Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sucharmistrz

Porada w tworzeniu aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pomysł na ciekawą aplikację. Problem w tym, że jeśli chodzi o programowanie itp. to w swoim niedługim życiu liznąłem absolutnie odrobinę podstaw.

Nie będę z wiadomych przyczyn opisywał na czym ma ona polegać, opiszę jednak trzon jej działania.

Chcę by po jej odwarciu odbierała ona krótką wiadomość którą przypuśćmy napiszę sobie na komputerze. Takie jest ogólne założenie. Wiem, że nie wydaję się to nic skomplikowanego ale jednak prawdopodobnie wymaga postawienia serwera.

I tu pojawia się moje dość ogólne pytanie: mógłby ktoś po krótce wytłumaczyć od czego zacząć coś takiego tworzyć? Podesłać jakieś linki do poradników, podać jakąś literaturę.

Do tej pory miałem zamiar interfejs wykonać w appinventorze. Czy będzie się go dało potem wykorzystać go do tej aplikacji?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pomysł na ciekawą aplikację. Problem w tym, że jeśli chodzi o programowanie itp. to w swoim niedługim życiu liznąłem absolutnie odrobinę podstaw.

Nie będę z wiadomych przyczyn opisywał na czym ma ona polegać, opiszę jednak trzon jej działania.

Chcę by po jej odwarciu odbierała ona krótką wiadomość którą przypuśćmy napiszę sobie na komputerze. Takie jest ogólne założenie. Wiem, że nie wydaję się to nic skomplikowanego ale jednak prawdopodobnie wymaga postawienia serwera.

I tu pojawia się moje dość ogólne pytanie: mógłby ktoś po krótce wytłumaczyć od czego zacząć coś takiego tworzyć? Podesłać jakieś linki do poradników, podać jakąś literaturę.

Do tej pory miałem zamiar interfejs wykonać w appinventorze. Czy będzie się go dało potem wykorzystać go do tej aplikacji?

Pozdrawiam!

co? Odbierała i co? W jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co? Odbierała i co? W jaki sposób?

Przepraszam, jeśli nie wyraziłem się dostatecznie zrozumiale.

Otóż nie wiem w jaki sposób ma to działać, bo jak już wspomniałem, nie znam się na programowaniu. Chcę po prostu spróbować zrealizować swój pomysł.

Zamysł jest taki, by aplikacja po włączeniu odbierała wiadomość, codziennie inną, jednakową na wszystkich urządzeniach. Moje pytanie dotyczy tylko spraw technicznych - jak takie coś zrealizować, czego się nauczyć i skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ na czym ma działać ta aplikacja - na desktopie czy urządzeniach mobilnych? Czy mają być dwie aplikacje - jedna wysyłająca i druga odbierająca? Czy może być jedna i spełniać obie role?

 

Zacznij od narysowania sobie schematu - co, gdzie i jakie dane mają zostać przekazane. Dobierz platformy, rozeznaj się w dostępnej technologi - jak ma wyglądać końcowa aplikacja na dane urządzenie i w czym najlepiej to napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie,

 

najprościej:

Za część serwerową może odpowiadać zwykły serwer www, w prostej postaci może to być zwykły plik html przekazujący dane za pomocą JSONa lub XMLa (lepiej robić JSONem), później możesz to przerobić na zaawansowaną wersję zmieniając pliki statyczne htmla na PHP i bazę danych. W prostej wersji oczywiście musisz zmieniać komunikat za pomocą ręcznej zmiany pliku html na serwerze za pomocą FTP.

 

Wersję na urządzenia... piszesz zbyt ogólnie, chodzi Ci o komputery? Telefony z androidem? Telefony z iOS'em?

Jeżeli na wszystko to... potrzebujesz do tego 3 aplikacji

Komputer proponuję https://www.visualstudio.com/pl/vs/community/ (tu wybór języków programowania jest spory, to tylko moja propozycja, inną dobrą alternatywą jest java z ide IntelliJ IDEA Community)

Android: https://developer.android.com/studio/index.html

i coś do iOS,a - za język programowania proponuję swift (alternatywą jest c-objective).

 

W google po wpisaniu

c# json HTTP

android json HTTP

powinny wyskoczyć jakieś podpowiedzi,

 

Dodatkowo do c# google: "visual studio wpf" (googlowanie aplikacji okienkowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ na czym ma działać ta aplikacja - na desktopie czy urządzeniach mobilnych? Czy mają być dwie aplikacje - jedna wysyłająca i druga odbierająca? Czy może być jedna i spełniać obie role?

 

Zacznij od narysowania sobie schematu - co, gdzie i jakie dane mają zostać przekazane. Dobierz platformy, rozeznaj się w dostępnej technologi - jak ma wyglądać końcowa aplikacja na dane urządzenie i w czym najlepiej to napisać.

Dzięki wielkie za odzew :)

Rzeczywiście zapomniałem napomknąć o istotnej informacji, że platformą docelową jest Android. Ogólnie sam interfejs graficzny dałbym radę zrobić chociażby w appinventorze. To czego nie mam pojęcia jak zrobić, to cały proces łączenia się telefonu poprzez internet z komputerem/serwerem i odbieranie wiadomości i tu właśnie przydała by mi się podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zapomniałem napomknąć o istotnej informacji, że platformą docelową jest Android.

 

Mogłeś przeoczyć, bo napisałem chwilę przed Tobą,

zerknij na post wyżej, jakbyś miał dodatkowe pytania to pisz.

 

O ile nie masz w planach napisać komercyjnego projektu gdzie chcesz zgarniać wielki szmal i boisz się, że ktoś z forum "weźmie" Twój pomysł, to staraj się opisywać jak najdokładniej ew dalsze pytania, to łatwiej będzie pisać odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś przeoczyć, bo napisałem chwilę przed Tobą,

zerknij na post wyżej, jakbyś miał dodatkowe pytania to pisz.

 

O ile nie masz w planach napisać komercyjnego projektu gdzie chcesz zgarniać wielki szmal i boisz się, że ktoś z forum "weźmie" Twój pomysł, to staraj się opisywać jak najdokładniej ew dalsze pytania, to łatwiej będzie pisać odpowiedzi.

Dzięki, rzeczywiście twój post mi umknął.

 

Ogólnie chcę stworzyć tę aplikację głównie żeby się czegoś nauczyć w wolnym czasie, ale nie ukrywam, że miło byłoby coś przy okazji zarobić (w co raczej wątpię), dlatego wolałbym nie opisywać całego zamysłu. Potencjalny użytkownik ma wchodząc w aplikację otrzymywać codziennie inną wiadomość tekstową, ich treść nie jest tu istotna :)

Ściągnąłem Android Studio, które mi poleciłeś, będę przy nim powoli dłubał natomiast mógłbyś nieco rozwinąć to co napisałeś dotyczące HTMLa i JSONa? W jaki sposób to działa itd.

I czy taka aplikacja jest w ogóle do zrobienia dla takiego laika jak ja czy lepiej sobie odpuścić i poszukać kogoś kto się na tym zna do pomocy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Android Studio, które mi poleciłeś, będę przy nim powoli dłubał natomiast mógłbyś nieco rozwinąć to co napisałeś dotyczące HTMLa i JSONa? W jaki sposób to działa itd.

 

I czy taka aplikacja jest w ogóle do zrobienia dla takiego laika jak ja czy lepiej sobie odpuścić i poszukać kogoś kto się na tym zna do pomocy? ;)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/JSON

 

Tak, aplikacja jest do zrobienia dla kogoś kto nigdy nie miał do czynienia z programowaniem, jedynie wymaga googlowania i/lub oglądania filmików na YT (filmik powinien być o tyle prostszy, że ktoś kto na nim pokazuje, prócz kodu pokaże Ci również "gdzie kliknąć", oraz wymusi przepisywanie kodu, a nie kopiowanie.

To wszystko jednak wymaga samodzielności i umiejętności korzystania z Google. Jeżeli będziesz potrzebował byśmy na forum mieli rozwijać informację tak podstawowe i przede wszystkim łatwe do znalezienia w internecie jak html, json to będzie ciężko.

 

P.S. Napisanie tej aplikacji, to 17 linijek kodu programu, parę linijek formatowania wyświetlania w androidzie oraz 1 plik z 1 linijką w formacie json, wrzucony na jakiś serwer web w internecie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...