Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szeejdi

Czy opłaca się inwestować w FX8350?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie posiadam komputer z mobo: Gigabyte 990X-Gaming Sli obsługujący AM3/AM3+. Mam w nią włożony procesor AMD Phenom II x4 955 i zastanawiam się nad jego wymianą na FX8350. Strasznie mi zależy na pograniu w Shadow of war. O ile moja karta 1050ti tej grze podoła, tak procesor raczej nie.

Proszę o opinie czy warto płacić ok 400zł za nowy/używany procesor.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Nie zainwestowałbym ani złotówki więcej w AM3, ten socket jest padliną która śmierdzi na kilometr :E

Weź sobie raty na Allegro albo kredyt w banku i zainwestuj w coś nowocześniejszego, jakieś i5 czy nawet Ryzen 5, naprawdę szkoda płacić za procesor który był fatalny już w momencie premiery.

To co masz teraz sprzedaj i spłać część kredytu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochan4 dobrze Ci radzi, jeśli nie masz gotówki na nową platformę to ten procesor będzie najlepszym wyborem.

 

@Karolku poniosło Cię z tym kredytem i ratami szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

@Karolku poniosło Cię z tym kredytem i ratami szczerbaty.gif

Tak radził Pan Prezydent!!! :E

 

Poza tym takie mam zdanie na ten temat, po co płacić za niewielki wzrost wydajności i inwestować w przestarzałą platformę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych grach fxy radzą sobie całkiem dobrze, a w starych i tak będzie miał lepiej niż na starym, imo za 150-200 zł najkorzystniejsza dla niego wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Na 1050 Ti z 7700k ledwo ponad 30 FPS, strach pomyśleć jak sobie "radzi" 8350 :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1050 Ti z 7700k ledwo ponad 30 FPS, strach pomyśleć jak sobie "radzi" 8350 :E

 

ultra ustawienia a ten sie dziwi że karta w starciu z 2/3 razy droższymi ma ok 35 fps :lol2: , w tej grze akurat procesor ma mało do gadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Zobaczymy, niech kupuje skoro tak mu radzicie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyrwiesz 8350 do 200zł to można brać. Połączenie 8350 + 1050ti nie jest złe, sam takie mam, często 1050TI leci na 100% gdzie FX jeszcze ma zapas. Realny FPS to 30-45 na Full HD high na przykładzie ostatnio ogrywanego Batmana:AK i RoTR, gdzie Batmanowi najbliżej do Shadow of War.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak radził Pan Prezydent!!! :E

 

Poza tym takie mam zdanie na ten temat, po co płacić za niewielki wzrost wydajności i inwestować w przestarzałą platformę ;)

 

tu wzrost nie jest niewielki a potencjalnie całkiem spory. fx-83X0 ma 8 kiepskich rdzeni ale jak uda się je wszystkie zaprząc do roboty to otrzymuejsz wydajność i5. ogarnij wydajność tego proca w Crysis 3, Wiedźmin 3, Hitmanie lub WD2. dobrze napoisane gry wyciskają sporo mocy z tego procesora. ofc taki i3-8100 już go przemieli ale to nie jest tak że Vishery są do dupy w każdej sytuacji. są do dupy w większości sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Putout zapomniałeś dodać BF1, tam też fx-8xxx-ki radzą sobie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF to gra typowo czerwona, na modułowcach i kartach AMD zawsze dobrze działała.

ps. ja juz bym wolał kupic i5 2400 za 200zl i plytke nowa pod 1155 za 79zl na allegro. nawet to mocniejsze od pieców FX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tez bym sie sklanial ku sprzedazy plyty, pamieci i procesora poki sa warte wiecej niz zawarte w nich metale. Kup chocby Ryzena 1200, zaden procesor na AM3+ nie zbliza sie nawet wydajnoscia do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF to gra typowo czerwona, na modułowcach i kartach AMD zawsze dobrze działała.

ps. ja juz bym wolał kupic i5 2400 za 200zl i plytke nowa pod 1155 za 79zl na allegro. nawet to mocniejsze od pieców FX :D

pomysł niezły, wyszło by podobnie , tylko nie wiadomo czy ten gtx1050ti ruszy z tym tanim medionem, jest nawet na forum temat, że te płyty maja problem z kompatybilnością z radeonami i nowszymi gforce-ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż swojego procka razem z chłodzeniem, płytą oraz pamięciami. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...