Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Meroki

[Zestaw] ocena komputera pomoc w doborze 3,3 k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam komputer jaki złożyłem to

Płyta główna MSI b350 pc mate

 

Procesor Ryzen 5 1600

 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB GDDR5

 

Pamięć Ram Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black

 

Zasilacz Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

 

dysk posiadam obudowe też moje pytanie brzmi następująco czy plyta procesor i ten ram będą współgrać.Oczywiście będe podkręcać nie jakoś drastycznie.Czy da rade ustawić ram na 2933 mhz bo na 3000 to przelicznik do intela bodajże i czy plyta na to pozwoli oraz czy procesor podkręce do 3,6 -3,8 ghz jeśli nie to jakie ramy dobrać do plyty do 450 zl 2x4 lub jaką plyte do 400 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra. Jeżeli jednak mowa o grach, to kłania się i5 8400 na Z370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu klania się i5 jeśli ryzen 5 jest porywnywalny z wydajnością średnich i7 ? oraz bardziej przyszłościowy po tym co wyczytalem chociaż mogę się mylić a pytanie dotyczyło czy da rade z tymi ramami na takie mhz ustawić i procka tak podbić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM da radę ustawić na 2933mhz, tylko będziesz musiał pogrzebać w BIOS(poszukaj na forum), bo z samego XMP nie pójdą. OC CPU, patrz na moją sygnaturkę, da radę spokojnie go wymaksować nawet na lekko ponad 4ghz, ale najbardziej ekonomicznie by było ~~1,4v@4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej bierz panocku tak jak wyzej ci radza i5 8400 + z370,nie ma co ukrywac szybszy sprzet i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu klania się i5 jeśli ryzen 5 jest porywnywalny z wydajnością średnich i7 ?

nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że plyty z370 cena 500+ więc troche kiepsko czyli radzicie i5 cofy lake ? i wracajac do pana vegmera napisalem srednie i 7 nie z wyzszej półki :D ale dzięki za link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli, nie jesteś fanatykiem każdego fps, to czy wybierzesz R5 1600 czy i5-8400, to tak na prawdę nie ma większej różnicy, bo z dobrą grafą spokojnie na tych platformach pograsz w najnowsze gry high/ultra FHD, więc wybór należy do Ciebie, oby dwie platformy można potem rozwijać przesiadając się na i7, albo na jakąś dalszą generację Ryzenów, więc obojętnie jaką decyzję podejmiesz to będzie ona dobra.

Do tego R 1600, zamiast msi pc mate, to bym dał asus prime b350 plus.

Ogólnie to nie radzę się zastanawiać, zbyt długo tylko po prostu zdecydować i nie żałować, bo czym więcej zastanawiania i czekania tym więcej pytań i mętlik w głowie, przez parę fps na ultra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem w wypadku 7 serii intela bardziej opłacało się brać ryzena. Ale w wypadku 8 generacji gdzie masz już 6 rdzeni np 8400 to lepiej brać intela i5 8400 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem w wypadku 7 serii intela bardziej opłacało się brać ryzena. Ale w wypadku 8 generacji gdzie masz już 6 rdzeni np 8400 to lepiej brać intela i5 8400 :E

nic dodac nic ujac ;) swieta prawda ;) wszystko sie rozchodzi o jakies 200pln plyta pod 8400 ok 550pln procki w podobnej cenie ryzy 9 paczek kawke chyba mozna wyrwac za 850pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze kolega w przypadku kiedy intel ma 6 rdzeni to lepiej intel ale ryzen tez oferuje 6 rdzeni i 12 eatkow a intel 6 i bodajże 8 wątków czy to w przyszłości nie będzie miało wpływu na wydajność teraz to już zgupiałem po testach i 5 8400 wypada lepiej nawet po 40 fps ale ryzen lepiej w wielowątkowości sobie radzi nadmienie iż będe też bawił sję w strumieniowanie na youtube i w tym przypadku co lepiej brać ryzena 5 1600 czy i5 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze kolega w przypadku kiedy intel ma 6 rdzeni to lepiej intel ale ryzen tez oferuje 6 rdzeni i 12 eatkow a intel 6 i bodajże 8 wątków czy to w przyszłości nie będzie miało wpływu na wydajność teraz to już zgupiałem po testach i 5 8400 wypada lepiej nawet po 40 fps ale ryzen lepiej w wielowątkowości sobie radzi nadmienie iż będe też bawił sję w strumieniowanie na youtube i w tym przypadku co lepiej brać ryzena 5 1600 czy i5 8400.

 

Powiem inaczej. Jeżeli chcesz procesor do gier to bierz intela 8400 jeśli do programów użytkowych to można się zastanowić nad ryzenem 1600. Nowa generacja inteli jest porostu lepsza do gier. Pomimo tego że Ryzen ma hendikamp w postaci odblokowanego mnożnika. Musisz po prostu pooglądać testy i poczytać i wybrać opcję która ci najlepiej pasuje. Sam mam ryzena tylko że 1500x. Ale jakbym dziś składał pc to brał bym platformę intela i5 8400 lub 8600k jeśli by mi na to budżet pozwolił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coffee Lake nawet w wielu programach użytkowych wypada lepiej od Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coffee Lake nawet w wielu programach użytkowych wypada lepiej od Ryzena.

Jeśli patrząc na 1600 vs 8400 to po oc ryzena wypada to bardziej na korzyść ryzena. Lecz nie każdy chce się bawić w podkrecanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego o jakich programach mowa. W POV Ray różnica jest mała a pamiętaj, że 8400 też można wykręcić za pomocą mnożników i szyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Dlatego napisałem ze jedynie przy programach MOŻNA się zastanowić co do Ryzena ale jeśli chodzi o gry to definitywnie intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jesli chodzi o gry plus strumieniowanie na youtube obs i zeby to dzialalo fajnie i po roku nie trzeba wymieniac co bardziej polecane poczytac poczytalem testów się naglądałem i za dużo nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby dolożyć troche kasy i brać r7 1700 to juz daloby rade ? z ta plyta główną msi b350 pc mate plus r7 1700 i corsairy co na poczatku podałem z tego co wyczytałem do 3.7 ghz wykrece tego r7 to chyba będzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o gry to nie potrzebne jest aż tyle rdzeni. 6 rdzeni ci w zupełności wystarczy. Tyle co ma np ryzen 1600 lub intel i5 8 gen. A po drugie do Ryzena 1700 musisz brać lepszą płytę bo na pc mate możesz ugotować sekcje. Jak chcesz tyle wydawać kasy co na ryzen 1700 to bierz spokojnie 8600k jest to koszt podajrze 1250 zł a masz wyższe taktowanie i odblokowany mnożnik wiec możesz sobie go podkręcać. Z tym prockiem masz spokój na kilka lat

 

Także decyzję należy do ciebie. Ale jak już się zdecyduje np na ryzena 1700 to koniecznie z lepszą płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie Ryzena 7 do gier to głupota.

To samo chciałem napisać tylko mniej dosadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale i5 nie ma ht :( a mówiłem że gry plus strumieniowanie obrazu na yt czyli co zostac przy tym r5 1600 czy i5 8400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...