Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brzooza

zestaw albo samodzielny dobór części do LC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ;)

 

Przymierzam się do zastosowania wodnego chłodzenia do PC.

Komp jaki będzie:

Asus ROG STRIX Z370-H

i5 8600k

Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS Waterforce WB Xtreme

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz

obudowa phanteks p400 eclipse tempered glass

zasilacz evga 650w p2

 

dyski to już raczej nie istotne (goodram iridium 240 ssd, i seagate 500gb)

 

chce zastosować wodne chłodzenie na cpu i gpu

gpu już ma fabryczny blok więc ok, teraz pytanie tylko do zestawu lc

znalazłem takie na morele: Thermaltake Pacific RL240 D5 w cenie 1361zł

oraz drugą wersję : Thermaltake Pacific RL240 w cenie 1564zł.

 

te zestawy mają 240 chłodnice, wiadomo że jedna to za mało na takie combo jak gpu i cpu. mam pytanie tylko czy taki zestaw będzie w ogóle ok? powiększony o jeszcze jedną taką samą chłodnice? czy pompka wyrobi?

czy może lepiej samemu coś złożyć? ale prosiłbym was o pomoc bo nie wiem co do czego :)

w obudowie sprawdziłem mam miejsce tylko na dwie chłodnice max 240/280 ewentualnie 120/140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i5@6600k + 1080ti i 2 chłodnice 480 + 240. Nie mam włączonych żadnych wentylatorów i przy grze w cs:go (1920x1080) temperatury dochodzą do 40C. Obudowa x71. Wkładaj największe chłodnice jakie możesz zmieści żebyś potem nie żałował przy bardziej wymagających grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę jeszcze raz jakie dokładnie wejdą, ale jaka pompka aby spokojnie dała radę z 2x240/280 ? te z tych zestawów w.w dadzą radę? bo kupiłbym taki zestaw 1361 zł i dokupił taką samą chłodnicę, albo sam coś złożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to w tych zestawach ThermalTake są aluminiowe chłodnice, więc bym ich unikał.

 

W tej samej kasie spokojnie złożysz sobie własny, sensowny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten blok na WB jest niby cały niklowany, co w sumie powinno nie dopuścić do korozji galwanicznej. Ale tak w ogóle to nie ma sensu chyba ryzykować (np. drobna ryska, skaza na bloku, spod której wyziera miedź i mogą być kłopoty przy aluminiowej chłodnicy), skoro w podobnej cenie masz porządny zestaw EK z 360 Mój link i pompką która uciągnie Twoje planowane chłodnice na 2-3 biegu (z 5). Albo jeszcze lepiej j.w. złożyć coś własnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że zmieścisz dwie chłodnice 240/280mm? Chyba że wentylatory na TOPie dasz na zewnątrz budy? Bo do chłodnicy raczej nic nie przykręcisz.

 

Realnie to chyba coś na front + tył? Czyli 280mm (360 po usunięciu midplate) + 120mm tył.

Buda dość niewdzięczna do LC. Będziesz miał problem z upchaniem pompki, reza i chłodnic z wentylami.

 

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś obudowy, to polecam wybrać coś innego. Jedna z tańszych bud przyjaznych LC to InWin 303 :) np

 

http://www.phanteks.com/salestools/PH-EC416PSTG.jpg

 

Phanteks-Eclipse-P400-Radiator-on-Top.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W P400 masz dyski 3,5" na dole. Z tego co pamiętam to by zainstalować chłodnicę* 280 czy 360 na przodzie to musisz zdemontować koszyki na nie.

 

* Nawet nie wiem czy nie na jakąkolwiek.

 

CA041PT_137315_800x800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 280mm front + 120mm tył :) Chyba że dwie kieszenie na SSD wystarczą autorowi do szczęścia + ewentualne M.2 / NVME

 

Buda lipna, nie ma co się oszukiwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba o niej wspomnieć, bo zakładając 120mm minimum na komponent do schłodzenia + dodatkowe 120mm na OC, daje nam 360mm.

 

I to chyba jest wersja dość optymistyczno teoretyczna, kiedy zaczynamy patrzeć na to, że procek 6C to nie 4C. Oraz 1080TI to nie jest zwykły 1080 :)

 

W takim zestawie 360mm to takie optymalne minimum raczej, przy wentylach bliżej 1200RPM niż 700RPM.

 

 

 

Zgaduje w ciemno, że będzie tam słabo z przewiewem. Dwa paluszki udające filterki w mojej chacie zapchałyby się w 2-3 dni (24h/dobę komp ON) :D Gdzie podłoga jest myta niemal co dziennie i nie ma prawie dywanów.

 

 

 

Ja tam tego sprzętu w tej budzie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samodzielnego zestawu zamiast gotowców:

 

Najtańsze złączki:

Mój link

 

Przewód Tygon 2m:

Mój link

 

Cicha pompka z rezem:

Mój link

 

(inna ponoć też OK ale cenowo już gorzej: Mój link

lub pompki D5 z rezem w/g gustu. Zestaw 500-600zl )

 

Chłodnica G2 tania i wydajna:

360mm - Mój link

280mm - Mój link

 

 

Blok CPU:

Supremeacy Evo - Mój link

Alphacool XPX - Mój link

Te dwa bloki mają chyba najwięcej dostępnych akcesoriów, czyli np mocowanie pod socket jakiś nowy :)

 

Do tego polecam kupić blok używkę w cenie 100-200zl :P Na reszcie raczej nie oszczędzisz. Chłodnice będą często z uszkodzonymi finami i ogólnie jest ich mało.

 

Brakuje wentyli, ale może już jakieś masz? I zaworku spustu płynu. Gotowe zestawy też tego nie mają ;)

 

razem wyjdzie Ci jakieś 770zl bez wentylatorów. Z pompą DCP450. Można do tego dodać drugą chłodnicę za 200pln + 2 złączki za 15pln. Wyjdzie pi razy oko 1000zl na dwóch chłodnicach.

 

Jakbyś planował zakup jakiś dobrych wentylatorów, to pewnie otrzesz się o serię NoisBlockera eLoop - te wentyle działają bardzo dobrze, jak nie muszą zasysać powietrza a jedynie pchają. Ponoć nawet filterki powietrza wpływają na ich kulturę pracy.

Silent Wings mają "nieszczelną" konstrukcję. Jako zasysające będą lipne przez to. Jako pchające będą OK przy niższych obrotach. Ciśnienia wielkiego nie wytworzą bo mają lipną ramkę - moim zdaniem. Przy użyciu Shroundów powinno być znacznie lepiej - Gumowe dostaniesz z chłodnicami G2:)

 

 

Z tańszych Venturi HP-12 PWM - o ile znajdziesz je w niskiej cenie :)

W skrócie, lepiej brać te z wysokim ciśnieniem statycznym (HP/SP Highs Static Presure) zamiast z wysokim przepływem (HF/AF High/Air Flow)

 

 

Ja sobie kupiłem obudowę Corsair Crystal 570x - w zestawie są 3 wentylatory SP czyli te ciśnieniowe. Dobra opcja to kupić coś w ten deseń, gdzie z budą dostaniesz przestrzeń na chłodnicę, rezerwuar oraz wentylatory z dobrym ciśnieniem zamiast przepływem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor chce wydać do 1500 zł na gotowy zestaw, to lepiej mu złożyć set w takiej kasie, bo wtedy spokojnie wystarczy kasy na normalne złączki (EK), wąż (Mayhems Ultra Clear), płyn (DP Ultra 1L) i combo D5 z pompą z manualnym sterowaniem (combo z VPP655 od Alphacool, bo EK już Vario nie sprzedaje, tylko PWM, które mają problem przy podłączeniu pod sam zasilacz, gdy nie dostają sygnału PWM), nawet trochę kasy na wentylatory wystarczy.

 

Z używek spokojnie można brać bloki, złączki czy chłodnice - te ostatnie często mają pogięte finy, ale to tylko aspekt wizualny i w 90% da się wszystko naprostować mając 30 minut czasu. Z resztą jeśli wentylatory będą od wewnątrz budy, to chłodnicy nawet nie widać, a używki można dostać w na prawdę niskich cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mu nic nie zaproponował to się wybiłem z zestawem "tanio", bo taki poskładać najtrudniej :D

 

Normalne złączki to koszt 21-24zl za sztukę przy rozmiarze 10/16. Przy 2 chłodnicach potrzeba ich 10 sztuk. Z 74pln cena skacze do 210-240pln. Wąż się nie wypowiem:) Ponoć najlepiej Tygona, ten też z zdrożeje 2x :) Mayhems Ultra Clear chyba ratuje sytuacje bo cena ciągle dobra?

 

Jakby nie było, lepsze i droższe graty znajdzie łatwo. Zabrakło tylko info, że VPP655 = D5 Może to być istotne przy przeglądaniu sklepu angela.pl ;) Topy chyba wszystkie są zamienne w każdej wersji D5 ? Firma topu i pompy dowolna. Konstrukcja D5 u wszystkich to klony wypisz wymaluj?

 

 

Co do chłodnic, osobiście nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że można je dostać w niskich cenach. Podstawowy problem to dostępność jakakolwiek chłodnic :D A jak już cos jest, to rzadko kiedy jest cos wyraźnie tańszego od G2 za 190zl np 360mm. W sklepie przynajmniej jest pewność, że jest nie pogięta, nie pozatykana i z kompletem montażowym. Jakby były chłodnice na pęczki po 100zl kompletne, to byłyby OK, ale ja takich za bardzo nie widuję na allegro ;) Złączek zresztą też jak na lekarstwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złączki potrafią być bardzo kosztowne, zwłaszcza przy bardziej rozbudowanych systemach.

 

Tygon był dobry lata temu, to co jest dostępne teraz, to nie to samo co kiedyś. Mayhems Ultra Clear 10/16 jest bardzo fajny i nie przebarwia się. Ewentualnie PrimoChill PrimoFlex Advanced LRT przy czym wersja 10/16 nie wchodzi na złączki Bitsa, na EK spokojnie wchodzi.

 

Tak, VPP655 = D5. Wszystkie D5 to to samo, wszystkie pasują do poszczególnych topów etc. Wiadomy wyjątek to VPP755, które ma problemy zarówno z kompatybilnością jak i niezawodnością (moje VPP755 padło bardzo szybko). VPP655 występuje w wersji manualnej z pokrętłem od dołu = łatwo ustawić obroty, nie trzeba się babrać tak jak z PWM.

 

Tak to niestety jest z używanymi częściami, że raz są, raz nie ma. Teraz może faktycznie trochę posucha pod tym względem, chociaż sam za kilka dni wystawię 2x480mm na sprzedaż (jedna chłodnica nowa, druga używana), ze 30 złączek i kilka eLoopów, więc coś się tam pojawi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480 :E Buda dedykowana pod LC już potrzebna. Thermaltake x71 zmieści, więcej tańszych nie kojarzę gdzie to można wsadzić:) Chłodnica mocno specyficzna wymagająca specyficznego klienta. Może będzie bardzo tania jak puścisz BCM, bo ciężko będzie znaleźć na nie dwóch amatorów w jednym czasie, co będą się o nią bili :D

 

eLoopy i złączki pójdą jak bułeczki:D

 

ostanio były zestawy do HardTubes. Dostałem emaila z allegro o nowych aukcjach, mimo że była 9:00 rano to wszytko było nie aktualne ;) Całe zestawy ktoś wykupił.

 

 

Przy okazji, cokolwiek nie kupi teraz (złączki/węże) i tak skończy pewnie z HardTubes jak się wkręci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić zewnętrzne LC - do tego 480mm jest idealne. Bud kompatybilnych z 480mm tez jest sporo. Zejść spokojnie zejdzie, o to się nie martwię.

 

Sam będę wystawiał zestaw pod rurki - 10 złączek prostych, 4 x 90 obrotowe, snake, zawór, male-male obrotowe chyba 3, kilka extenderów i z 5 korków. Mam nadzieje, że w całości pójdzie, bo nie cierpię sprzedawać złączek na sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzne LC też musi mieć amatora :) Przy BCM potrzeba dwóch fanatyków w trakcie trwania aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze nie odpisywałem w temacie ale dostępu do kompa nie miałem od wczoraj (odwiedzenie rodzinki :))

Ten mid plate cover to ta taka jakby piwniczka w której jest zasilacz?

Niestety obudowę kupiłem już jakieś 3 tygodnie temu. Według strony producenta to wejdzie tam 360 max ale nie chciałbym jej demontować bo fajnie wyglada po za tym wydaje mi się ze ma tez otwory montażowe na pompkę z rezerwuarem.

Co do chłodnic to wyczytałem ze lepsze dać grubsze, 60mm np, ale razem z wentylami pewnie nie wejdą, sprawdzę to jutro.

Cały czas myślałem o 2x280, pompce d5, tak jak pisaliście powyżej. Jutro sobie ogarnę te części co podaliście w pracy :)

Maksymalnie 1500zl lepiej mniej ale nie będę oszczędzał, do tej kwoty najlepiej wydajniej :)

Wężyk i złączki ten najlepiej aby były Ok aby nic nie przeciekało i trzymało się najdłużej, wiadomo ze trzeba sprawdzać szczelność No ale lepiej jakieś lepsze dać. Co do płynu to czytałem ze kolorowe zostawiają osad w układzie, także Może być bezbarwny a jak jest kolorowy jakiś dobry to będzie Ok :)

Mam kilka wentyli z poprzedniej obudowy i w tym phanteksie były dwa ale czy dobre są to nie wiem, w razie czego kupi się lepsze.

Sprawdzę ta grubość jutro jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube chłodnice są głośniejsze. Trzeba więcej RPM a najlepiej to push pull wentyle używać. Nie wiem czy tego szukasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz cienkie chłodnice, przy niskich RPM grube nie mają żadnej przewagi nad cienkimi.

 

Stare płynu potrafił brudzić. Z dobrych masz Aquacomputer Double Protect Ultra - sporo kolorów i nie brudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wybrałem takie części, oceńcie proszę czy dobrze :)

 

- pompka z rezem (którą wybrać?)pompka1 pomka2

-wąż (ten wymiar będzie ok?) wąż

-chłodnice 2x chłodnica1 albo jeśli wejdzie to zamiast jednej 280 (sprawdzę po pracu:))- chłodnica 2

-blok blok

-płyn płyn

-złączki, tutaj nie mam pojęcia jakie wybrać (proste tylko?) i ile ich będzie potrzeba.... widziałem że firmy np ek są droższe..

wentyle (wziąłem pod uwagę serię noiseblocker tylko jakie wentyle z tych? nie muszą się świecić) wentyl1 wentyl2 tanszy wentyl 3 tanszy wentyl 4 wentyl 5 niektóre różnią się tylko obrotami ale jednak nie wiem które, jeśli 2x280 to 4 sztuki jeśli 280 i 360 to wiadomo 5szt. (wolałbym te tańsze ale jeśli są dużo gorsze to dopłacę )

 

w sumie wychodzi już ponad 1600zł kurde jak teraz licze kurde... a jeszcze złączki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dolicz sobie kurek do spuszczania płynu z układu czyli: kurek, złączka obrotowa (żeby się ładnie kurek ustawił do dołu), jakiś trójnik albo złączka Y, korek - zależnie jak chcesz to rozwiązać

 

rez 150mm Ci spoko styknie - mam w tej chwili 100 i jest spoko; objętość wody w układzie i szybkość przepływu mają b małe znaczenie; dla 250 sprawdź czy Ci się zmieści, bo to naprawdę jest wysokie :E

 

złączki - EK wychodzą korzystnie i są ogólnie polecane (też mam); musisz mieć po 2 złączki proste 10/16 na jeden element; do tego pewnie nie obejdzie się u Ciebie bez kątowych - mimo, że wąż jest bardzo giętki i fajny w układaniu (też go mam)

 

co do budżetu - też miałem nadzieję, że w okolicach 1000 zł się najpierw zmieszczę (1 blok na początek), potem było "no dobra, 1500", a teraz mi już 2000 zł pękło, a układ mam prościutki i wcale nie hi-end (2 bloczki, Slim 360, EK D5 100, raptem 2 złączki 45 st) - i w ogóle nie kupowałem żadnych śmigieł nowych do tego (ale przyjdzie czas że zmienię je też...), a np. blok VGA używany dorwałem fartem

 

węża bym w ogóle wziął od razu 3 m - niech lepiej 1 m sobie leży, niż by Ci miało 20 cm zabraknąć bo coś źle dociąłeś albo zmieniłeś kolejność itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wybrałem takie części, oceńcie proszę czy dobrze :)

 

- pompka z rezem (którą wybrać?)pompka1 pomka2

Tu w zasadzie różnią jest tylko wielkość i cena. Jeżeli zdecydujesz się na większy to zwróć uwagę czy na pewno wszystko się zmieści.

 

-wąż (ten wymiar będzie ok?) wąż

Wąż jest dobry, tylko złączki weź też 10/16.

-chłodnice 2x chłodnica1 albo jeśli wejdzie to zamiast jednej 280 (sprawdzę po pracu:))- chłodnica 2

Na froncie żeby zamontować coś więcej niż 240mm będziesz musiał pozbyć się koszyka na dyski z piwnicy. Co do chłodnicy na topie, to upewnij się, czy ona nie będzie kolidować z płytą główną

-blok blok

Sprawdzony, dobry blok :)

 

-płyn płyn

:thumbup:

 

-złączki, tutaj nie mam pojęcia jakie wybrać (proste tylko?) i ile ich będzie potrzeba.... widziałem że firmy np ek są droższe..

Z punktu ekonomicznego ( o ile taki istnieje przy LC :E ) to warto się skusić na używane złączki, sporo zaoszczędzisz. @zawisztheblack pisał, że będzie sprzedawał złączki, uderz do niego ;) Ja za 2-3 tygodnie też będę miał m. in. złączki Alphacool na sprzedaż ;)

 

Co do ilości, to podstawowa zasada to dwie złączki proste na każdy komponent. Oprócz tego, pomyśl jak poprowadzisz węże i zastanów się czy gdzieś nie będzie niezbędny adapter 90°. Wąż 16/10 zrobi Ci łuk 45° bez większych problemów, ale na 90° potrzebny jest spory łuk, więc miejscami adapter 90° jest niezbędny.

Oprócz tego zastanów się czy chcesz mieć łatwiej w kwestii opróżniania układu. Jeśli tak, to trzeba kupić zawór, adapter male-male i pomyśleć, gdzie go umieścisz, bo może przydać się jakiś adapter Q czy L.

Ponadto mogą się przydać jakieś korki. Przy układzie na wężach raczej uda się uniknąć extenderów.

 

wentyle (wziąłem pod uwagę serię noiseblocker tylko jakie wentyle z tych? nie muszą się świecić) wentyl1 wentyl2 tanszy wentyl 3 tanszy wentyl 4 wentyl 5 niektóre różnią się tylko obrotami ale jednak nie wiem które, jeśli 2x280 to 4 sztuki jeśli 280 i 360 to wiadomo 5szt. (wolałbym te tańsze ale jeśli są dużo gorsze to dopłacę )

Tylko zwróć uwagę że do 280mm potrzebujesz wentyle 140mm, a do 360mm 120mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 najbardziej bije ceną :) Potem złączki brane na kilogramy :D

 

Brzoza pytałeś o midplate z obudowy. Tunel zasilacza posiada taką dodatkową, demontowalną zaślepkę. Po jej usunięciu powinieneś mieć miejsce na chłodnicę 360mm.

 

 

Co do pompy, przemyśl sobie jeszcze zakup takiego zestawu:

Rezerwuar + TOP - Mój link

Pompka D5/V655 - Mój link

 

Moim zdaniem jest to bardzo fajny zestaw. Mega kompaktowy, funkcjonalny i do tego bardzo tani w porównaniu do innych topów.

 

 

 

 

... niektóre różnią się tylko obrotami ale jednak nie wiem które, jeśli 2x280 to 4 sztuki jeśli 280 i 360 to wiadomo 5szt. (wolałbym te tańsze ale jeśli są dużo gorsze to dopłacę )

 

w sumie wychodzi już ponad 1600zł kurde jak teraz licze kurde... a jeszcze złączki...

 

UWAGA, do obudowy zmieścisz tylko jedną chłodnicę 280mm ALBO 360mm. Zapomnij o montażu dwóch chłodnic.

Jedyna opcja aby zamontować w Twojej budzie drugą chłodnicę to 120mm z tyłu obudowy. Wszystkie inne rozważania to wystawienie chłodnicy na zewnątrz.

 

 

Na froncie żeby zamontować coś więcej niż 240mm będziesz musiał pozbyć się koszyka na dyski z piwnicy. Co do chłodnicy na topie, to upewnij się, czy ona nie będzie kolidować z płytą główną

 

 

Tylko zwróć uwagę że do 280mm potrzebujesz wentyle 140mm, a do 360mm 120mm :)

 

 

Na topie zmieści albo chłodnicę, albo wentylatory :) Chłodnica z wentylami nie wejdzie. Ewentualnie wejdzie (280mm) ale płyta już nie wejdzie. A nawet jak płyta wejdzie (240mm) to ram na 100% nie wejdzie.

 

Mój corsair 400C przewiduje możliwość montażu chłodnicy na TOPie, a też mam z tym problem. 280mm wcale nie wchodzi. 240 wentylaotry opierają się o ram. Dopiero przesunięcie chłodnicy do krańca budy i przykręcenie jej do otworów wentylacyjnych a nie montażowych pozwala na upchanie 240mm. Phantex w ogóle nie przewiduje miejsca dla chłodnicy na TOPie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Minciu, jak wejdzie na top to tylko wentyle albo chłodnica. Ok, a 360 poradzi sobie spokojnie z gpu i cpu? Najwyżej się wentyle lepsze kupi na nią :)

 

Co do Twojej propozycji rezerwuaru i tej pompki to bardzo mi się podoba i wybieram ten pomysł :)

 

A sama chłodnica na topie 280/240 ma sens w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...