Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Necrophiliac

Klucz windows 8 nie pasuje do windowsa 10 po aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Posiadam win 8 i zaktualizowałem go do 10. Teraz chciałem sformatować dysk założyć nowe partycje i postawić system win 10 na świeżo. Okazało się że mój klucz z win 8 nie pasuje do instalki win 10 mimo że wcześniej się aktywował na 10. Sprawdziłem keyfinderem to ten klucz po aktywacji jest zupełnie inny niż mój z win8. Jak to ,robić żeby wyczyścić całkowicie dysk i postawić win 10 z moim kluczem od win8 z obrazu na pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto Microsoft masz i miałeś zalogowane na 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz najnowszą wersję Windows 10? Pierwsze edycje nie przyjmowały kluczy z wcześniejszych wersji.

 

Poza tym spróbuj po prostu nie podawać klucza podczas instalacji, system powinien się aktywować automatycznie jeśli już był aktywowany na danym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobilem najnowsza instalke na usb ze strony microsoftu. Boje sie ze jak zrobie format calkowity to nie ruszy mi pozniej bez podawania klucza, co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz powinien zapisac sie w UEFI ale nie wiem czy warunkiem jest posiadanie (wybranie) "bootowanie i rodzaj systemu zgodny z UEFI" (w ustawieniach UEFI)

 

Dodatkowo konto M$ to dobra rzecz i jesli uda Ci sie aktywowac - zaloz - wtedy masz klucz przypisany do konta i po problemie

 

W najgorszym wypadku - tel. do M$ :D - jak ja mialem problemy podobne do Twoich - od reki pomogli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nawet zakładać konta, ja na laptopie robiłem upgrade z 7 do 10, następnie zainstalowałem 10 bez klucza, system aktywował się sam od razu. Nie tworzyłem kont MS/online czy jak to się tam nazywa, tylko lokalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to konto do xbox live to chyba to samo co konto microsoft bo wlasnie sie nim zalogowalem na strone microsoftu. To co z tym kontem trzeba zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw musisz zalogowac sie do Windowsa kontem M$ a nastepnie aktywowac winde kluczem - wtedy klucz zostanie przypisany do konta M$ i po kolejnej instalacji - wystarczy logowanie kontem M$ a nie trzeba bedzie klucza podawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem keyfinderem to ten klucz po aktywacji jest zupełnie inny niż mój z win8.

Na podstawie klucza win8, system windows 10 wygenerował sobie nowy dlatego się różni.

Upewnij się że instalujesz właściwą wersję home/prof..

Podczas instalki pomiń wpisywanie klucza i wpisz go jak już się system zainstaluje, ew. zaloguj się na konto microsoft - ale żeby to ostatnie zadziałało to na starym aktywnym systemie musisz się zalogować i przypisać klucz do konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

Jak już masz aktywowany system, to możesz go śmiało instalować ponownie (oczywiście na tym samym sprzęcie) nie podając żadnych kluczy. Twoja licencja cyfrowa jest na serwerach MS i system sam ci się aktywuje ponownie, nie potrzeba do tego żadnych kont.

Natomiast przypisanie licencji do konta MS, pozwala na ponowną aktywację w przypadku zmiany sprzętowej (np. płyty głównej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak tego samego konta MS używam na dwóch komputerach z win 10 ?.

Oba komputery mają aktualizacje do win10, z czego jeden do win 10 pro.

Obie licencje zostały przypisane do konta? I jak je sobie później wybiorę z której korzystam? hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak tego samego konta MS używam na dwóch komputerach z win 10 ?.

Oba komputery mają aktualizacje do win10, z czego jeden do win 10 pro.

Obie licencje zostały przypisane do konta? I jak je sobie później wybiorę z której korzystam? hmmm...

 

 

Jeżeli masz jedną licencję na Pro, a drugą na Home, to podczas instalacji automatycznie przypisze się licencja na system, który właśnie wgrywasz. Jeżeli wgrasz 2x Pro, a licencje masz na jeden, to drugi system nie aktywuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...