Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cornishon69

Przesiadka z amd fx9590

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Wygiely mi sie piny na 9590 a sam nie mam takich manualnych zdolnosci zeby to naprawiac, a naprawa tego tu gdzie mieszkam kosztuje blisko tyle co nowy procek, a wiecej niz uzywany.

Gdy skladalem komputer 3 lata temu ten amd byl calkiem niezly, ale przyznaje, ze od tamtej pory ani troche nie orientuje sie co jest warte uwagi. Z tad moja prosba o pomoc. Kiedys zalezlo mi na graniu, teraz bardziej zalezy mi na tym, zeby pochodzil przez kolejne 3-4 lata bez wiekszego wkladu finansowego.

specyfikacja

Gigabyte GA-990FXA-UD3 ATX Motherboard

Gigabyte GeForce GTX 960 WindForce X2 4GB Graphics Card

AMD (Piledriver) FX-9590 4.70GHz (5.00GHz Turbo) Socket AM3+ 8-Core Processor - OEM

Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) PC3-12800C9 1600MHz Dual Channel Kit (KHX16C9T3K2/8X)

Zasilacz OCZ 650W

 

Przy okazji moze powinienem cos jeszcze wymienic?

Jesli chodzi o pieniadze to okolice 600-800 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś celu w ogóle wyjmowałeś procesor z socketu?

Jak bardzo wygięły? Ile ich? Które dokładnie piny? Nie wszystkie są potrzebne do funkcjonowania procesora.

 

To jakie teraz komputer ma zastosowanie? Bo z opisu trąci sugestią, że grać przestałeś.

Jak podstawowe net/filmy/muzyka, to nawet fx4300 będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer przesyłałem z Polski do Anglii. Po wyjęciu z transportu przestał działać.

Tzn. Włącza się ale nie ma ekranu. Sprawdziłem ramy i kartę i wszystko działa.

Także obstawiam albo płytę albo procesor, póki co stawiam procek bo tylko na nim udało mi się znaleźć uszkodzenie

Nie mam jak dodać zdjęcia z telefonu ale wygięły się 3 piny które idą po skosie w rogu procesora. Leżą praktycznie poziomo

Monitor też działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyprostuj te piny, powinno się dać zrobić. Robiłeś transport z zamontowanym coolerem :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź z tym problemem do jubilera i na gorąco wyprostuje piny :) A nawet jak ułamie się to oni wiedza jak temu zaradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyoprostowałem sam i faktycznie działa. Nie wiedzialen że to tak łatwo idzie. Pomyślę o lepszym chłodzeniu w takim razie. Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...