Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osimaru

Jaka obudowa mATX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Będę w najbliższej przyszłości składać zestaw mATX i szukam małej, ale jednocześnie względnie praktycznej obudowy. W oko wpadła mi Sharkoon CA-M ze względu na małe rozmiary i fajne proporcje, aczkolwiek nie wiem czy to w praktyce zda egzamin - będzie tam mój obecny zasilacz XFX TS 550W oraz Ryzen z chłodzeniem Wraith. Długość karty jakoś dopasuję, póki co zamierzam kupić jakiegoś małego 1050ti.

 

Kolega z forum w innym temacie zaproponował mi Cooltek 3 i ogólnie bardzo fajna obudowa, ale zdaje się jednak trochę za wysoka. Fajny jest też Thermaltake Core V1, ale on tylko do mITX.

 

Znajdę coś lepszego niż ten Sharkoon w podobnych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ci od siebie polecić SilentiumPC Brutus Q30, mały, solidny i ładny. W swoim czasie upchałem w niego i5 6500 i RX 470 w wersji referencyjnej. Temperatury były bardzo Ok dzięki temu że karta wydmuchiwała cale ciepłe powietrze na zewnątrz. Troszeczkę wyższe temperatury mam teraz przy GTX 1050 ti który oddaje całe ciepło do wnętrza obudowy. Ogólnie polecam ci kartę graficzną do takiej obudowy w wersji z turbiną żeby wydmuchiwała wszystko na zewnątrz. Mały undervolting i nie mam głośnego odkurzacza z GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego BitFenixa.

 

Powiem tak, że buda lodzio miodzio.

 

Przy sprzęcie z siga karta max 68 stopni chyba miała, a procek to nawet 60 nie przekracza.

 

Jest strasznie stabilna, grube mocne blachy. Jedynie mocno upierdliwy montaż sprzętu w środku z racji małej wielkości.

 

Do tego jest na dobrą sprawę wszędzie ma filtry. Na dole nie ma filtra ale jest anty heat na magnezy.

 

Do tego zasilacz jest w dziwny miejscu bo na przodzie pionowo - zgarnia powietrze od frontu i wypuszcza dołem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitfenix wydaje się bardzo solidny i dobrze wyposażony, ale jest jednak trochę za duży.

 

Zaciekawił mnie za to ten brutus, aczkolwiek widzę że jest jeszcze mniej miejsca na kartę graficzną bo maksymalnie 22 cm... ciekawe jak z resztą tj. zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj jak masz głowę to wsadzisz tam kartę 25 cm wystarczy najpierw zamontować kartę a później szynę montażową do dysków twardych. Referencyjny RX 470 ma bodaj 24,8 cm i po jego zamontowaniu był jeszcze luz. Do takiej obudowy najlepiej modułowy zasilacz, ale na upartego jest gdzie schować kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że SPC Brutus nie ma żadnych wentyli, więc będzie się grzał ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Raijintek Metis Plus, wyjechały pewnie z tej samej fabryki co Q30 ale mają otwarty top więc temperatury karty będą w Raijinteku zdecydowanie niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie prezentuje się jeszcze według mnie Antec P50, a wymiary jak na mATX dosyć minimalistyczne - miałem brać, ale ostatecznie zdecydowałem się na coś ciut wyższego, cieńszego oraz tańszego, czyli Modecom Alfa M2.

 

Btw., podepnę się pod temat i zapytam - jakie ciche i tanie wentylatory polecacie do obudowy, którą wybrałem? Oraz w jakiej konfiguracji? Mam na myśli ten Modecom. Z góry dzięki za wszelkie sugestie, to mój pierwszy mATX, więc chciałbym chłodzenie rozwiązać jak najbardziej optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raijintek Metis Plus ma obieg powietrza od D strony i nie jest to dobre rozwiązanie.

 

@svx

Z tego co doczytałem (Modecom Alfa M2) to wejdzie na dół 120mm + góra 120mm = tak bym zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metis plus jest napisane, że kompatybilność jedynie Mini ITX.

 

Za to Antec wydaje się bardzo ciekawy chociaż też trochę większy niż Sharkoon :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co doczytałem (Modecom Alfa M2) to wejdzie na dół 120mm + góra 120mm = tak bym zrobił.

 

Dzięki za radę! A jakieś konkretne wentylatory polecacie? :)

 

Za to Antec wydaje się bardzo ciekawy chociaż też trochę większy niż Sharkoon :/

 

Wydaje mi się, że ten Sharkoon to będzie coś maksymalnie minimalistycznego w kontekście mATX - ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego objętościowo. Inaczej trzeba będzie iść w kierunku mITX.

 

Mogę tylko dodać, że sam planowałem kupić płytę 17x17 cm plus jak najmniejszą gabarytowo obudowę, ale to jednak trochę wyższy koszt za to samo w zasadzie, plus trudniej ogarnąć temat porządnego chłodzenia i uznałem, że mATX będzie bardziej optymalny. Natomiast przyszedł mi dziś ten Modecom Alfa M2 i mega minimalistyczny na pewno nie jest - mimo, że wygląda ładnie i "smukle" :) Te 38 cm wysokości jednak są "widoczne", a to też jedna z minimalnych obudów objętościowo pod mATX.

 

Sumując, skoro oczekujesz minimalizmu, to zdecydowanie idź w kierunku mITX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIM musi zostać ze mną, więc niestety mITX odpada. Spoko, już sobie tu polatam z miarką i sam podejmę decyzję. W teorii powinienem wszystko zmieścić do tego Sharkoona, ale zobaczymy na co się zdecyduję. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metis plus jest napisane, że kompatybilność jedynie Mini ITX.

Fakt - wybaczcie, sugerowałem się poleconym wcześniej SPC ale pomyliłem Q30 z Q50 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór padnie chyba na Antec'a P50, chociaż zależnie od strony są rozbieżności co do jego wymiarów. Aczkolwiek wyposażenie jest fenomenalne jak na tę cenę oraz bardzo przemyślana konstrukcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...