Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati319

2 kości DDR3 w Dual Channel + 1 w trybie zwykłym

Rekomendowane odpowiedzi

Czy konfiguracja jak w temacie jest dużo gorsza niż układ o takiej samej pojemności w Dual Channel? Jaki to może być % w spadku wydajności? Czy jest to zauważalne przy normalnym korzystaniu z komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W codziennym użytku nie poczujesz różnicy.

 

Ale programy korzystające z RAM zwolnią, jeżeli będzie singiel channel.

 

Pobaw się w Aidzie w testach z singlem i dualem - widać to w Quin test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP.

Właśnie chciałem napisać taki sam temat :E

Sprawa jest taka, mam:

2x4gb 2133 cl 14 HyperX

1x4gb 2133 cl 15 GoodRam

 

W programie HwInfo pokazuje mi, że wszystkie działają w dual-channel co jest nie prawdą. Pytanie brzmi czy wszystkie działają w single, czy jest tak, że 8gb działa w dual, a 4gb w single? :E

 

>>> Swoja drogą, cieszyłem się, że GoodRam z OC leci do 2800C15 ( z buta, jak się postaram to może więcej), a teraz testuje HyperXy ( są na b-die microna... zupełnie jak moje byłe dominatory... :E ) i poleciały na 3000 c15-16-16-40, a dopiero bawię się niecała godzinkę :E

 

 

Edit>

Czy może od razu kupić 1x4 2400 cl15 GoodRama i cisnąć wszystkie na 2800-3000 ( o ile ten nie kupiony moduł tyle wytrzyma :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać goodrama i kupić 2x4 hypery.

 

Będzie 16gb w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać goodrama i kupić 2x4 hypery.

 

Będzie 16gb w dualu.

 

Te Hypery kupiłem okazyjnie, a ceny używanych są śmieszne - już nie mówiąc o nowych...

GoodRama 2400 ( nie 2133 - ale to chyba nie będzie problemu) mogę nabyć za stosunkowo niskie pieniądze. Pytanie brzmi, działa to teraz tak: 8 dual, 4 single? Dokupywać 4gb, do dwóch duali i kręcić - czy czekać bo za rok - półtorej i tak kupie jakieś Tridenty 2x8... tylko ceny się muszą unormować :E

 

 

EDIT>

Przeskanowałem tego GoodRama thaiphoon'em i informacje są wypełnione częściowo... dużo luk, jedyne co się dowiedziałem to:

Standard Monolithic 78-ball FBGA

po wpisaniu tego, wyskakuje Micron, dalej widnieje info : 1 die - wg. microna D1 = Single die (LPDDR2, LPDDR3, LPDDR4).

 

https://imgur.com/S6wl7ir - wklejam może będziecie potrafili zidentyfikować te kości. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem rozwiązałem tak, że dokupiłem 3 kość o tej samej częstotliwości, pojemności i tego samego producenta co 2 starsze. Udało mi się podłączyć kość do odpowiedniego gniazda RAM, a moja płyta obsługuje pamięć 3 kanałowo (w instrukcji płyty głównej mam dokładnie opisane gdzie należy daną ilość kośći RAM podłączyć), więc teraz mam lepiej niż w dualu. Temat zakładałem, ponieważ mam duże chłodzenie CPU które akurat zakrywa gniazda pamięci RAM. Zdemontowałem chłodzenie, założyłem kość ram i znów zamontowałem nad kością chłodzenie CPU. Myślałem, że się nie zmieści ale jednak się zmieściło. W moim przypadku, uruchomienie kompa w takim trybie jak w temacie nie było możliwe, głośniczek wypikiwał błąd jak bym próbował kompa uruchomić bez RAM. Gdyby nie udało mi się zamontować 3 kości do odpowiedniego gniazda to bym musiał kupić kości do duala.

 

Płytę główną mam Gigabyte G1 Assassin na LGA 1366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ok, takie maja zapisy regulaminu, ale nie zmienia to faktu ze sklep jest calkowicie legalny na terenie UK.  1. Zgoda, baza fanow jest wieksza, a zainteresowanie jest jakie jest, nie mamy wplywu na to ile osob kupi gre, pomimo oferowanej jakosci. 2.) Tak jak pisalem, nie zyjemy w idealnym swiecie. 3. Tak, oczywiscie, przeciez wrzucilem dane sprzedazowe z ostatnich 4 FF, to jest jedna wielka rownia pochyla, z tytulu na tytul jest coraz gorzej, wyniki finalowej odslony FF moga byc naprawde fatalne, jesli SE nie znajgdzie przyczyn problemu i nie sprobuje ich wyeliminowac. Tak jak pisalem wczesniej - rozbicie jednej gra na 3 czesci, 3-4 letni cykl wydawniczy, wiele zmian fabularnych, jedna platforma. Jakosci Rebirth nikt nie odmawia, te 4 czynniki powyzej robia krzywde tej grze i calej serii. I tu sie bardzo mylisz, bo ja wiem ze to bardzo dobra gra i bardzo chce ja ograc. Zarowno Wy, jak i osoby ktore znam prywatnie i ktore ja ograly mowia mi to samo. Nie podwazam jej jakosci w zaden sposob, za to bardza wkurza mnie ze tak dobry tytul przepada, przez idiotyczna polityke SE. Powody wymienilem, mozesz sie z nimi zgodzic lub nie. EOT.
    • Przy czym tego 1060 to fajnie by wymienić max do roku, bo inaczej trochę bez sensu iść w AM5 i siedzieć na takiej starej karcie.
    • @Kelam panoszą się bo mogą , mają wszystkie karty w ręku i jeszcze jakby wydarzyło się coś nieoczekiwanego to zawsze mogę się ewakuować do Rzeczpospolitej przyjaciół Polin
    • Żelazny elektorat wyginie śmiercią naturalną za 30 lat. Z drugiej strony np. taki żelazny elektorat lewicy 7% jest chyba gorszy, bo mamy do porównania ludzi po praniu mózgu vs ludzi chorych psychicznie. Więc się boje co będzie za te 30 lat. Jednak mam nadzieje, że świat się obudzi. Dla mnie wyznacznikiem zawsze jest USA - co się wydarzy w Europie / w Polsce kilka lat później. Tam mamy jasny podział na stany komunistyczne z mega podatkami, przestępczością i najgorszym możliwym rodzajem lewactwa. Jednocześnie mamy tam drugą stronę medalu, gdzie są stany, które budzą się z tego obłędu i zaprowadzają porządek (np. protest pseudo ekologów blokujących ulicę = 10 min i zgarnięcie siłą do aresztu, likwidacja przywilejów lgbt itd, ograniczenie emigracji). W Europie też będzie mieć państwa-getta gdzie będzie rządzić lewactwo, państwa islamskie i państwa, które będą próbowały wrócić do normalności (o ile to będzie jeszcze możliwe) A dla mnie to powrót do PRL - monopolu jedynej słusznej władzy i kompletnej stagnacji aby niedopuścić świeżej krwi
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...