Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Beneficjent

RAM do Kawy i7-8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaki RAM?

 

Płyta będzie ROG Maximus X Formula Z370 (Memory: 4 x DDR4 up to 4133+ (OC)), Ramu na razie wystarczy 16 GB, czyli 2x8:

3200 CL14

3600 CL16

4000 CL18

4133 CL19

Jeszcze szybsze? Czy biorąc np 3200 cL14 moge je kręcić do ponad 4000?

 

Kości tylko G.Skill RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma jeszcze testów tej płyty więc nie wiadomo jak będzie sobie radziła z OC pamięci. Ja wstępnie wybrałem 3600 cl 16 do Formuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja również po długim namyśle wybrałem pamięć do Coffy i7 3600 MHz z CL 16 G.Skill-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku i 6 miesięcy mam cztery 4gb kostki Team Group 3866c18 jak widzę zyskały na wartości dwukrotnie :) Im wyżej tym lepiej zawsze da się zmniejszyć spod biosu taktowanie, a i timingi będą niskie. Moim zdaniem każdy zaniedbuje kości ram, super płyta, grafa, cpu, dysk m.2 a pamięci średnie. Komputer jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo.

 

Przecież nie ma jeszcze testów tej płyty więc nie wiadomo jak będzie sobie radziła z OC pamięci. Ja wstępnie wybrałem 3600 cl 16 do Formuly.

 

Płyta nie ma wiele do podkręcania pamięci więcej zależy od zintegrowanego kontrolera pamięci (IMC) w cpu. Loteria

 

Były fajne memki od Team Group ale już ich nie ma bo rozeszły się jak świeże bułeczki 4600/c19 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Płyta nie ma wiele do podkręcania pamięci więcej zależy od zintegrowanego kontrolera pamięci (IMC) w cpu. Loteria

 

 

 

to wiesz co ci powiem i czego doświadczyłem ostatnio ap-ropo Płyty i RAM to pamięci maja chyba więcej do powiedzenia jak płyta , sam tego uświadczyłem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pamięci są najważniejsze ale jak płyty nie ma jeszcze dostępnej to ciężko gdybać. Co do 4600 CL19 są te Corsair Vengeance LPX ale ponad 2200zł za 16gb to trochę przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pamięci są najważniejsze ale jak płyty nie ma jeszcze dostępnej to ciężko gdybać. Co do 4600 CL19 są te Corsair Vengeance LPX ale ponad 2200zł za 16gb to trochę przegięcie.

 

Na overclockers.co.uk kosztowały £220 za 2x8gb cena jak widać była atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...