Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheMr.

Kaspersky, botnet - prawda czy fałsz?

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie?

 

Info

Info2

 

Raz korzystałem z Kasperskiego, ale dziwnym trafem zawsze mulił najbardziej komputer jakbym miał 50 stron przeglądarek odpalonych. To fake news, czy USA jednak nie kłamie?

 

+18

 

IMG_3227-441x600.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kogoś ocenimy wolałbym poczekać na oficjalne stanowisko Kasperskiego. Często cos wygląda zle, ale złe nie jest.

Może tez być tak ze po prostu Kasperski otworzył sobie furtkę żeby miec tylko mogliwosc uploadu dowolnego pliku nie koniecznie z tego korzystając.

Tak jak dzis np. Facebook moze wykorzystać twoje foto do reklamy na stronie użytkownika.

 

Nikogo nie bronie, ale nauczony i doswiadczony wieloma "gownobuzami" należy domniemywać na początku niewinnosci, bo sprawa "jest świeża".

 

Jestem ciekaw jak sie to rozwinie. 50:50.

 

PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky swoje ma za uszami, bo ma jakieś kontakty ze służbami. Ale zachód i usa to eskaluje bo to jego wróg. Dlatego blokował go w win 10, chcą kod programu. Z każdej strony problem.

Dopiero teraz przeczytałem linki :) i pokrywa się to z moimi przypuszczeniami - wojna cyfrowa. ŻADNA strona nie jest gorsza, lepsza - wszyscy to uje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky swoje ma za uszami, bo ma jakieś kontakty ze służbami. Ale zachód i usa to eskaluje bo to jego wróg. Dlatego blokował go w win 10, chcą kod programu. Z każdej strony problem.

Dopiero teraz przeczytałem linki :) i pokrywa się to z moimi przypuszczeniami - wojna cyfrowa. ŻADNA strona nie jest gorsza, lepsza - wszyscy to uje.

Tylko problem polega na tym, że to nie zachód ani USA wykryło ten kod tylko Izrael ;). Wiadomo, Izrael trzęsie USA bo może.

Mimo tego iż użytkownicy Kasperskiego nie będą mieć danych o programach nuklearnych, dalej jesteś częścią Botnetu, to mniej najbardziej martwi.

 

Zanim kogoś ocenimy wolałbym poczekać na oficjalne stanowisko Kasperskiego. Często cos wygląda zle, ale złe nie jest.

Może tez być tak ze po prostu Kasperski otworzył sobie furtkę żeby miec tylko mogliwosc uploadu dowolnego pliku nie koniecznie z tego korzystając.

Tak jak dzis np. Facebook moze wykorzystać twoje foto do reklamy na stronie użytkownika.

 

Nikogo nie bronie, ale nauczony i doswiadczony wieloma "gownobuzami" należy domniemywać na początku niewinnosci, bo sprawa "jest świeża".

 

Jestem ciekaw jak sie to rozwinie. 50:50.

 

PEACE

Oficjalne stanowisko już znamy, niby włam hakerski. Prędzej lufa przy gardle znając techniki Ruskich. Oczywiście Kaspersky wszystko odpycha, ale tej machiny już nie zatrzyma i jest to prawdopodobnie koniec tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym, że to nie zachód ani USA wykryło ten kod tylko Izrael ;). Wiadomo, Izrael trzęsie USA bo może.

Mimo tego iż użytkownicy Kasperskiego nie będą mieć danych o programach nuklearnych, dalej jesteś częścią Botnetu, to mniej najbardziej martwi.

Oni trzęsą Polską i innymi krajami, całą EU. Mają na wyłączność media, prasę i wydawnictwa, pochłaniają resztki, które się ostały, stąd ta nagonka i wielkie halo w tych mediach - w ich mediach.

Oni jak czegoś nie mają pod kontrolą to się wściekają, dlatego tak napierają na Kasperskiego. Jeśli czegoś nie mogą przejąć to niszczą.

Do win10 nie mają pretensji... ;)

Kaspersky dawno temu używałem ale mulił system i z tego powodu zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni trzęsą Polską i innymi krajami, całą EU. Mają na wyłączność media, prasę i wydawnictwa, pochłaniają resztki, które się ostały, stąd ta nagonka i wielkie halo w tych mediach - w ich mediach.

Oni jak czegoś nie mają pod kontrolą to się wściekają, dlatego tak napierają na Kasperskiego. Jeśli czegoś nie mogą przejąć to niszczą.

[ciach]

Przecież to naród wybrany, to mogą :D

 

Jak bardzo chętnie korzystałem z Kasperskiego, bardzo sobie chwaliłem (obecnie testuję MSE). Zastanawiam się nad kupnem nowych licencji na swoje prywatne komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Firma Kaspersky od dawna współpracuje z wywiadem rosyjskim. Nie dawno Mosad to sprawdził włamując się na serwery rosyjskiej firmy. Dla przeciętnego użytkownika, to może nie mieć większego znaczenia, pod warunkiem, że nie chce wspierać ekspansywnej, dyktatorskiej Rosji i Putina.

Ktoś może powiedzieć, że Amerykanie działają podobnie ale pomimo błędów w polityce USA, to jednak jest zupełnie inny świat. Nie twierdzę, że idealny ale jednak lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to naród wybrany, to mogą :D

Wybrany przez kogo i do czego? sami siebie wybrali i szpanują :E

 

 

Firma Kaspersky od dawna współpracuje z wywiadem rosyjskim. Nie dawno Mosad to sprawdził włamując się na serwery rosyjskiej firmy. Dla przeciętnego użytkownika, to może nie mieć większego znaczenia, pod warunkiem, że nie chce wspierać ekspansywnej, dyktatorskiej Rosji i Putina.

Ktoś może powiedzieć, że Amerykanie działają podobnie ale pomimo błędów w polityce USA, to jednak jest zupełnie inny świat. Nie twierdzę, że idealny ale jednak lepszy.

Wystarczy się zastanowić... wszyscy współpracują ze wszystkimi a dyktatury są po obu stronach tego wyimaginowanego konfliktu.

Różnią je kolory i widełki 'demokracji wolnościowej'. Ekspansywna polityka wschodu jest 'taka okropna i dynamiczna' że to zachód zbliża się do wschodu a nie odwrotnie... więc jak to jest naprawdę... po obu stronach rolują ludzi.

 

Co o tym myślicie?

 

Info

Info2

 

Raz korzystałem z Kasperskiego, ale dziwnym trafem zawsze mulił najbardziej komputer jakbym miał 50 stron przeglądarek odpalonych. To fake news, czy USA jednak nie kłamie?

 

+18

 

IMG_3227-441x600.jpg

 

Mówią prawdę tak jak z 'uchodźcami' etc.

Jeśli media głośno krzyczą to szczerej prawdy próżno tam szukać, natomiast te medialne wrzawy wywołują zamierzony efekt w głowach odbiorców i poniekąd ten temat tego dowodzi.

Wcale bym się tym nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mówią prawdę tak jak z 'uchodźcami' etc.

Jeśli media głośno krzyczą to szczerej prawdy próżno tam szukać, natomiast te medialne wrzawy wywołują zamierzony efekt w głowach odbiorców i poniekąd ten temat tego dowodzi.

Wcale bym się tym nie przejmował.

Które media? Bo w mediach o tym nikt nie słyszał. Ten temat obecnie tylko przedstawiły dwa portale, a media zaganiają pod dywanik jakby nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portale należą do grup medialnych. Ta 'rewelacja' o Kaspersky jest cedzona od jakiegoś czasu i co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Wystarczy się zastanowić... wszyscy współpracują ze wszystkimi a dyktatury są po obu stronach tego wyimaginowanego konfliktu.

Różnią je kolory i widełki 'demokracji wolnościowej'. Ekspansywna polityka wschodu jest 'taka okropna i dynamiczna' że to zachód zbliża się do wschodu a nie odwrotnie... więc jak to jest naprawdę... po obu stronach rolują ludzi.

 

Obama, czy Trump nie zabijają i nie wysyłają do obozów swoich politycznych przeciwników.

USA nie toczy wojen z sąsiadami na terenie których są ich obywatele.

Każdy Amerykanin może krytykować władzę bez obawy o konsekwencje.

Powinieneś się jednak zastanowić...

 

PS.

Gdyby nie rząd amerykański, Polska nie byłaby wolnym krajem, tylko zniewolonym przez Rosję, w której Putin był agentem KGB w NRD (w roku 1987 Kaspierski ukończył studia na Wydziale Matematyki Wyższej Szkoły KGB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odpowiedziałbym (myślałem) w taki sam sposób ale się zastanawiałem i nadal

zastanawiam się na czym polega fenomen zachodu że większości wydaje się on tak bardzo atrakcyjny.

 

Wiemy to co podadzą nam media zachodnie, bo należymy do tzw. zachodu.

(Mamy przekaz jednostronny co założenia koliduje z obiektywizmem).

Sposób w jaki nam przedstawią prawdę objawioną nasze media (np. o Kaspersky) - taki mamy obraz i wyobrażenie.

Wiemy to o czym powiedzą, nie wiemy nic o tym co przemilczą.

Na wschodzie mechanizm info-dezinformacji działa identycznie, tylko jest odwrotnie spolaryzowany.

Odnośnie wolnej Polski - proponuję rozkminiać w szerszej perspektywie niż tylko dwu-biegunowo.

Zniewolenie może być bezpośrednie i pośrednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można być wewnętrznie wolnym w więzieniu, choć jest to wyższa szkoła jazdy, ale zewnętrznie już nie.

Dyktatura, to nie jest nic dobrego i nigdy się dobrze nie kończy, a pozytywnie o niej mogą mówić tylko ludzie którzy na niej skorzystali lub jej nie przeżyli, a także głupcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam kasperskiego od dobrych kilku lat i nigdy nie narzekałem, teraz mi się kończy już kolejna licencja i chciałem ją przedłużyć ale po przeczytaniu tego wątku to zacznym wątpić w ten zakup. Ale co wybrac? Mocno skłaniałbym się ku esetowi ale cena troche zabija i opinie różne, bitefendera wszędzie recenzenci chwala ale ceny tego programu sa dosc niskie a on we wszystkich rankignach pierwszy (troche podejrzane dla mnie).

 

A co do tego wolnego kraju, że niby zawdzięczamy to USA to ok w jakimś tam stopniu sie do tego przeczynili ale należy też pamiętać, że ten sam rzad USA wydał odpowiednie rozkazy żeby wstrzymać ofensywę na Niemcy w '45 które były już tak słabe, że Alianci by poszli jak przecinaki przez całe Niemcy. I ten sam rząd USA pozwolił na to żeby zabrano polsce ziemie z przed 1939 a to co odwalił Stalin z Prusami Wschodnimi  to smiech na sali i też na to pozwolił owy rząd USA.

 

Ale nie róbmy już  off topa tylko skupmy się na temacie bo skoro Kaspersky zuo to co zamiast niego? Bo w testach mimo wszystko kaspersky to caly czas top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testy (czasem sponsorowane) to pożywka dla idiotów. Biorą próbki i skanują na żądanie. Nie ma w nich sprawdzenia ochrony HTTP, sieciowej, proaktywnej, wirtualizacji, czy realnego obciążenia komputera.

Aktualnie nie ma skuteczniejszej ochrony od właściwie użytego darmowego pakietu zabezpieczającego Comodo Internet Security Premium. Jest też płatna wersja Pro, która dodatkowo posiada zdalną pomoc (GeekBuddy).

 

Eset posiada bardzo dobrą wykrywalność, ale nie wszystko wykryje, np. najnowsze Ransomware (no chyba, że włączysz totalnie upierdliwego HIPS'a i zablokujesz), a poza tym generuje fałszywe alarmy i muli komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma wersji Ultimate plug and play, o Combo czytałem dużo dobrego ale szczerze? Nie chce mi sie siedzie i ustawiać a pewnie tak samo jak konkurencja program też ma swoje wady. A co do muli komputer to kaspersky w wersji 07 i 08 też mi mulił od wersji 09 jakoś przestało, programy Syemanteca tez kiedyś muliły a dla nie których mulą nadal szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, osobiście używam Arcabita, i raczej nic poważnego do systemu mi się nie dostało. Rachunki bankowe nie są wyczyszczone, nikt nie wbił mi się na profile na różnych stronach. Przy okazji, Arcabit wychodziło super tanio, ostatnio zapłaciłem coś okolice 200 zł za 5 komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o Combo czytałem dużo dobrego ale szczerze? Nie chce mi sie siedzie i ustawiać a pewnie tak samo jak konkurencja program też ma swoje wady.

 

Nie ma programów idealnych ale chodzi o podejście do samej ochrony. Pakiety komercyjne, ale nie tylko, są tworzone dla przeciętnego użytkownika i opierają się na bardziej lub mniej, ale jednak zawodnej wykrywalności wirusów.

Podejście Comodo to przede wszystkim izolowanie systemu od nierozpoznanych, a w tym także szkodliwych aplikacji, plus mocna ochrona sieciowa i możliwość otwierania programów (np. przeglądarek internetowych) w szczelnej piaskownicy.

Konfiguracja nie jest trudna, a domyślnie, pakiet jest ustawiony dla mniej zaawansowanych userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest coś darmowego na co można z kisa przeskoczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Comodo Internet Security Premium + na żądanie Zemana AntiMalware (Free) i AdwCleaner, lub Panda Free Antivirus & Comodo Firewall z włączonym skanerem antywirusowym w chmurze, ewentualnie 360 Total Security z włączonym Bitdefenderem i Avirą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który zestaw najlepszy ? największym zagrożeniem są chyba skrypty na stronach, bo raczej exe nikt przy zdrowych zmysłach nie otwiera na chybił trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja używam pierwszego zestawu ponieważ posiada najlepszą ochronę bankowości i po zaznaczeniu odpowiednich opcji także zupełny brak reklam.

Trzeba oczywiście potrafić wykorzystać potencjał tego pakietu.

 

Wszystkie trzy zestawy posiadają piaskownicę w której otwierając przeglądarkę, zapobiegasz wszelkim szkodliwym działaniom stron Web i nie tylko. KIS do wersji 2012 także był wyposażony w bardzo dobry Sandbox. Niestety zrezygnowano z tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...