Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tak o

.

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, jak składałem swojego msi z97 i gtx 970 z i5 to po OC musiałem wyjąć baterię bo errory były a że bateria jest schowana pod kartą i dostęp był ciężki to przez agresję i irytację ten dzyndzel mi równiez się urwał ,nic nie szkodzi komp koło 3 lat ma i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten dzyndzel(podobny) sam odpadł najprawdopodobniej przyczyną były naprężenia jakie powstały przez opadającą kartę w slocie...teraz karta już nie opada bo przypięta opaską do obudowy i działa bezproblemowo a że odpadł i że opada karta odkryłem przypadkowo jak grafika nie zaskoczyła i musiałem wyjąć kompa i rozkręcić obudowę aby sprawdzić...więc wniosek taki iż pomimo że przykręcona to może coś zacząć nie stykać...ciężar karty+kabli zwłaszcza jak ciągną w dół z czasem może powodować że coś się może zdarzyć,przynajmniej w moim przypadku tak było...ale ilu ludzi tyle przypadków...prawie dwa lata działa bezproblemowo od tego czasu.Tak swoją drogą to trzeba coś mieć w sobie żeby taki solidny zaczep uwalić...wydawać by się mogło że teraz solidniejsze robią nie to co kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jak nie będzie stykało to nie będzie działać...tak u mnie się stało.Karta była dobrze przykręcona a sam ciężar to spowodował...jeśli ci karta opada a to będzie widać to ją na opasce podwieś aby była równo...obudową się nie rzuca,karta przykręcona to nic się nie stanie...jak pisałem odkąd podwiesiłem to nie ma problemu a jak to się stało to nie miałem obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzask jest po to by karta trzymała się w slocie nawet gdy nie jest przykręcona do obudowy. Jeśli się złamał to może być jedynie problem z reklamacją płyty głównej , gdyby doszło do jej awarii. Natomiast nie ma to znaczenia na działanie karty graficznej chyba, że oprócz zatrzasku uszkodziły się mocowania samego slotu PCI-e. Najlepiej sprawdzic kartę programem GPU-Z na jakiej przepustowości złącza pci-e pracuje przy obciążeniu. Wystarczy kliknąć na znak "? " i uruchomić Render test oraz w trakcie testu sprawdzić prędkość pcie-e czy jest x16 i w jakiej wersji 1.1/2.0/3.0. Jeśli jest x16 i w najwyższej wersji obsługiwanej przez kartę graficzną/procesor i płytę to nie mamy się czym przejmować. W przypadku kart w sli/crossfire może być x8, ale to tez zależy od platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...