Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kurok123

Problem po aktualizacji sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, złożyłem komputer, zainstalowałem Windowsa i napotkałem na pierwszy problem: monitor z wejściem RGB (?) nie działał. Podłączyłem stary monitor z wyjściem hdmi, działał do momentu zainstalowania sterowników od karty graficznej. Teraz jedynie widać początkowe menu biosu(?) - to gdzie mogę wybrać boot menu, później czarny ekran. Teraz działa jedynie telewizor z hdmi. Karta to gtx 1060 Palit. Czy winą może być wiek monitorów? Bo jest to niewątpliwie ich cechą wspólna) tych niedzialajacych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurozłącze (rgb) w monitorze? A może miałeś na myśli d-sub analogowe które nowe karty graficzne już nie obsługują bez aktywnej przejściówki która wprowadza dodatkowe opóźnienia. Poza tym trochę dziwne że monitor nie działa po hdmi zaś tv tak, ponieważ powinno być odwrotnie z tego względu że zazwyczaj tv ma problem z wyświetlaniem innej rozdzielczości. Jesteś pewien że to stary monitor a nie stary telewizor z funkcją monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ustawiła się automatycznie rozdzielczość obsługiwana przez TV dlatego po instalacji wywala brak obrazu kiedy windows zaczyna się ładować. Pamiętam że u brata obchodziłem ten problem przez Zaawansowane opcje uruchamiania (w tym tryb awaryjny) i wybierając Włącz wideo w niskiej rozdzielczości (640 × 480). KLIK Obraz się pokazuje dzięki czemu możesz wybrać rozdzielczość natywną obsługiwaną przez TV. Rozdzielczość natywna to rozdzielczość zalecana a info o tym możesz z łatwością znaleźć w instrukcji obsługi danego TV albo wpisując model tv w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...