Skocz do zawartości
Stona

ASRock Z370 Extreme4 nie wstaje [Rozwiązane]

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś odpalać bez podłączonego gpu?

 

Tak. Objawy są te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Objawy są te same.

no to pozostanie ci sprawdzenie Gniazda czy pin jakis nie uwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozostanie ci sprawdzenie Gniazda czy pin jakis nie uwalony

 

Sprawdzone, wszystkie wyglądają na zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, wszystkie wyglądają na zdrowe.

włóż tam kebaba to odpali ;)

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włóż tam kebaba to odpali ;)

 

Mogę przyciąć Sandała tak, żeby pasował, choć wątpię żebym uzyskał jakikolwiek wzrost wydajności względem aktualnej platformy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zemsta sandałów :lol2: (trza było poczekać.. a nie bawić się w beta testera :E )

 

A tak poważnie -> mnie to wygląda na uwalony/niekompatybilny bios

 

Wcale bym się nie zdziwił.. Jeśli jakiś "Janusz" testował płytę i uwalił bios .. nie wiedział jak naprawić, wiec zwrot + z dostępnością procków słabo-> wiec sklep olał to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie którym raz na jakiś czas musi się trafić taka niespodzianka, gdzie ja miałem ich aż dwie przy zakupie z170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam ku niekompatybilności RAM, skoro płyta piszczy bez niego. Obstawiam problemy wieku dziecięcego i babole pierwszej wersji UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam ku niekompatybilności RAM, skoro płyta piszczy bez niego. Obstawiam problemy wieku dziecięcego i babole pierwszej wersji UEFI.

 

Dziś będę miał RAMy, które są na liście kompatybilności, więc pod wieczór albo wszystko ruszy, albo pozostanie kwestia płyta/proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ramy do slotu a2 i b2 wsadzić - port 2 i 4 (dual channel) lub tylko do portu a2 - w moim asrocku w portach a1 i b1 nie chciał poprawnie załadować profilu XMP 3200 tylko w powyższych działa.

 

tak w kwestii info moje ramy również nie były na liście QVL

Edytowane przez bobekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ramy do slotu a2 i b2 wsadzić - port 2 i 4 (dual channel) lub tylko do portu a2 - w moim asrocku w portach a1 i b1 nie chciał poprawnie załadować profilu XMP 3200 tylko w powyższych działa.

 

Dzięki za sugestię, ale próbowałem wszystkich kombinacji już. Na żadnej nie rusza :(

To nawet nie problem z XMP, bo ja w ogóle do BIOSu nie mogę wejść. Komp zwyczajnie nie odpala POSTa i nie daje sygnału na monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazały się nikompatybilne kostki RAM. Na innych kościach płyta odpala się bezproblemowo!

 

Dziękuję wszystkim za porady i sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przypadkiem w domyślnej konfiguracji nie włącza XMP automatycznie?

 

XMP jest na AUTO. Nie wiem, czy w ogóle jest opcja jego wyłączenia, bo jak w to klikam, to mam do wyboru Auto/Profil1/Profil2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie teraz masz ramki? Jak mają XMP, to na jakich zegarach pracuje ram przy ustawieniu AUTO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie teraz masz ramki? Jak mają XMP, to na jakich zegarach pracuje ram przy ustawieniu AUTO?

 

Aktualnie pobieram aktualizację do windy, więc nie wejdę do BIOSu.

Teraz siedzę na HYPERX PREDATOR 16GB (2X8GB) DDR4 3333MHZ CL16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do XMP i Asrock'a musisz wybrać profil inaczej będziesz miał 2433 domyślnie ustawione, jak ci nie będzie chciało ruszyć przy 3333 zmień sloty. U mnie przy slotach 1 i 3 nie dało radu ustawić 3200 max 2900, po zmianie slotów na 2 i 4 bez problemu

 

daj znać jak OC ci poszło bo sam zaczynam się przymierzać ale dużo się pozmieniało od czasu 2500K :)

Edytowane przez bobekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w cpuz, zakładka memory, pole dram frequency.

 

Sprawdzę wszystko dziś wieczorem, jutro rano, jak przełożę klamoty do budy (aktualnie komp jest poskładany na pająka) i wtedy tutaj wrzucę resztę informacji.

Nie mam niestety super neta, ta instalka windy wraz z aktualizacjami trochę potrwa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiitaj

Sprawdź ustawienia na "działających" ramach, zobacz napięcia jakie maja jedne i drugie, jakie profili zz CPUz lub internetu dla dokładnej nazwy i serii. Zmień w Biosie ustawienia tak by zobaczyć czy przy któryś profilach/ustawieniach czy choćby podbiciach napięcia np z 1.2 na 1.25 zadziałają te pierwotne problematyczne ramy. No i zobacz czy jest last bios do Twojej płyty głównej na stronie producenta, może to rozwiązać problemy - albo czasem bywa że i pogorszyć ;-)

Powodzenia i kamień z serca spadł, bo sprzęt zacny i gratulacje za wytrwałość i że walczyłeś. thumbup.gif

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiitaj

Sprawdź ustawienia na "działających" ramach, zobacz napięcia jakie maja jedne i drugie, jakie profili zz CPUz lub internetu dla dokładnej nazwy i serii. Zmień w Biosie ustawienia tak by zobaczyć czy przy któryś profilach/ustawieniach czy choćby podbiciach napięcia np z 1.2 na 1.25 zadziałają te pierwotne problematyczne ramy. No i zobacz czy jest last bios do Twojej płyty głównej na stronie producenta, może to rozwiązać problemy - albo czasem bywa że i pogorszyć ;-)

Powodzenia i kamień z serca spadł, bo sprzęt zacny i gratulacje za wytrwałość i że walczyłeś. thumbup.gif

Pozdrawiam.

 

Dzięki :)

 

BIOS mam zaktualizowany (dziś), ale niestety nie zawiera on aktualizacji kompatybilności z RAMami, a "tylko" usuwa problem z dropami Vcore.

Jak uporam się z windą, to powalczę jeszcze z tymi ramami, bo wolałbym jednak pozostać przy G.Skillach. Mam jeszcze dobry tydzień na zwrot, więc nie śpieszy mi się jakoś mocno teraz, kiedy już wiem, że mobo jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...