Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pitol321

Zmiana platformy - 4770K vs 8600K

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad przesiadka na Kaby Lake, ale jakoś nie byłem do końca do tego przekonany.

Teraz po premierze Coffee Lake, nowe i5 wydaje się bardzo ciekawą propozycją.

 

Obecna platforma to:

i7 4770k @ 4.4GHz

16GB DDR3 @ 2250MHz CL11

GTX 1070 @ 2075/9000

Sprzęt służy głownie do grania w 1440p.

 

Rozmyślałem początkowo nad nowym i7, kilka lat temu odważyłem się zainwestować w i7 4770K, ale obecnie cena 8700K vs przeznaczenie sprzętu raczej to wyklucza.

i5 z 6 rdzeniami wydaje się być złotym środkiem. Mimo to nie jestem pewien, czy na tę zmianę się zdecydować.

 

Jak myślicie? jest sens w takiej przesiadce?

 

 

Planowany zestaw:

i5 8600K

Asus PRIME Z370-A

Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz CL15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

karta graficzna słaba.

 

monitor 75Hz więc jeżeli nie możesz utrzymać stałego FPS przy np średnich detalach w grach w które grasz to wymiana będzie miała sens ale to duży wydatek.

proc - 1200zł + płyta 600zł + pamięć 650zł.

 

Ja na twoim miejscu bym nie wymieniał i poczekał do następnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO przesiadka nie ma sensu, nie popadajmy w paranoję, i7 4 generacji podkręcona do 4,4 GHz to nadal bardzo wydajny procesor. Potencjalna zmiana miałaby sens, gdybyś posiadał grafikę pokroju 1080 Ti i monitor 144 Hz, ewentualnie planowałbyś SLI (ale wtedy i tak wybór powinien paść na platformę X99).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmiana ma być z myślą o relatywnie niedalekiej przyszłości - Volta GTX 2080 (o ile tak się będzie zwała). Nie przesiedzę na GTX 1070 kolejny rok, 1440p dla tej karty, to jednak już dość duże wyzwanie ;)

Platformę zmieniam raz na kilka lat, a kart graficznych nie zmieniam w obrębie tej samej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

jak będzie wychodzić volta to i będą wychodzić nowe procki te są podobno zapowiedziane na koniec q1/q2 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie warto przezimować, bo ani to procki dostepne, płyty drogie, ram drogi, do tego intel wydal papierową premierę by napsuć krwi AMD bo tak by zdominowali okres przed świąteczny a tak większość ludzi się wstrzymało z zakupem cepa i czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLAB - 2666CL15 vs 2400CL16 + gtx1080

We wszystkich testach na platformach AM4, LGA2066 i LGA1151 (w przypadku Core ósmej generacji) korzystaliśmy z modułów DDR4 typu DDR-2666 działających z opóźnieniami 15-16-16-36 1N. Na platformach LGA2011-3 i LGA1151 (w przypadku starszych procesorów) użyliśmy pamięci DDR-2400 działającej z opóźnieniami 16-16-16-36 1N.

 

Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme

http://pclab.pl/art75579-12.html

 

PurePC - beznadziejny ram i znowu tylko gtx1080:

Moduły DDR4 pracowały przy taktowaniu 2133 MHz oraz opóźnieniach CL 14-14-14-35.

 

Karta graficzna

ASUS GTX 1080

StriX Gaming OC

2025/10000 MHz

 

 

Dla odmiany techspot:

https://www.techspot.com/review/1497-intel-core-i7-8700k/page3.html

32GB DDR4-3200 RAM (CL14)

Samsung SSD 850 Evo 4TB

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

 

 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale niektóre testy pokazują duże różnice między starą i nową generacją nawet już na 1080. Inne pokazują mocno zbliżoną wydajność nawet przy 1080TI

 

Jak to w końcu jest? Można zasłaniać się miejscami testowymi, że na PcLab lepiej dobrali? Tak, ale jak wytłumaczyć użycie wolniejszych pamięci dla starszych procesorów? Mniej MHz + gorsze CL.

 

Ja bym się nie napalał na wymianę. Moim zdaniem testy porobione są trochę nie rzetelnie. Ukazują większą przewagę niż jest w rzeczywistości. Jeżeli chcesz być pewny, że po wymianie będzie wyraźnie lepiej musiałbyś iść w TOP GPU. Monitor 100Hz+. Do tego pamięci DDR4 jakieś na B-DIE. Przy Twoim aktualnym konfigu 1080TI wyjdzie dużo taniej i lepiej. Wymiana 4770K na 8600K nie ma sensu moim zdaniem. Nie przy ekranie 75Hz oraz GTXie 1070. Do tego koszt wymiany będzie bardzo bolesny, przy zastosowaniu szybkiego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na PurePC jak wyglądają wykresy po zastosowaniu pamięci 3200 MHz połączonej z GTX 1080 Ti + i5 8600K mają osobną stronę w testach ==>

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,44

 

Procek świetnie reaguje na szybką pamięć, efekt większy niż po samym OC procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesiedzę na GTX 1070 kolejny rok, 1440p dla tej karty, to jednak już dość duże wyzwanie ;)

 

Powiedz mi w co ty takiego grasz, że 1440p dla GTX'a 1070 to dość duże wyzwanie ? Ja mam 980 Ti, który jest wolniejszy od 1070 o te kilka procent, i taki Wiesław 3 w 1440p na ustawieniach UBER, lata aż miło. W co byś nie zagrał to te 50+ fps da się bez problemu ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesiek 3 uber z hair works na WQHD i 50+ FPS na 980TI ? Chyba na azocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesiek 3 uber z hair works na WQHD i 50+ FPS na 980TI ? Chyba na azocie?

 

Bez HairWorks bo dla mnie to wygląda komicznie ;). A zapomniałem dodać, że mam jeszcze zainstalowanego moda HD Reworked. Karta po OC Core @1470 MHz, Mem 8000 MHz

 

Co do tematu. Zmiana takiej platformy w mojej ocenie bez sensu. W drugiej połowie 2018 roku wyjdą płyty z chipsetem Z390 i kolejne procesory. Masz w na tyle wydajny zestaw, żeby jeszcze rok bez większych problemów z niego korzystać. Obecna platforma nie jest warta swojej ceny, która już zaczyna szybować do góry ze względu na problemy z dostępnością CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie bez hairowksa postacie wygladaja jak z garnkami na głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...