Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wisienkaa

Laptop ACER do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

do tej pory przez kilka dobrych lat miałem Acera 5742 i praktycznie mi wystarczał.

 

teraz chciałbym nowego laptopa i jego zastosowanie to: praktycznie nic innego jak przeglądania internetu i oglądanie filmów, może też czasami praca w SQL'u i zastanawiam się, czy warto wydawać aż 2500 zł na laptopa, jak 99% czasu to przeglądanie internetu, oglądanie filmów, żadne nieskomplikowane czynności.

 

 

co polecicie mi z ACER'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-7100U/8/120+500/Win10 940MX FHD SR

Naciągnij troszkę budżet i dostaniesz już świetną konstrukcję z ekranem FHD IPS, mocnym i3, ssd + hdd i geforcem 940mx. Dwóch znajomych używa tego modelu i szczerze mogę polecić - Acer odwalił dobrą robotę.

 

Jak coś tańszego jednak, no to Aspire 3... Acer Aspire 3 i3-6006U/8GB/120+500/Win10 FHD

Tutaj już niestety różnica jest ogromna - obudowa taka typowo plastikowa, ekran bez IPS, słabsze i3 i bez gpu. Na prawdę warto dołożyć do Aspire 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że ma takie parametry, ale czy jest mi to potrzebne do przeglądania internetu, czy obejrzenia filmu? tzn. po co mi ekran fhd ips, SSD + HDD i karta graficzna geforce 940mx? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów jest Ci potrzebny ekran full hd IPS, na zwykłym będziesz miał po prostu słaby obraz. SSD to podstawa, każdy kto choć raz użyje komputera z SSD to nie wyobraża sobie pracy na laptopie z HDD. Taki dysk daje więcej niż i7 i pierdyliard ramu.

940mx jest w komplecie - nie ma tańszego Acera z IPS, SSD i 8gb ramu ;)

 

Jak już to odpuściłbym ten ram i wziął 4gb - jak będziesz czuł, że jednak jest mało to zawsze możesz bez problemu dorzucić drugą identyczną kość i laptop będzie śmigał nawet lepiej w dualu na 2x4gb niż na standardowym 1x8gb (tylko jeżeli wrzucisz mu dokładnie identyczną kość, jak ta która jest obecnie) Acer Aspire 5 i3-7100U/4/120+500/Win10 940MX FHD SR

 

Chyba, że pasuje Ci ekran dotykowy to masz jeszcze trzecią opcję: Acer Spin 5 i3-6100U/4GB/128/Win10 FHD Dotyk 360'

Tutaj też ekran IPS, jednak mniejszy - 13,3 cala i konstrukcja wygodna do oglądania filmów np w łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może w miarę lekki i kompaktowy Lenovo:

Lenovo Ideapad 320s-14 i3-7100U/8GB/1000/Win10 Szary za 2379zł

Ma 14-sto calową matrycę FHD IPS, waży tylko 1,70kg i posiada już 8GB pamięci. Wokół ekranu zastosowano cienkie ramki (dosyć dobrze to wygląda) oraz posiada złącze M.2 dla dysku SSD (ale tylko PCI-E). Ma też podświetlaną klawiaturę, a w cenie jest już uwzględniony system operacyjny. Myślę, że to ciekawy kompromis pomiędzy 15, a 13 calowymi laptopami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może w miarę lekki i kompaktowy Lenovo

No fajny Acer z tego Lenovo :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie,

 

 

może ktoś używał dłuższy czas ACERA, przesiadł się na inną markę i jest zadowolony? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie poziom nowych laptopów jest podobny, bardziej zwracałbym uwagę na wyposażenie i indywidualne preferencje co do wymogów (np. matowa matryca IPS, waga, czas działania na akumulatorze, przekątna itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobry wybór, potem dorzucić mu tylko drugą identyczną (sprawdzamy po oznaczniu modelu na ramie) kostkę 4gb ramu i będzie śmigał lepiej niż z 1x8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak myślę, ale już zapewne w weekend zamówię laptopa.

 

 

 

Coś z innej firmy jest lepsze Waszym zdaniem do tych 2700 zł? ;)

 

Jeszcze tak myślę, ale już zapewne w weekend zamówię laptopa.

 

 

 

Coś z innej firmy jest lepsze Waszym zdaniem do tych 2700 zł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to w sumie nic specjalnego nie wymyślimy, ale prócz w/w Lenovo można jeszcze wziąć taki zestaw:

Acer Aspire 5 i3-7100U/8/500/Win10 940MX FHD SR + Adata SU800 128GB razem 2688zł

Mamy tu już 8GB pamięci ram, system operacyjny, pewność co do zainstalowanego modelu dysku SSD, a przy okazji wychodzi również nieco taniej niż wersja: Acer Aspire 5 i3-7100U/8/120+500/Win10 940MX FHD SR.

Sklep oczywiście zamontuje dysko oraz przeniesie na niego system, odpowiednią informację trzeba tylko umieścić w opisie zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzymy na SSD (i procesor), to tak, ale jeżeli również na inne rzeczy to:

-matryca o rozdzielczości tylko HD 1366x768 (w Acerze FHD-1920x1080)

-brak złącza M.2

-matryca TN (Aspire 5-IPS)

Za mało korzyści, względem wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, wiec zdaje sie, ze kupie acera. mam jeszcze pytanie co do gier, czy jakas fifa 17, czy wiedzmin pojda na tym acerze, czy lepiej troche dolozyc na cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin nie "pójdzie" na GF 940MX, tu min. to GTX 1050-koszt takiego laptopa to ok. 3500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...