Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tesara

Problem z ram czy z płytą główną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc. Mam procesor i5 2500k, płytę asrock p67 pro3 i pamięć hyperx beast 2x4GB. Chciałem sprawdzić jakie mam taktowanie pamięci. Wyjąłem więc jedną kość. Później włożyłem z powrotem. Od tamtej pory komputer nie wstaje. Włącza się na parę sekund i wyłącza i tak w kółko. Dr debug na płycie pokazuje numer 10 co oznacza "PEI core is started". Wkładałem każdą z kości pamięci do każdego slotu pojedynczo oraz wyjąłem baterię z płyty głównej na ponad godzinę. Nic to nie dało. Bez pamięci komputer się uruchamia. Wentylatory procesora oraz obudowy chodzą. Obrazu nie ma. Co to może być ? Na płycie nie ma spuchniętych kondensatorów. Czy pamięć lub sloty od niej mogły się same z siebie uszkodzić ? Najlepiej byłoby sprawdzić z inną pamięcią ale nie mam od kogo pożyczyć. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fusów nie można wróżyć, ja bym zaczął od sprawdzenia pamięci w innym komputerze, tych pamięci które masz.

Czy przypadkiem nie trąciłeś radiatora procesora jak wyciągałeś pamięci? Możliwe że jeżeli go trąciłeś to pokrzywiłeś piny na procesorze, sprawdź to.

Najważniejsze jakiej marki masz zasilacz? Bo nie wykluczone że płytę a razem z nią pamięci trafił szlag jeżeli zasilacz jest z czarnej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...