Forum PCLab.pl: Internet muli - problem raczej sprzętowy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Internet muli - problem raczej sprzętowy Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Jackal_pl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Październik 2017 - 09:16

Cześć,
poskładałem nowy komputer, podłączyłem kabel ethernetowy do sieciówki w płycie głównej, oczywiście sieć załapała, ale jej działanie mnie nie satysfakcjonuje. Komputer podłączony jest bezpośrednio do routera za pomocą kabla, problem jest taki, że Internet czasem śmiga bezproblemowo (łącze 12mbps, speedtest pokazuje mnie więcej tyle samo) - strony ładują się szybko, ale czasem wszystko trwa i trwa... Co ciekawe np. taki YouTube działa bezproblemowo (choć samo Google nie), myślałem, że to może być problem z DNSami. Konfiguracja sieci zarówno automatyczna (DHCP) jak i wszystkie dane wpisywane na sztywno.
Tracert wykazuje problem z routerem (teraz dokładnie nie pamiętam, ale timeouty zaczynają się właśnie po przeskoku do routera).
XBOX połączony przewodem do tego samego portu (są dwa porty na switchu) działa idealnie, do drugiego portu podłączony jest drugi trasownik umieszczony na piętrze w domu i każde urządzenie do niego podłączone także działa sprawnie. Zamiana portami na switchu routera nie pomaga. Obecnie do łączenia się z Internetem wykorzystuję telefon w formie routera USB (z routerem łączy się za pomocą WIFI) i działa to dobrze.
Jakieś pomysły? Może to być uszkodzona sieciówka na płycie głównej? Zamierzam dziś przetestować to na karcie PCIe i zobaczymy czy się poprawi, bo jak nie, to rozumiem, że router ma jakiś problem z tym komputerem?

Płyta główna: ASUS PRIME B350M, Win7 HP 64b.

#2 Użytkownik jest niedostępny   misiakufal 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2017 - 16:03

"Problem raczej sprzętowy" ale wątek założyłeś w dziale oprogramowanie a nie sprzęt, dlaczego?

Od strony oprogramowania spróbuj odpalić Ubuntu Live i zobacz jak tam wygląda sprawa z transferami. Czy w sytuacji gdy "muli" to tylko u Ciebie na PC czy na innych urządzeniach też?

#3 Użytkownik jest niedostępny   Jackal_pl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2017 - 16:15

Przypadkiem oczywiście :) jak to nie kłopot to proszę moderatora o przeniesienie :)

EDIT: Tak, był problem z DNSem. Ustawienie na standardowy 8.8.8.8 załatwiło sprawę

Ten post był edytowany przez Jackal_pl dnia: 13 Październik 2017 - 21:22

Strona 1 z 1