Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fafaszka

Ogólny problem z szybkością odczytu/ zapisu plików.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mniej więcej od miesiąca zauważyłem, że pliki z karty SDHC (jest 10 w kółeczku) na mój dysk SSD o wiele wolniej się przenoszą. Kiedyś pliki przenosiły się z prędkością ok 18-25 MB/s a teraz nagle średnio 1MB/s. Nie zawsze ale różnie to działa. ;c. Oraz np. przeglądanie zdjęć zajmuje o wiele więcej czasu nie ważne czy przeglądam zdjęcia raw czy jpg czy obraz waży 3 MB czy z 25MB Czy przeglądam pliki za pomocą InfanView, FastStone czy w adobe lightroom ale one ładują się od 0.5 sek do nawet czasem 2. Jest to dość irytujące gdy muszę przefiltrować z 500 zdjęć, które z nich nadają się do użytku a które nie. Czy to może być związane z indeksowaniem dysku? Wcześniej odznaczyłem pole kompresji dysku, nie wiem czemu miałem je zaznaczone. Czy to ma znaczenie? Albo może to coś jest zależne od pamięci witrualnej? Nie wiem, teraz wymyślam, proszę o pomoc. W załączniku jest screen wyniku programu AS SSD Benchmark.

 

Procesor: AMD Athlon II X4 651 Quad-Core Procesor 3.00 Ghz

Płyta główna: Gigabyte GA-A55m-S2HP

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 6700 Series

Dysk: SSD KINGSTON SV300S37A120G ATA Device

RAM: DDR3 4 GB 666MHz, 2x DDR3 2GB 666MHz

Zasilacz: OCZ-CXS500W

post-585869-1507902038795_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz dysk w trybie IDE, a nie AHCI.

2. Jaki system?

3. Ile masz wolnego miejsca na dysku?

4. TRIM włączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedz coś więcej na ten temat bo nie orientuję się o co chodzi.

2. Win 10 64bit

3. 23GB wolnego z 120 GB

4. podobno tak to się sprawdza post-585869-15079078480145_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po zmianie na AHCI benchmark wygląda tak : post-585869-15079208862644_thumb.png Jak na razie nie czuję różnicy xd

 

I mam dwa pytania

Do czego jest ta zakładka, co zaznaczyć? czy to jest numer portu czy o co chodzi? https://photos.app.goo.gl/wR33tmXyRP7QA1K93

to jest link do zdjęć google bo nie mogę dodać załącznika :"Ten plik jest za duży do wgrania" jpg waży 30 kb ;/

 

Co mam zrobić aby TRIM zaczął działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trim działa automatycznie, tzn system włącza, jeśli rozpozna ssd, a rozpoznaje po tym, że ssd nie podaje obrotów, więc nie zależy, czy na ide czy ahci

 

może być problem karty sdhc, nie ssd - duża ilość błędów odczytu z karty, i automatycznie usb zmniejsza szybkość odczytu chyba? do usb1 - musiałbyś kartę podłączyć do innego komputera, i tam sprawdzić; ewentualnie po prostu ładuj z karty duże pliki, czy jest opóznienie

 

ssd tylko w 1 przypadku - gdyby kończył swój żywot, tzn kończył mu się cykl zapisów - na ssd prędkość zapisu spada wtedy b. szybko; 2 przypadek - jeśli ma zapełniony bufor, wtedy spada mniej więcej do połowy, więc na pewno nie 1mb, i z karty, dość wolnej, raczej nie zapełni buforu - chyba że jakaś usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...