Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rampage90

Laik szuka pomocy i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem na początek specyfikacja:

Gigabyte GA-P67A-UD3-B3

Ram ( tak tutaj mnie zjecie) - ocz 1333 2x2 i kingston 2x2 1066

corsair 850w

i5 2500k ( aktualnie 4.1 )

Cooler Master HYPER 212X

MSI GeForce GTX580

Dobra, przejdę teraz do sedna, jestem zielony w sprawach OC, jeżeli chodzi o stricte OC bawiłem się jedynie mnożnikiem, nie ruszałem napięć, domyślnie jest 1.340 (auto), na procesorze jest w tej chwili wyciśnięte 4.1 ghz, dalej niestety jest BSOD, 4.2 po 10 minutach w occt powodował bsoda, na 4.1 occt po 40 minutach nie spowodował żadnego BSODA, póki co na 4.1 temperatury ~70C +/- 2 i tu kończy się moja przygoda z OC bo dalej nie wiem jak postępowac, prosiłbym o pomoc :)chciałbym wycisnąć z tego co mamostatnie soki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie trafiła ci się sztuka łasa na napięcie , jak mój ;) przy 4,2ghz mam 1,32v, 4,5ghz stabilne już musze na 1,38v ustawiać

po tempach widze, że coś nie tak z chłodzeniem, może pasta do wymiany? ustaw manualnie vcore na 1,35-1,36v i mnożnik na 4,2ghz i potestuj - do 1,4v możesz śmiało dawać (tylko coś z tym chłodzeniem zrób, żeby ci 75st nie przekraczało) ludzie na tych cepach latami nawet i po 1,5v trzymają, oczywiście z dobrymi chłodziwami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem dokładne czyszczenie kompa wszystko rozebrane na czesci i wyczyszczone, pasta zalozona thermal grizzly kryonaut ale pokombinuje jeszcze z tymi napieciami, do 4,5 pewnie nawet nie dojde :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem dokładne czyszczenie kompa wszystko rozebrane na czesci i wyczyszczone, pasta zalozona thermal grizzly kryonaut ale pokombinuje jeszcze z tymi napieciami, do 4,5 pewnie nawet nie dojde :P

dojdziesz spokojnie , tylko nie wiadomo na jakim napięciu ;)

a i jak tempy dochodza ci do 70 w occt to w grach przeważnie będziesz miał te 5-6 st mniej (chyba jedynie BF1 mi mocno rdzenie do 60st rozgrzewał (w occt mam koło 64-65 st)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę się pobawiłem i jedno jest pewne 4.1 na napięciu 1.300 w ooct był włączony przez 5h i nie wywalilo bsoda, zaś np na 4.2 próbowałem ustawić 1.310 lub 1.315 i bsod był po 2 minutach, wcześniej też bawiłem się w 4.5 na napięciu od 1.350 do 1.390 ale też za długo nie wytrzymywał, jakieś wskazówki? bo utknąłem w miejscu, może chłodzenie jest kiepskie? póki co mam 4.1 i więcej nie udaje mi się wycisnąć. Robiłem do 75C tak jak mówiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dawaj więcej, do 1,4v możesz na luzie cisnąć, czasami te 0,01v robi różnicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, finalnie skończyłem z 1.4 i 4.3, przez niby 40 minut nie było bsoda ale za to było 82C więc coz.. chyba pozostaje mi cisnąć na 4.2 bo 0.065 różnicy między 0.1 mnożnika to wydaje mi się nie warte, tym bardziej, ze temperatura jest większa o ~6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej by Ci dała wymiana pamięci na jakieś sensowne niż ciśniecie tego procesora o te 200-300Mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej by Ci dała wymiana pamięci na jakieś sensowne niż ciśniecie tego procesora o te 200-300Mhz...

 

 

polać panu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz na ramy dopiero spojrzałem , autorze, kręciłeś je czy na auto masz ustawione? bo jeśli auto to pracują ci z zegarem tych kingstonów czyli 1066, a to lipa straszna, weź je chociaz na 1600 Mhz ustaw (powinny bez problemów i bez zmiany timingów polecieć, wyżej już sie timingami musisz pobawic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy są auto, bo nie mam pojęcia jak sie za to zabrać zreszta nawet nie zdawałem sobie sprawy, że można ramy o częstotliwości 1066 w jakiś sposób podkręcić do 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje kingstony podkręciłem bez problemu z 1333 na 1866, więc myślę, że twoje na 1600 też pójdą , nawet bez zmiany napięcia

poszukaj załadki w biosie coś jak DRAM clock albo Frequency i prestaw z auto na konkretny zegar, zacznij od 1333, później na 1600 wskocz jak przy 1333 bedzie dobrze

jak przecholujesz, komp nie wystaruje, i będzie albo automatyczny reset, albo sam mu biosa zresetujesz (u mnie się sam resetuje do ustawień standardowych, jak mu 2133 dawałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te z 1333 OCZ też zmieniać na 1600? żeby prędkośc była jednakowa czterech kości?

@edit ustawiłem na 1333 i odpalił się system ale ogólnie to czy będzie to działało bada się jakimś programikiem tak jak przy procku OCCT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mozesz occt włączyć a najlepiej prime95 i tam masz w opcjach "lot of ram test", ale jak bez problemu na 1333 pposzło to dawaj na 1600 i wtedy testuj ;), zresztą prime95 standardowo na tym teście sie odpala (Blend test)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1600 się wywala bsod niestety

to zmień timingi na wyzsze, daj cl10 reszta 10-10-10-24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zrobiłem godzinny test w prime95 1600mhz, 1.60v 9-9-9-22 i nie wywaliło więc mogę chyba uznać,że jest spoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzik, teraz walcz na 1866 :) tylko cl daj na 10 reszta 11-11-27, a jak bedzie dobrze to spróbuj z CL 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...