Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czara89

Jaki SSD do laptopa, M.2 czy 2.5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dysku SSD do laptopa MSI GL72 6QD. Na stronie MSI w specyfikacji jest takie coś napisane: 1 x 2.5" HDD + 1 x NVMe M.2 SSD by PCIe Gen3 X4 / SATA-SSD Combo.

Czyli jak rozumiem mogę podłączyć SSD z interfejsem SATA albo PCI? Z tego co się dowiedziałam format jaki tam wejdzie to M.2 2280.

Pytanie, czy jak kupie teraz dysk z NVMe a następny laptop nie będzie miał NVMe, to będzie działał? W ogóle są takie laptopy? Chodzi mi o to, by wraz z zmianą lapka nie zmieniać też SSD, raczej chcę by został ze mną jak najdłużej :).

 

Ogólnie szukam SSD w cenie do 400zł. Czy może lepiej wymienić HDD na SSD? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jak kupie teraz dysk z NVMe a następny laptop nie będzie miał NVMe, to będzie działał?

Coś takiego się nie wydarzy. No, chyba że wymienisz laptopa na coś starszego.

 

Jak masz slot m.2 to go użyj.

 

Tak czy inaczej, korzyści z NVMe w "cywilnych" zastosowaniach typu gry/net/muzyka/filmy są znikome i nie ma wielkiego sensu do nich brać takiego dysku.

 

Bierz dysk M.2 SATA, np. crucial mx300, samsung 850 evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop nie wspiera NVMe to taki dysk nie będzie działał, w chwili obecnej dany laptop wspiera NVMe i SATA tak wiec masz wybór.

Co będzie za ileś tam lat nikt tego nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dyski ok 128GB na MLC z SATA albo PCIe są w podobnych cenach, tzn. do 400zł da się kupić taki i taki. To który interfejs byście wybrali? Czy wziąć coś na TLC z większą pojemnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256GB 3d tlc.

 

Póki nie robisz często rzeczy długotrwale i intensywnie obciążających dysk MLC daje niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to laptop brata, gra na nim w LoLa może 2-4h dziennie (ostatnio co 2-3 dni) a wieczorem jakiś film i w dzień mało internetu. To taki SSD na TLC przeżyje dość długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...