Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bobikos116

Ktora płyta głowna będzie najlepsza pod i7 3770k z oc?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:

ASRock Z77 Extreme4 za 370 uzywana

ASUS P8P67 DELUXE 409 (niby nówka)

AsRock Z77 Pro 350

Jeszcze pytanie czy jest sens kupowania płyty uzywanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nie-używek. Nówki to nie nówki ale refurby, w najlepszym wypadku. Z77 i tak są najpewniejsze na 1155 bo są stosunkowo najmłodsze. Ale i tak padają już gęsto.

 

Wiem, że pewnie nie oczekujesz takiej odpowiedzi ale to trzeba powiedzieć - sprzedawaj proca póki jeszcze sporo w sumie wart, i bierz coś świeżego.

 

edit, ok, widzę że już o to pytałeś wcześniej... w takim razie weź jaka Ci najbardziej pasuje i spoko, skoro jesteś tak mocno nastawiony na reanimację 1155 to w sumie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie te kręcone - to jednak jest dla mobo też obciążenie, gdy zamiast 3,7 proc idzie na 4,5 i wsysa 2 x tyle prądu co normalnie; zobacz ile jest bezpańskich 2500K na allegro a ile płytek zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3770K powinien za 800 zł się sprzedać. Za 900 zł masz Ryzena 1600 (6/12). 6700K to min. 1100 zł. Mobo do Ryzena do 400 zł, do Sklejka z 450 zł, w sumie różnica żadna, memki tak samo, bo DDR4, chyba, że chcesz max szybkie do Ryzena to drogawo wychodzą (ale wzrost wydajności jest).

 

Co masz za resztę gratów? I do czego składasz kompa? Tylko/głównie do grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza z tych do OC to p8p67 Deluxe 16+2 fazy zasilania solidnie chłodzone, cena trochę kosmiczna, tu trochę taniej ale miesiąc gw tylko http://ktech-pc.pl/asus-p8p67-deluxe-sata3-ddr3-1155-usb3-fv-sklep-p-526.html

 

Kto wie czy nie lepiej sprzedać jeśli dostaniesz ok 800zł za proca, ale to będzie ciężko, i5 8400 6C/6T jest za ok 800zł, tylko płyty od ok 500zł w górę na dzień dzisiejszy, w q1 2018 będą tańsze modele płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta gratów to karta gtx 970 zotac, zasilacz powercool 650, ram to 2x4 viper extreme 1866 i 4gb corsair vengeance blue, komp pod granie, najlepiej jakby procek był podobnie cenowo, max 200zł droższy, a płyta do 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad i7 7700k + jaka płyte ram i chłodzenie do tego? wydajnosciowo duzo lepsze od mojego 3770k bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 + z370, jedynie do pamięci sporo dołożysz (a najlepiej od razu 2x8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx970 jest tak nędzny, że będzie działał OK z każdym i7 bez żadnego OC.

 

7700K i 6700K to dokładnie to samo. Ta sama wydajność przy identycznym zegarze. Różnica to potencjał OC. Można powiedzieć że 7700K ma potencjał o około 300MHz większy niż 6700K. Te jak kupować to najtańsze, czyli pewnie 6700K.

 

Tylko pamiętaj o DDR4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest na z68, a Asrock na Z77 i obsługą PCI-E 3.0 scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z trwałością tych używek, ale mojego Mpowera katuje od kilku lat i nie mam z nim żadnych problemów (a kupiłem już używkę). Extreme 4 jest bardzo ciekawą konstrukcją, ale moim zdaniem, ta cena jest zbyt wysoka.

 

Chciałem się przesiąść na 8700k, ale pasuję na razie. Jednak 3770k, to dalej bardzo dobry proc, szczególnie, jeśli w głównej mierze grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...