Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FX5950

Kiedy zakup drukarki laserowej ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze korzystałem w domu z atramentówek i mam już dosyć ciągłych walk z zasychającymi głowicami i tuszami, pomimo korzystania z orginalnych materiałów eksploatacyjnych. Drukuję mało, ok. 10-20 stron miesięcznie, czasami drukarka stoi kilka tygodni bezczynna.

 

Zastanawiam się nad zakupem drukarki laserowej. Nie mogę jednak znaleźć konkretnych informacji co do rzeczywistych warunków eksploatacji. Rozumiem, że w laserówkach nie ma problemu z zasychaniem niczego, bo to inna technologia. Czy są jakieś inne problemy przy tak małym, jak u mnie, przebiegu w laserówkach? No i najważnejsze: czy obecnie tonery też są oszukiwane chipami i po pewnym czasie, pomimo iż jeszcze pełne, zgłaszany jest przez drukarkę błąd i niemożliwa praca do czasu wymiany? Ile miesięcy/lat można używać jednego tonera?

 

Proszę o podpowiedzi, bo nie wiem czy mam się dalej męczyć z atramentówką, czy rozejrzeć się za czymś laserowym. Aktualnie mam HP Business Inkjet 1000 z 4 głowicami i 4 wkładami, które kupuje za ok. 100zł/szt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od zawsze korzystałem w domu z atramentówek i mam już dosyć ciągłych walk z zasychającymi głowicami i tuszami, pomimo korzystania z orginalnych materiałów eksploatacyjnych. Drukuję mało, ok. 10-20 stron miesięcznie, czasami drukarka stoi kilka tygodni bezczynna.

 

Zastanawiam się nad zakupem drukarki laserowej. Nie mogę jednak znaleźć konkretnych informacji co do rzeczywistych warunków eksploatacji. Rozumiem, że w laserówkach nie ma problemu z zasychaniem niczego, bo to inna technologia. Czy są jakieś inne problemy przy tak małym, jak u mnie, przebiegu w laserówkach? No i najważnejsze: czy obecnie tonery też są oszukiwane chipami i po pewnym czasie, pomimo iż jeszcze pełne, zgłaszany jest przez drukarkę błąd i niemożliwa praca do czasu wymiany? Ile miesięcy/lat można używać jednego tonera?

 

Proszę o podpowiedzi, bo nie wiem czy mam się dalej męczyć z atramentówką, czy rozejrzeć się za czymś laserowym. Aktualnie mam HP Business Inkjet 1000 z 4 głowicami i 4 wkładami, które kupuje za ok. 100zł/szt.

 

Pozdrawiam

 

Kup laser, nic nie zasycha możesz rok nie włączać. Weź pod uwagę że toner starcza najmarniej na 1000 stron. Przy twoim użytkowaniu to dwa lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie słyszałem o sztucznym blokowaniu tonera w celu wymuszenia wymiany na nowy.

Z druk. laser. nigdy problemu nie miałem.

Przy takiej eksploatacji tylko laser i zapominasz o problemach.

Tonery w nowych drukarkach są 'oszczędnie napełniane' (chyba do połowy), więc nie zdziw się gdy toner się skończy szybciej niż sobie wyliczyłeś. Kolejne 'doładowanie' zrobisz sam i starczy na 2x dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z chipami? Są takie w tonerach? W atramentówce musiałem kupić resetery.

Myślałem wstępnie nad czymś takim: Brother HL-3140CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo o chipach w tonerach.

Brother HL-3140CW - patrząc wstępnie wygląda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z chipami? Są takie w tonerach? W atramentówce musiałem kupić resetery.

Myślałem wstępnie nad czymś takim: Brother HL-3140CW.

 

Chipów raczej nie ma, przynajmniej nie w tych czasach. Są za to bębny. Jedne lasery mają wymienne bębny z tuszami, inne mają bęben w sobie w środku i wymienia się go co jakiś czas. Mój laserowy Brother (monochromatyk) ma bęben w środku i wymienia się go średnio co około 12 tys. stron, czyli co jakieś 24 ryzy papieru. Czyli w zasadzie przy Twoim drukowaniu, to nie wiem czy choć raz byś go musiał wymienić. Koszty oryginalnego bębna to średnio 200-300zł, zamienniki są gdzieś o połowę tańsze. Laser to faktycznie dobra sprawa, też się przerzuciłem po atramentówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...