżej je podkręcić, np.3333mhz(a rusz pójdą). Pomocne mogą być opcje o podobnych nazwach:command rate=2+ geardown mode= disable, procODT, CLDO_VDDP, wyższe napięcie dram(do 1,5v max), poluzowanie timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę się zapędziłeś z tym, że udało mi się ustawić wysokie taktowanie... :( Przed chwilą grałem w betę Battlefronta 2 i po 15 minutach wyskoczył BSOD... Błąd: PFN_LIST_CORRUPT :(

 

Wcześniej miałem 16-16-35-69.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś timingi niższe niż miałeś, czyli bardziej podkręciłeś RAM, jeśli działa i masz to przetestowane SOLIDNIE to nic nie stoi na przeszkodzie,-

... :lol2: To co ja Ci poradzę na to, że nic nie testowałeś :E

Spróbuj ustawić timingi z taiphoona, podnieś napiecie dram do 1,5v. Wcześniej miałeś na pewno 3200mhz, nie 2933?

Sprawdzaj też, czy nieparzyste wartości w BIOS są na 100% ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie testowałem? Napisałem ten temat 5 minut po tym jak pierwszy raz uruchomiłem kompa po uaktualnieniu BIOSu. Stwierdziłem, że sobie chwilę pogram i poczekam na jakąś odpowiedź. A tu plum! Nie ma grania na tak niskich timingach. Wcześniej grałem na 100% 3200MHz :) Ustawiałem timingi na te podane wyżej przeze mnie. Nie lepiej ustawić z poziomu BIOSa? Konieczne jest podniesienie DRAM do 1,5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie testowałem? Napisałem ten temat 5 minut po tym jak pierwszy raz uruchomiłem kompa po uaktualnieniu BIOSu. Stwierdziłem, że sobie chwilę pogram i poczekam na jakąś odpowiedź. A tu plum! Nie ma grania na tak niskich timingach. Wcześniej grałem na 100% 3200MHz :) Ustawiałem timingi na te podane wyżej przeze mnie. Nie lepiej ustawić z poziomu BIOSa? Konieczne jest podniesienie DRAM do 1,5V?

Timingi da się chyba ustawić tylko z poziomu BIOS? ddr4 mogą bezpiecznie(według specyfikacji) chodzić 24/7 na napięciu do 1,5v. Potem jak już sobie wszystko ustabilizujesz to obniżysz napięcie na tyle na ile się będzie dało ;). RAM testuj programem typu prime 95 minimum 20min, na sam koniec zrób test godzinny- jak już będziesz miał 99% pewności, że jest dobrze ustawione. Jak się wysypie komputer, albo będą błędy w prime, to oznacza, że trzeba coś zmienić, zrób na razie tak jak pisałem wyżej ;)

 

BTW na czas ustawiania RAM, "odkręć procesor" jeśli robiłeś na nim również OC, bo będzie przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło kompa nawet bez BSOD na 16-16-16-36-66 i 1.45V DRAM teraz spróbuję na 16-16-16-35-68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...