Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciacho30

MSI Tomahawk + Ryzen 5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie zamawiania części.

Wybrałem sobie taką płytę: Msi Tomahawk + procesor Ryzen 5 1600.

Jaką pamięć ram zamówić do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam te pamięci i latają u mnie na 3066mhz na msi b350 pc mate.

Na początku września kupiłem je tylko dlatego że były najtańsze za 539zł ,ale nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na luzie 3200, jak będzie więcej czasu to powalcze o więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na luzie 3200, jak będzie więcej czasu to powalcze o więcej.

 

Mnie się na razie nie chciało więcej kręcić ,ale jak widać to dobre pamięci są.

 

Czy możesz napisać na jakich ustawieniach ci latają na 3200mhz z dokładnymi timingami itd. sprawdził bym czy na mojej płycie czy też się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem w trakcie zamawiania części.

Wybrałem sobie taką płytę: Msi Tomahawk + procesor Ryzen 5 1600.

Jaką pamięć ram zamówić do tego zestawu?

Każde pamięci 2x4/8gb 2667mhz się nadadzą, gorzej z pamięciami 3000mhz, trzeba jak wyżej wiedzieć, który konkretny model nie sprawia problemów. Generalnie najmniej problemów przy prędkościach 3000mhz i więcej sprawia G.skill. Z automatu chyba można na Ryzenie odradzić Corsair :E i Cruciala raczej też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w sprawie ramu.

Części mam już w domciu.

W weekend zacznę składać w całość.

 

Dzięki za info w sprawie ramu. Zamówiłem te co polecił Pitt_34

Części mam już w domciu.

W weekend zacznę składać w całość.

 

Poskładałem w całość nowy nabytek. Działa ale coś nie tak z ramem.

w biosie jest tak: profile1 DDR4 2800MHz 16-18-18-36 a w drugim profile2 DDR4 3000MHz 16-18-18-36

cpu speed 3,2 ddr speed 2400MHz

Co mam ustawić aby było poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, mianowicie mam dokładnie tą MB B350 Tomahawk + Ryzen 5 1600. Czasami zdarza się, że gdy robię restart PC lub jak jestem w BIOSie i coś zmienię, co skutkuje restartem PC się wyłącza (wszystko gaśnie) i po jakiś 2 sekundach odpala. Oczywiście, żadnych ustawień wtedy nie traci tylko zastanawia mnie czy to normalny objaw czy coś gdzieś nie trybi?

 

Dodam, że mam ustawiony profil A-XMP 2 2933 MHz + OC 3.80GHz vcore 1.225 V. Najprawdopodobniej nie może to być wina CPU, choć w momencie restartu jak jeszcze PC jest włączony na MB świeci się DRAM i CPU LED, po czym power off. W pierwszym pości jest wzmianka o pamięciach, to dodam, że mam aktualnie 2x8GB Corsair Vengance LPX 3000MHz CL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się na razie nie chciało więcej kręcić ,ale jak widać to dobre pamięci są.

 

Czy możesz napisać na jakich ustawieniach ci latają na 3200mhz z dokładnymi timingami itd. sprawdził bym czy na mojej płycie czy też się sprawdzą.

 

16-15-15-36 CR1, 1.350 V, SOC 1.18V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, mianowicie mam dokładnie tą MB B350 Tomahawk + Ryzen 5 1600. Czasami zdarza się, że gdy robię restart PC lub jak jestem w BIOSie i coś zmienię, co skutkuje restartem PC się wyłącza (wszystko gaśnie) i po jakiś 2 sekundach odpala. Oczywiście, żadnych ustawień wtedy nie traci tylko zastanawia mnie czy to normalny objaw czy coś gdzieś nie trybi?

 

Dodam, że mam ustawiony profil A-XMP 2 2933 MHz + OC 3.80GHz vcore 1.225 V. Najprawdopodobniej nie może to być wina CPU, choć w momencie restartu jak jeszcze PC jest włączony na MB świeci się DRAM i CPU LED, po czym power off. W pierwszym pości jest wzmianka o pamięciach, to dodam, że mam aktualnie 2x8GB Corsair Vengance LPX 3000MHz CL15.

 

Wbrew różnym opinią że płyty do ryzena tak mają to ja nie za bardzo się z tym zgadzam ,bo już też przerabiałem ten temat.

mimo że pamięci w czasie pracy w windowsie działały 100% stabilnie to miałem problem z rozruchem za pierwszym razem ale teraz już nie mam tego problemu a mam pamięci ustawione na 3066mhz.

wydaje mi się że problem jest z niedostatecznie wysokim napięciem pamięci przy bootowaniu kompa. jak miałem ustawione napięcie na 1.4v to miałem czasem te problemy ,ale po ustawieniu 1.42v już mam spokój.

 

spróbuj też ustawić pamięci ręcznie a nie przez XMP i włacz opcję geardownmode na enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

spróbuj też ustawić pamięci ręcznie a nie przez XMP i włacz opcję geardownmode na enabled.

Tylko trzeba pamiętać, że opcja geardown mode na enable wymusi parzyste timingi.

Tego typu restarty wskazują jak dla mnie na niestabilny do końca RAM- Nie wiem jak każdy sprawdza stabilność działania pamięci, zwłaszcza na Ryzenie po włączeniu XMP. T.j odnoszę wrażenie, że niektórzy włączą np. XMP, odpalą jakąś gierkę i są happy, że działa :E, potem zabierają się za OC procka, też sprawdzą stabilność 20min testem i są happy :lol2:, a potem dziwią się, że mają jakieś randomowe restarty i nie wiadomo, czy to wina RAM, czy CPU :lol2:

Przypomnę, na marginesie że XMP jest stworzone dla INTELA, z A-XMP też szału nie ma, może będzie działać, może nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...