Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mustang_PL

XB2783HSU vs X2783HSU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu (jakieś 1.5 roku temu) kupiłem sobie monitor iiyama XB2783HSU. Generalnie byłem raczej zadowolony. Teraz chciałem kupić drugi monitor i zdecydowałem się na taki sam, ale jako że kupiłem uchwyt na oba monitory to nie potrzebowałem podstawki z pivotem itp. a z tego co się orientowałem tym właśnie różniły się te dwa monitory - tylko podstawką (jedna była sztywna tylko z pochylaniem, druga z dużo większymi możliwościami regulacji). I teraz pytanie czy faktycznie tak jest? Bo po odpaleniu od razu było widać różnicę w obrazach i to dość wyraźną. Pobawiłem się ustawieniami i jakoś dało się zrobić podobne obrazy (choć nie takie same) - ale w sumie nie było źle. Jednak co mnie dość mocno uderzyło to jak zobaczyłem czerń, i pytanie czy to normalne, czy te monitory mają inne matryce czy coś, czy coś trzeba poustawać/kalibrować, czy reklamować? Poniżej zamieszczam zdjęcia:

 

XB2783HSU

37016045903_db0b256797_c.jpg

 

X2783HSU

37686967761_59f64cb670_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem XB2783HSU-B3 (najnowsza rewizja z 75Hz) i miałem podobny problem, chociaż nie aż w takim stopniu - obniżenie gammy w sterownikach (0,8-0,9), włączenie pełnego zakresu kolorów (0-255) i pobawienie się jasnością/kontrastem i kolorami rozwiązały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie był model z 2015 XB2783HS?

 

Poczytałem i ludzie chwalą ten monitor a ja szukam czegoś takiego...

 

 

Chciałbym zapytać także jak to jest z gwarancją z outletu a konkretnie klik

 

Sklep daje 1 rok rękojmi ale gwarancja producenta to 3 lata...

 

Czy będziemy mieli po upływie roku dodatkowe 2 lata gwarancji producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inna odmiana B1, B2, B3 to jakieś dziwne wynalazki z innymi matrycami albo pełny zakres kolorów w paneli NVidii (chociaż podobno w nowych sterach to już się samo ustawia). Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciemny wygląda na MVA a ten szary na IPS. Porównaj kątu góra dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi monitor to B3, pierwszy to chyba B1 (ale nie jestem pewien, kupiony w kwietniu 2016). Oba są na AMVA (a przynajmniej powinny być). Obstawiam że nowsza rewizja się zmieniła. Pogrzebałem się w sterownikach, na pierwszy rzut oka wydaje się trochę lepiej, zobaczymy jak w nocy to będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dziwne odmiany? X/XB 2783HSU występuje w 3 wersjach - b1/b2/b3. Bardzo chwalona była b1, w b2 narzekano na smużenie, b3 dodało od siebie wyższe odświeżanie (60=>75). Miałem rewizję b2 przez krótki okres czasu, obecnie od kilku dni b3. Na b3 smużenia nie doświadczam, bleeding jest na prawdę minimalny (mniejszy niż na zdjęciach u kolegi z rewizją b1 - tym dobrym), kolory fabrycznie były wyblakłe a czerń szara, ale parę chwil poświęconych na zmianę ustawień wygląda tak jak u kolegi na wersji b1 - czyli czerń jest czarna etc. Ja wymusiłem pełny zakres kolorów używając NV_RGBFullRangeToggle, bo z poziomu sterów chyba nie chciało zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dziwne odmiany? X/XB 2783HSU występuje w 3 wersjach - b1/b2/b3. Bardzo chwalona była b1, w b2 narzekano na smużenie, b3 dodało od siebie wyższe odświeżanie (60=>75). Miałem rewizję b2 przez krótki okres czasu, obecnie od kilku dni b3. Na b3 smużenia nie doświadczam, bleeding jest na prawdę minimalny (mniejszy niż na zdjęciach u kolegi z rewizją b1 - tym dobrym), kolory fabrycznie były wyblakłe a czerń szara, ale parę chwil poświęconych na zmianę ustawień wygląda tak jak u kolegi na wersji b1 - czyli czerń jest czarna etc. Ja wymusiłem pełny zakres kolorów używając NV_RGBFullRangeToggle, bo z poziomu sterów chyba nie chciało zadziałać.

Wydaje mi się, że pierwsza wersja była bez żadnego dopisku, czasami miały one dopisek portów bo były wersje z Display Port i HDMI, więc wygladało to tak X/XB2783HSU-DP albo X/XB2783HSU-HDMI. Moja iiyama przedstawia się jako PX2783H, IVM6611, 1128262701366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w sterownikach, ustawieniach, odpaliłem ten programik NV_RGBFullRangeToggle i jest lepiej, czerń jeszcze nie jest tak czarna jak na starym monitorze, ale jest zdecydowanie lepiej i niewiele brakuje. Może jak będę jeszcze miał ochotę to jeszcze się pobawię ale na razie jest wystarczająco dobrze. Dzięki wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B1 od prawie 2 lat i tez robi 75hz, jakbym miał tak jak b3 to bym się chyba pochlastał. Co oni robią że nowsze rewizje to szrot prosto z pudełka i trzeba kombinować. Jak ktoś chce wyższe hz na b1 to używam takich w custom res nvidi:

 

 

72hz/71.928hz:

Total pixels: 2078/1098 lub 2080/1100

 

 

75hz:

Front porch: 44/4

Sync width: 22/5

Total px: 2004/1092

 

76hz:

Front: 44/4

Sync: 22/5

Total px: 1990/1090

 

Osobiście siedzę na 72hz, w tych monitorach im wyżej da się hz tym gorszy czas reakcji przy ciemnych przejściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak ta rewizja ma ale trzeba wziąć również opcję że po prostu trafił się tobie szrot i najlepiej go zwrócić jeśli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno monitor w rewizji B1 jest nieprodukowany od 2017. Ja mam B1, ale Aida pokazuje date produkcji - 10 tydzien 2017. Jak sprawdzic rewizje tego modelu? I czy jest jakis software ktorym mozna jakos dokladniej sprawdzic specyfikacje monitora? Typ matrycy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem

 

http://allegro.pl/outlet-oleole-iiyama-27-x2783hsu-amva-hdmi-i6973258598.html

 

Poniżej odpowiedzi

 

Iiyama

SKRETKOWICZ Paulina <PSkretkowicz@anovo.com>

 

09:13 (6 godzin temu)

 

do mnie

 

Dzień dobry,

 

 

 

Gwarancja Producenta wynosi 3 lata.

 

 

 

 

 

Best Regards/ Pozdrawiam

 

Paulina Skrętkowicz

 

Specjalista ds. Obsługi Klienta i Logistyki

 

Biuro Obsługi Klienta czynne w godzinach 08:00- 16:00

 

PSkretkowicz@anovo.com

 

 

 

 

 

ANOVO Aquisition Logo-Lowrez.jpg

 

 

 

ANOVO

 

ul. Fabryczna 20C

 

55-080 Pietrzykowice

 

Poland

 

 

 

W razie wątpliwości skontaktuj się z moim przełożonym:

 

Kierownik projektu: Tomasz Szmajda- tszmajda@anovo.com

 

 

Oleole

ZGŁOSZENIE NR 2017101410004731

Szanowny Kliencie,

 

Niestety nie mamy możliwości wysłania zdjęć, gdyż sprzęt od razu po opisaniu jest pakowany do wysyłki. Niemniej jednak zdjęcia produktów są wstawiane w przypadku gdy towar ma na sobie większe uszkodzenia. Według subiektywnej oceny naszego technika towar jest niemal identyczny jak na wstawionych grafikach od producenta.

Pozdrawiam

Łukasz Jasiński

 

Jeśli mi nie będzie pasowało to zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś monitor i mam wersje B1

 

Monitor bez skaz i bad pixeli

 

Jak za 659zł to było warto ;)

 

edit.

Jednak 1 bad pixel jest widoczny szczególnie na białym tle...czy odeślę...nie wiem...mam jeszcze 14 dni

 

 

edit.2

 

A dzisiaj ten piksel zniknął...dziwne...

 

Jest on dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest dziwny bo od kilku dni nie ma tego bada...

 

Da się w tym modelu wejść do menu serwisowego?

 

Macie jakieś pomysły aby ustawić aby czerń była czarna w grach?

 

Obecnie mam jasność na 15 i kontrast 70 a reszty nie ruszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, zostal? Mam ustawiona jasnosc na 30, a kontrast na 80. Barwa swiatla 7500k i overdrive na 3. Dodam, ze przy monitorze mam lampke ze wzgledow zdrowotnych, ale nawet przy wyciemnieniu czern jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, zostal? Mam ustawiona jasnosc na 30, a kontrast na 80. Barwa swiatla 7500k i overdrive na 3. Dodam, ze przy monitorze mam lampke ze wzgledow zdrowotnych, ale nawet przy wyciemnieniu czern jest bardzo dobra.

Został bo bad znikł i się nie pojawił więcej

 

 

 

Podobno monitor w rewizji B1 jest nieprodukowany od 2017. Ja mam B1, ale Aida pokazuje date produkcji - 10 tydzien 2017. Jak sprawdzic rewizje tego modelu? I czy jest jakis software ktorym mozna jakos dokladniej sprawdzic specyfikacje monitora? Typ matrycy itd.

U mnie to samo

 

Data produkcji Tydzień 13 / 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...