Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rdeckard

[ZESTAW] Komputer do gier 2800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałbym złożyć siostrzenicy komputer do 2800 do gier. Kwota ta nie może zostać znacznie przekroczona, gdyż i tak zawiera dodatkowe 300 zł, które wymusiłem na jej rodzicach :) Patrzyłem na propozycję PCLAB na Październik (https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2017?page=0,6), która zawiera Ryzen 1200 i GTX 1060 6GB i nie jestem do niej przekonany. Siostrzenica grać będzie początkowo na starym monitorze w rozdzielczości poniżej Full HD jakiejś, chyba 1680x1050, docelowo Full HD, nie więcej. Ze względu na to wydaje mi się, że warto zaoszczędzić na GPU na dzień dzisiejszy i zamiast GTX 1060 6GB wziąć GTX 1060 3GB. Co sądzicie o tym sądzicie? Moja propozycja:

 

Obudowa SilentiumPC Brutus M10 99 zł

Zasilacz Thermaltake 450w 179 zł

RAM RAM 8GB 400 zł

Dysk HDD Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA) 189 zł

Płyta główna MSI B350 PC MATE 367 zł

CPU AMD Ryzen 5 1500X 765 zł

GPU GTX 1060 3GB 879 zł

 

Gdy w jakie będzie grać to BF1, LOL, PUBG, czyli generalnie jakieś nowe FPS będą na tym latać, MOBA i RPG. Dysk SSD na razie jest pomijany, zostawiamy na później. W dobie premiery Coffee Lake zastanawiałem się co tu zrobić, żeby się udał zestaw na i5-8400 w tych pieniądzach, ale mi nie wychodzi ze względu na ceny płyt głównych. Proszę o rady i co tu zrobić, żeby za 2 lata wszystkie komponenty nie były do wymiany. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i chyba racja. Czy powinienem się obawiać tego, że procesor jest 4 rdzeniowy? Czy płyta z tym chipsetem daje możliwość wrzucenia tam i7 w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie powyższego zestawu: Czemu jest taki tani? Próbuję go złożyć na tej samej stronie, ale jakbym nie próbował, wychodzi mi drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani bo takie obudowy pewno za free rozdaja. dodaja je np. do kurczaków z chin.zasilacz chieftec 500w pewnie najslabszy model co nie znaczy ze zly.karta graficzna mozliwe ze referent zotaca(ten model ktorego nie da sie zarejestrowac zeby dostac 5 lat gwarki) moze cos ze zwrotów,po serwisie itd. tez nie mowie ze to zle.cena bardzo fajna i w tej cenie jest super.i ma 24 misiace gwarki wiec te rzeczy ktore wymienilem nie dotycza kupujacych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jeden z nielicznych przypadków gdzie nie uda się złożyć lepszego zestawu pod względem wydajności od gotowca :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...