Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Foczki

[2800 zł] laptop biurowy + gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poprzednio miałam laptopa Samsung RF511 8GB RAM, 500 GB dysk, intel i7, Win 7 64bit. Laptop 6-7 letni

Niestety był już kilkakrotnie naprawiany i ciągle coś. Przy włączonym wyłącznie chromie i włączonym filmie procesor potrafi nagrzać sie do 70 stopni , a teraz znowu gniazdo zasilania się odczepiło :/. Mam już dosyć dopłacania, wolę kupić nowy sprzęt

 

Poszukuję laptopa do 2800 zł (ostatnio dałam 3 tys. za SAmsunga żeby posłużył na dłużej, ale widzę, że sprzęt robiony jest na 5 lat i trzeba zmieniać dlatego im taniej tym lepiej)

 

Laptop głównie będzie wykorzystywany do pracy biurowej (pakiet MIcrosoft Office, Adobe Acrobat,), oglądanie filmów przez internet, przeglądanie internetu. Od czasu do czasu zagrać w grę typu Tomb Rider, GTA IV, Heroes 7. Ale chyba w tym przedziale cenowym nie będą chodziły te nowsze gry.

 

Jestem laikiem, dlatego proszę o wyrozumiałość

specyfikacje:

Matryca 15,6 cala (optymalna do pracy, oglądania filmów,)

procesor najlepiej żeby już i5 i z ta nowsza 7200). Odnośnie procesora to jaka jest różnica między tym U i M w normalnym użytkowaniu, który jest lepszy w długotrwałej perspektywie

możliwość zainstalowania Win 7( dlatego bez systemu, do Win 10 nie mam przekonania)

dysk myślę,że HDD z możliwością dokupienia SDD, bo sam SDD ma ograniczoną lb. operacji, więc nie mam przekonania(z tego co czytałam)

pamięć RAM min. 8 Gb

karta graficzna: w tym przedziale cenowym chyba ciężko będzie dorwać jakąś lepszą kartę graficzną

 

Oczywiście jestem otwarta na wszelkie propozycje.

z tego co patrzyłam to wpadły mi 3 laptopy narazie w oko:

 

https://www.zadowolenie.pl/komputery-i-laptopy/laptopy/lenovo-ideapad-700-15isk-80ru00nppb-1?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral

 

http://www.delkom.pl/p/33643-laptop-asus-r558ua-i5-7200u-156fhd-12gb-1000gb-int-r558ua-dm966d-12gb.html

 

https://www.x-kom.pl/p/331975-notebook-laptop-156-asus-r558uq-xo550d-8-i5-7200u-8gb-1tb-dvd-gt940mx.html <- niestety niedostępny

 

https://www.x-kom.pl/p/342157-notebook-laptop-156-asus-r558ua-dm966d-8-i5-7200u-8gb-1tb-dvd.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Laptop chciałabym żeby posłużył mi z 10 lat. (ale w dzisiejszych czasach sprzęt w większości przypadków przeznaczony jest tylko na okres gwarancji później trzbea nowy :/) dlatego jakiś wytrzymalszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-7100U/8G/120+500/Win10 GT940MX FHD

Ja bym w tym budżecie wybrał tego Acera. Ma procka i3 7gen (jest to praktycznie to samo co i5 z serii U - tylko tutaj nie masz trybu turbo...), ssd + hdd, 940mx i co najważniejsze - całkiem dobra matryca FHD IPS. Bardzo udana konstrukcja Acera, tutaj nawet już z systemem.

 

Lenovo Ideapad 320-15 i5/8GB/256+1000 GT940MX Srebrny

Jeżeli jednak wolisz i5 to trzeba zrezygnować z matrycy w technologii IPS. Też całkiem udany model Lenovo.

 

Oba laptopy jakie proponuję to modele z dyskami SSD - w mojej opinii kupno sprzętu w tych pieniądzach bez dysku SSD to pomyłka (jest to ważniejsza sprawa niż procesor czy ilość ramu, za każdym razem to powtarzam).

Windowsa 10 nie ma się co bać - w mojej opinii jest to najlepszy system jaki kiedykolwiek stworzył microsoft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepiej dopłacić do tego modelu z najnowszym procesorem 8-mej generacji:

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 za 3149zł

Ideapad 320 to sprawdzona konstrukcja, tu w połączeniu z najnowszym 4-ro rdzeniowym procesorem i5, ale niskonapięciowym (jego odpowiednikami w starszej generacji są procesory z końcówką HQ), w zestawie z 256GB dyskiem SSD oraz dużo wydajniejszą (od GF 940MX) kartą graficzną MX150 z 2GB pamięci (te w/w gry już ruszą). Powyższe podzespoły starczą zdecydowanie na dłużej (niż procesor i5-7200U, czy też GF 940MX), bo są wydajniejsze.

SSD nie ma się co obawiać, przy normalnym użytkowaniu nie ma szans żeby "zajechać" nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka, to prawda Aspire 5 ma matrycę IPS, ale w Lenovo dostajemy dużo wydajniejszy procesor 8-generacji, który jest na poziomie czterordzeniowych i5-7300HQ, a przy tym pobiera mniej prądu. Laptop z tym procesorem starczy po prostu na dłużej (jeżeli chodzi o wydajność), a przy okazji już teraz będzie znacznie wydajniejszy-szczególnie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak tylko do "Laptop głównie będzie wykorzystywany do pracy biurowej (pakiet MIcrosoft Office, Adobe Acrobat,), oglądanie filmów przez internet, przeglądanie internetu. Od czasu do czasu zagrać w grę typu Tomb Rider, GTA IV, Heroes 7. Ale chyba w tym przedziale cenowym nie będą chodziły te nowsze gry." czy jest potrzebne 4 rdzenie, czy też wydajniejsza grafika.

 

@down nie ma matrycy IPS, zdecydowanie gorszy serwis Lenovo. Tak jak pisałem Ci zawsze coś z coś. Lenovo też nie widać aby był dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak tylko do "Laptop głównie będzie wykorzystywany do pracy biurowej (pakiet MIcrosoft Office, Adobe Acrobat,), oglądanie filmów przez internet, przeglądanie internetu. Od czasu do czasu zagrać w grę typu Tomb Rider, GTA IV, Heroes 7. Ale chyba w tym przedziale cenowym nie będą chodziły te nowsze gry." czy jest potrzebne 4 rdzenie, czy też wydajniejsza grafika.

Trochę nie rozumiem:

Ideapad 320 z mojego postu ma i wydajny 4-ro rdzeniowy procesor taką samą grafikę jak Aspire 5, a do tego ma już dysk SSD więc w tym wypadku to ten laptop jest wydajniejszy i za sprawą 4-ro rdzeniowego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...