Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtek.M

Wolny internet po wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mam problem z kartą wifi (tp link 11b/g wireless adapter), mianowicie po wifi speedtest pokazuje poniżej 2Mb/s, a po kablu 60Mb/s. Na innym komputerze prędkość pobierania po wifi wynosi około 20Mb/s. Wie ktoś na czym może polegać problem? Jeszcze kilka dni temu pędkość była normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba komputery były testowane na tej samej karcie wifi? jeśli tak to czy odległość komputerów od ruterów jest różna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, komputery testowane na róźnych kartach, odległość od routera nie gra roli, prędkość i tak wynosi poniżej 2Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ta karta wyciągała około 22Mb/s, więc nie rozumiem twojego toku rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dość stary adapter podepnij ten odbiornik do drugiego komputera jeśli wynik będzie podobny to zostaje ci tylko zmienić kanał jeśli mieszkasz w bloku może to pomoc a jak w domu jednorodzinnym to pewnie nie zauważysz dużej różnicy (na tyle mogę ci pomoc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej będzie jak podepniesz adapter do drugiego komputera jeśli wydajność będzie taka sama to raczej nie opłaca się nic z tym robić jednak jak osiągniesz dużo lepsze wyniki to musisz czekać na kogoś kto ci z tym pomoże ja bym wtedy sprawdził kartę na innym usb albo sformatował komputer jeśli nie masz tam dużo potrzebnych danych niestety bardziej ci nie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, że cokolwiek na linii sygnału co się pojawiło w domu, a na co napotyka sygnał po drodze - może to być kabel, krzesło, cokolwiek, może mieć wpływ na transfer.

Ale jeśli odległość od routera nie gra roli, możesz ew. próbować włączyć i wyłączyć router. W ostateczności nawet wgrać nowy firmware jak jest, tylko mieć backup ustawień wcześniej.

Co jeszcze polecę, wgrać możliwie najnowszy sterownik do karty.

Odwiedzić stronę producenta, lub wyszukać oznaczenie chipsetu karty i pod niego szukać nowszych sterów. Czasem coś pomoże.

Nie zaszkodzi też umieszczenie karty w innym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem z sygnałem nie ma problemów, sterowników do karty za wiele nie ma, spróbuję je przeinstalować i zmienić slot na płycie.

 

Edit. Przeinstalowanie sterów i zmiana slotu nie dały efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić czy prędkość będzie równie niska, gdy połacze sie z hotspotem z telefonu. Wynik speedtestu z hotspotu to 13Mb/s. Tylko ten komputer ma problem z tylko jedną konkretną siecią. Ma ktoś jakieś pomysły o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wygląda to tak, jakby ktoś w ustawieniach QoS na routerze ustawił Ci limit. Spróbuj na początek przydzielić ręczne ustawienia IP. Potem ew. możesz się rozejrzeć też po routerze. Możesz ew. zapisać potrzebne ustawienia i zrobić mu aktualizację firmware jeśli jest. Potem będziesz musiał wszystkie ustawienia wprowadzić od początku. Ostatecznie możesz spróbować też zmienić MAC adres na adapterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z zmianą adresu MAC, brak efektu. W ustawieniach routera w na temat przydzielania limitów nic nie znalazłem, firmware nowszego już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie IP na sztywno też nic nie da, ale możesz spróbować.

 

Skad sciagales sterowniki?

 

Podaj dokładne oznaczenie modelu które masz pod spodem na naklejce, łącznie z rewizją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli kartę? Jeśli tak to tp link TL WG551G ver 1.5 . Sterowniki ze strony producenta (w internecie były nowsze ale nie na mojego windowsa).

 

 

Edit: Odziwo problem sam znikł, dziś internet działa tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, co się tyczy akurat WiFi, to np. dla 10 mogą być stery od 8. Czasami tylko trzeba użyć opcji w menadżerze urządzeń z dysku przy właściwościach urządzenia i wskazać sterownik, jeśli dana wersję menadżer nie uznaje z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...