Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

forum

6850k vs 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Mam dylemat , może pomożecie mi w podjęciu decyzji.

Komp oczywiście do zabawy ;)

 

Cenowo wychodzi mniej więcej to samo. Czy taka kawa zmiażdzy tego 6850k? A może w grach to będzie nieodczuwalne ?

Za 6850k przemawia jedynie sli x16 , tylko czy jest to warte i wyjde na plus , moze kawa sli x8 bedzie szybsza?

 

Stawając na głowie bede musiał podkręcić 6850 do 4.3Ghz , a za pół roku będzie dostepna płyta H lub B + i7-8700 nonK , komplet będzie w cenie procesora 6850k i jeszcze bedzie wydajniejsze , czyli pieniadze w błoto :E ( nie liczac tego sli )

 

Jakbym poszedł w sli to rozdzielczosc 4K.

Na YT widzialem jak sie skaluje haswell sli x8 vs x16 , ale tam był ten sam procesor na tym samym zegarze.

 

Pytanie klucz , rozdzielczosc 4K , czy szybszy procek(i7-8700k) sli x8 bedzie lepszy od wolniejszego (i7-6850k) sli x16 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie dobra płytę i proca a single GPU zaoszczędzi ci sporo czasu na szukanie nieistniejących odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4K szybszy procesor ma mniejsze znaczenie. Tutaj 6850K i 8700K zapewnią podobne wyniki.

 

Jak dla mnie SLI nie ma obecnie sensu, bo pojedynczy 1080 Ti zapewnia 60 klatek w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...