Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

magaw12

Komputer na LGA775 i pare pytań w tej sprawie. :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jako, że ostatnio naszła mnie ochota poznać starą platformę na LGA775 (ktora przynam mnie ominela, bo wtedy bylem upartym konsolowcem), chciałbym wam zadać parę pytań w tej sprawie! ;)

Najpierw wymienie podzespoly, ktore posiadam:

 

Asus P5k-E wifi, w sumie bym ją zostawił, tylko brak PCI-E 2.0 mnie martwi, a tu juz jest odczuwalna roznica miedzy 1.0 a 2.0, wiec chyba bym bral ktoras płyte na x38, x48 lub p45, lecz tu pytanie jaką w rozsądnej cenie brać, która dobrze się kręci i ma to pci 2.0, licząc oczywiscie ze tego Asusa wpierw sprzedam

 

Ram: 2x2 GB G skill 1066 Mhz oraz 2x1GB Mushkin 800, za pewne najlepiej by bylo isc w ramy 1066 MHz i tu pytanie czy lepiej dokupić 2x2 do tych g skilli zrobic 4x2 GB i wtedy mamy 8 gb, czy lepiej w duala dać przy procesorach na LGA 775? Bo bywa, ze proce dla normalnego człeka ze wzgledu na swoja architekture bardziej lubuja sie z dual channel niz z quad, ktorego teroetycznie nie obsluguja. W nowszych generacjach nie ma to tak znaczacej roznicy, lecz jak to bylo z lga 775? Brac 2x4 GB 1066 jakies? Czy dokupic do tych 2x2 tez 1066? :) Czy może w ogóle kupić już płytę na ddr3? :)

 

Procesor: q9550 wykrecony na 3,7 GHz przy napieciu 1,27V, według mnie spoko wynik i zastanawiam czy jestem w stanie dostać coś jeszxcze bardziej mocniejszego na lga 775, czy moze jakbym zrobił mod plyty na lga 771 to uzyskam na ktoryms xeonie jeszcze lepsze wydajnosci? Czy moze zostawic tegeo q9550 jako najmocniejsza opcje i bez sensu sprzedawac? Jakie xeony radzicie jesli juz? Procz E5450?

 

Teraz pytania co do modów:

Zawsze byłem ciekaw tych modów na lga 775 jak bsel mod i 775->771 mod.

Jak dobrze wyczytalem w necie na xeony nie ma bsel moda. Czy może źle szukałem???

Co do drugiego moda to jak najbardzziej z miłą chęcia bym go zrobił, tak o dla zabawy, bo najbardziej to lubie bawić sie takim czyms. Pytanie tylko czy jak już ten mod zrobie to znajde lepsza opcje niz q9550 w xeonach i wyjdzie to sensownie? :)

 

O reszcie podzespolow nie ma co pisac, bo wszystko jest ok. :)

 

Proszę o rozjaśnienie mi tych kwestii.

 

EDIT: Myslalem tez o dobraniu grafiki do tego zestawu do maks 500 zł. Raczej w keplera nie bede szedl, czyli gtx 660 i 670. Tylko gtx 950 albo gtx 960 po jakichs malych pieniadzach. Mozliwe tez ze bede w stanie tanio sprowadzic gtx 1050 4 gb lub 1050ti 4gb. ;) Mysle ze taki gtx 1050 to już maks dla tej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...