Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RavMedic

Uszkodzona płyta główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z nowiutką płytą główną Asrock AB 350 Gaming 4K. A mianowicie po poprawnym podłączeniu zasilacza oraz kabelków przedniego panelu zgodnie z instrukcją płyty przycisk power nie daje absolutnie żadnej reakcji. Czerwone diodki LED na płycie świecą się prawidłowo, podłączone, podświetlane urządzenia USB również dostają prąd, bo klawiatura się zaświeciła niestety ani zasilacz ani wiatrak procesora ani rusz. Jak wspomniałem podłączyłem kabelki dokładnie z instrukcją uważając na zachowanie "plusów i minusów". Nic...poza diodami nic więcej nie działa a gdyby nawet cokolwiek innego z podzespołów byłoby popsute to nie ma prawa mieć wpływu na wentylator zasilacza (sprawny, bo właśnie piszę ze starego kompa, na którym jest on zainstalowany i podłączenie kabelków na tej starej płycie nie sprawiło problemu, działa jak widać). Macie może jakieś pomysły zanim wydam pieniądze na diagnostykę w serwisie? Bo już nie wiem, czy to płyta padła, czy jednak jakaś inna, być może banalna przyczyna. Płyta jest odebrana dosłownie wczoraj z punktu odbioru Morele.net. Nówka...

 

Z góry dzięki za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez śrubokręt i dotknij tych 2 pinów na raz do których wpinasz kabelek power, sprawdź czy tak ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak procesora masz w odpowiednim gnieździe, nie przypadkiem dla wentyli obudowy? Sprawdź też, czy masz odpowiednio włożone kości RAM, w odpowiednie sloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie! okazało się, że procesor uszkodzony...odesłałem na reklamację. Miał 2 zgięte piny a był nowiutki. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...