Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RyanHHD

Internet na Wsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mieszkam w małej wsi Nadróż (woj. Kujawko-Pomorskie) i posiadam internet z Firmy ProfNet, mam wykupioną usługę 6Mbps Pobierania za 60 zł, znajomy w mieście ma 120 Mb/s za 75zł razem z telewizją. Różnica jest spora, sprawdzałem i w mojej miejscowości nie ma zasięgu tego internetu. Szukałem w sieci i znalazłem Orange Światłowód, za 40zł 100 Mb/s I później 69 zł, czy w takiej małej miejscowości można założyć światłowód tylko dla jednej osoby :/ I dlaczego jest taka różnica w cenie? 40 zł za 100 Mb/s i 60 za 6Mbps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadzwonić do Orange, podać swoją lokalizację i zapytać czy masz możliwość skorzystania z ich internetu i jakie szybkości realnie możesz uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....dlaczego jest taka różnica w cenie? 40 zł za 100 Mb/s i 60 za 6Mbps ?

 

 

MONOPOL - zawsze deprawuje - to teraz pomyślmy sobie co może zrobić jedna partia jak ma monopol w sądach, sejmie, senacie oraz reżimowym aparacie (pseudo) bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty utrzymania infrastruktury

 

Przykladowo u nas jedna firma ma radio i swiatlowod. Tanszy jest swiatlowod i szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczylbym na to :) W miastach jest czesto problem ze swiatlowodem ze wzgledu na ilosc chetnych i koszty. Sam czekam az sie lista chetnych zbierze...

Musialbys miec duzo szczescia zeby akurat mieli jakies unijne srodki na inwestycje w twoim rejonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światłowód zawsze będzie tańszy, szybszy, niezawodny i lepszy

 

Nie. Światłowód o którym piszesz to tylko ostatnia mila. Jeśli na drugim końcu światłowodu masz stary, przeciązony sprzęt bo ISP przesadza z oversellingiem, to będzie masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mógłby ktoś poszukać jakiejś sensownej oferty w moim regionie ? Nadróż 87-515 Rogowo, Powiat Rypiński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w małej wsi (...) Szukałem w sieci i znalazłem Orange Światłowód, za 40zł 100 Mb/s
Był śmieszniejszy temat: UPC na wsi na 2 miesiące na wakacje :)

 

Ja:

-mieszkam w mieście

-Orange światłowód mam 4 metry od domu.

Do wyboru mam:

-bardzo niestabilną Neostradę lub Netię ok. 6 Mb/s

-LTE 1-5 Mb/s wieczorami

-mimo małej odległości do centrali i dużo mniejszej do wielu nadajników.

 

REALNIE: sam się dowiedz co masz w okolicy, sąsiedzi wiedzą, dla 100 osób nikt nie zrobi internetu bez reklamy i zapisów. Zapewne masz do wyboru tylko to co ja (i 90% osób w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wsi bardzo ostatnio się popsuł LET Orange; ja naprawdę nie chcę 120 mbps, nie chcę nawet 60 - wystarczy mi te realne 20 które faktycznie wyciągam; ale niech to będzie 20 a nie 1-5 jak ostatnio; dodatkowo kilka razy dziennie muszę resetować modem bo się na 3G przerzuca; albo zmienia się DNS czy coś tam i też konieczny reset modemu bo inaczej brak połączenia; i to mówię normalnie w ciągu dnia, nie wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi i nie tylko u mnie w zasadzie jedna firma ma monopol. I oferuje 250Mbps za 59zł. Po światłowodzie. 650Mbps za stówkę miesięcznie.

Monopol nie musi deprawować. Źli ludzie owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...