Forum PCLab.pl: Znikający TV 4K podłączony do PC - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Znikający TV 4K podłączony do PC

#1 Użytkownik jest niedostępny   SeN81 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Październik 2017 - 09:35

Posiadam taką konfigurację
System - Windows 7 Pro x64
GPU - RX 570
Monitor - Asus MG248Q 144Hz - podpięty pod DisplyPort.
TV 4K - Sony KD55XE9005 - podpięty po HDMI.
i mam problem ze znikającym TV gdy jest on podłączony do GPU ale nie włączony. Wygląda to tak jakby z systemu znikał TV a następnie ponownie był wykrywany. Jest to o tyle irytujące że gdy GPU wykrywa ponownie TV wyłącza się również monitor i myszka. Dzieje się to sporadycznie. Czasem PC chodzi kilka godzin i jest spokój, czasem dzieje się tak po kilku minutach. Czasem jest to pojedyncza sytuacja, a ostatni tak się zapętliło że nie szło korzystać z komputera bo monitor nonstop się wyłączał. Problem ustępuje po odłączeniu kabla HDMI od PC albo włączeniu TV. Włączony TV działa ok, rozdziałka 4K w 60Hz działa bez problemu więc problemem raczej nie jest kabel, który również podmieniłem. Problemem nie jest również GPU , wcześniej miałem 280X i działo się podobnie. Chyba że to problem sterowników AMD, na GPU od Nvidii nie testowałem. Ewentualnie wina Windy 7 i trzeba zrobić update do 10.

Także pytanie czy ktoś ma podpięty TV 4K do PC i miał podobne akcje?

#2 Użytkownik jest niedostępny   mhojlo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2017 - 11:43

Zobacz postSeN81, o 13 Październik 2017 - 10:35, napisał(a):

Posiadam taką konfigurację
System - Windows 7 Pro x64
GPU - RX 570
Monitor - Asus MG248Q 144Hz - podpięty pod DisplyPort.
TV 4K - Sony KD55XE9005 - podpięty po HDMI.
i mam problem ze znikającym TV gdy jest on podłączony do GPU ale nie włączony. Wygląda to tak jakby z systemu znikał TV a następnie ponownie był wykrywany. Jest to o tyle irytujące że gdy GPU wykrywa ponownie TV wyłącza się również monitor i myszka. Dzieje się to sporadycznie. Czasem PC chodzi kilka godzin i jest spokój, czasem dzieje się tak po kilku minutach. Czasem jest to pojedyncza sytuacja, a ostatni tak się zapętliło że nie szło korzystać z komputera bo monitor nonstop się wyłączał. Problem ustępuje po odłączeniu kabla HDMI od PC albo włączeniu TV. Włączony TV działa ok, rozdziałka 4K w 60Hz działa bez problemu więc problemem raczej nie jest kabel, który również podmieniłem. Problemem nie jest również GPU , wcześniej miałem 280X i działo się podobnie. Chyba że to problem sterowników AMD, na GPU od Nvidii nie testowałem. Ewentualnie wina Windy 7 i trzeba zrobić update do 10.

Także pytanie czy ktoś ma podpięty TV 4K do PC i miał podobne akcje?

Jak kabel długi (>3metry) to u mnie dokładnie to samo było przy 4k@60, dopiero kabel High Bandwith dał radę przy 5 metrach, mimo, że wcześniej "firmowe" próbowałem (np. Lindy). U mnie akurat Display Port i monitor, ale może z HDMI jest podobnie - objawy identyczne jak opisałeś.

Ten post był edytowany przez mhojlo dnia: 13 Październik 2017 - 11:44

#3 Użytkownik jest niedostępny   SeN81 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2017 - 12:05

Kabel krótki, obecnie 1.8m , wcześniej chyba był 3m.

#4 Użytkownik jest niedostępny   mhojlo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2017 - 12:24

Zobacz postSeN81, o 13 Październik 2017 - 13:05, napisał(a):

Kabel krótki, obecnie 1.8m , wcześniej chyba był 3m.

A sorki, źle doczytałem - tu o co innego przecież chodzi:) Faktycznie wygląda na sterowniki/system

Strona 1 z 1