Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reQ_21

Monitor 24"/27" - 144hz/240hz - do 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio dość dużo szperałem po internecie na temat monitorów 24'/25' - 27'

 

Priorytet to CSGO

Od czasu do czasu gram w path of exile czy gierki moba

chce mieć monitor, który da mi największą przewagę w grach fps - funkcje typu ULMB, lightboost czy black stabilizer mile widziane

 

Jak wiadomo, monitory gamingowe nie są perfekcyjne, mają swoje wady i zalety a z matrycami często jest loteria i zastanawiam się nad kilkoma modelami

 

Dell alienware aw2518hf - bardzo podoba mi się jego design

AOC AG251FG - podobno 240hz ma problem z "frame skippingiem" i trzeba ustawiać profil manualny w CRU

Samsung C24FG73FQUX - matryca VA, fajna czerń i obraz "efektu kinowego" ale chyba do CSGO chyba lepiej TN

Acer Predator XB241Hbmipr

Asus MG248Q

BenQ ZOWIE XL2430 - tutaj chyba najwięcej "bajerów" dotyczących ochrony oczu

Asus ROG STRIX XG27VQ

 

Zawsze gracze preferują BENQ do CSGO - okej, ma wyprane kolory ale PODOBNO (nie miałem nigdy porównania 1:1) na benq feeling gry oraz płynność jest zupełnie inna od monitorów z tymi samymi parametrami innych firm - o co tutaj chodzi?

dodatkowo przykład, że jakbym CSGO odpalał profil z wypranymi kolorami pod największą widoczność i największą płynnością, a w innych gierkach profil "normalny"

 

Fajnie by było, gdyby monitor miał jakieś tryby ochrony oczu - spędzam dużo przed kompem i często mnie bolą oczy po dłuższych sesjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory na 240hz raczej odpadają, na tej konfiguracji sprzętowej nie ma potrzeby poza tym czy różnica pomiędzy 144 a 240 jest już zauważalna dalej dla oka czy widać ultrapłynność zaginającą ponadprzestrzeń? :lol2:

 

 

BenQ- czysty chwyt marketingowy, nie bez powodu zachwalane jak sponsorowali esportowców i dawali im najlepsze wyprodukowane przez siebie ekrany, BenQ nie ma żadnych magicznych matryc TN bo gdyby tak było płaciłbyś więcej za ich ekrany nawet te tańsze, bo dawały by lepszy " feeling" od innych a uwierz mi producenci na darmo różnych bajerów do monitorów nie wkładają.

 

Asus- wsparcie techniczne, badpixele, - ta półka cenowa średnio....

 

 

Z tego wszystkiego najlepiej wypada Acer na tn 144hz z G-Synciem, oczywiście sprawdź go od strony fizycznej w sklepie jak będziesz odbierał bo ta cena to nie przelewki.

 

Ogromny skok płynności jest z 60 na 144 ale wyżej uwierz że ci już nie trzeba w telewizorach masz po 1000 hz :E

 

Co do ochrony oczu to każdy ma wymagane minimum a nadmiar ochrony oczu jest zbędny, najlepiej ochronisz oczy siedząc w jakichś okularach relaksacyjnych( jeżeli już masz drobną wadę) będziesz nawilżał solą fizjologiczną z ampułek i robił sobie przerwy co 2 godzinki na 30 minut żeby oczy odpoczęły

 

http://pclab.pl/art65065.html - tutaj krótkie porównanie BenQ 144hz z wyżej półki bo 1100zł to nie 700/800 - średnia czy 450-600 a matryca TN więc można uznać za "droższe monitory" i patrz jak go zgniótł LG który jest jeszcze tańszy a raczej był bo w wakacje wyprzedali w sklepach nakłady( jestem szczęśliwym posiadaczem, bdb ekranik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz na moim configu osiągalne w CSGO bez problemu (średnio 270-300fps)

 

gsynca nie potrzebuje (tak wiem, znam zalety gsync i wiem jak działa, ale po prostu tego nie wykorzystam)

 

idąc tym tokiem rozumowania, to równie dobrze mógłbym kupić asusa mg24 za 1200zł i mieć spokój, ale jednak chciałbym wydać trochę więcej i mieć trochę "pewniejszy produkt" z kilkoma fajnymi dodatkami taki jak design czy funkcje zmiany profilów jednym klikiem itd

 

na blurbusters poczytałem trochę i ludzie piszą, że jak grasz w FPS i dasz radę osiągnąć 240fps+ to 240hz jest must have (nie żeby był przeskok, ale po prostu jest technologicznie płynniej - to nie są czasy boostowanych eizo z 120 na 240hz, tylko matryce mają fizycznie odświeżanie 240hz). To samo mówil linus u siebie gdy testował 240hz monitory. Dodatkowo ja jestem osobą która widzi każde pierdnięcie/przycięcie/stutter w grach i chce mieć najpłynniejszy i najszybszy obraz jaki mogę w tej kasie mieć.

 

mocno się zastanawiam nad tym dellem i benq..

 

poza tym :

dużo osób widzi różnicę na 240hz vs 144hz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to idąc twoim tokiem myślenia

https://www.komputronik.pl/product/417234/dell-alienware-aw2518hf.html?gclid=Cj0KCQjwsZHPBRClARIsAC-VMPDWUoyk-wdQdhqRYjFax-_sO7iR6YF8kf3NNpyK5wSAdQaJZKqDz1waAi2MEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

240hz i TN- takie combo nie ma prawa ci zaciąć jak karta poprawnie bez większych spadków da rade utrzymać stabilny poziom FPS

 

 

tobie to chyba bardzo na csie musi zależeć jak chcesz dawać prawie 2 tysiące za ekran bo na 1060 w innych grach no poza lolem,overwatchem na ultra ujrzysz tak z max 70 FPS :E :E

 

przynajmniej taka zaleta że na ekran patrzysz cały czas a na karte w obudowie przy czyszczeniu lub przez szybkę :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to idąc twoim tokiem myślenia

https://www.komputronik.pl/product/417234/dell-alienware-aw2518hf.html?gclid=Cj0KCQjwsZHPBRClARIsAC-VMPDWUoyk-wdQdhqRYjFax-_sO7iR6YF8kf3NNpyK5wSAdQaJZKqDz1waAi2MEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

240hz i TN- takie combo nie ma prawa ci zaciąć jak karta poprawnie bez większych spadków da rade utrzymać stabilny poziom FPS

 

 

tobie to chyba bardzo na csie musi zależeć jak chcesz dawać prawie 2 tysiące za ekran bo na 1060 w innych grach no poza lolem,overwatchem na ultra ujrzysz tak z max 70 FPS :E :E

 

przynajmniej taka zaleta że na ekran patrzysz cały czas a na karte w obudowie przy czyszczeniu lub przez szybkę :lol2: :lol2:

 

 

wiesz co

 

dziś sprzedałem LG34UC79-G - 34" ultra wide na AH-IPS 144hz. Sprzedałem go gdyż nie wykorzystuje jego pełnego potencjału i nie gram aż tak dużo w inne gierki niż kiedyś (wyścigówki i rpg na tym monitorze to kosmos). Dodatkowo w CSGO jakość kolorów w ogóle nie sprzyja rozgrywce, wręcz kuje w oczy (przynajmniej według mnie) Także na dobrą sprawę nie wydaję 2k, tylko robię wymianę :) Dodatkowo CSGO,LoL i Path of Exile to jedyne gierki które mi się nie znudziły od lat, w przeciwieństwie do większości gier które teraz wychodzą na PC i są robione pod 13letnie dzieciaczki z tutorialami na każdym kroku

 

 

teraz po prostu chce się skupić na dwóch/trzech grach gdzie 34" jest overkillem, wolę mieć mniejszy i wygodniejszy ekran do grania gdzie wzrok nie musi tak wariować po całym monitorze

 

odnośnie tego della, miałeś z nim jakąś styczność czy tylko patrzysz na specyfikację? Bo tyle to ja sam potrafię zrobić, szukam osób które miały jakąkolwiek styczność z monitorami podanymi wyżej. Jeśli takich nie znajdę to po prostu wezmę na testy w ciemno i jak coś nie będzie pasować to wrzucę opinię tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ochrony oczu: potrzebujesz odpowiednio niskiej jasności ekranu, odpowiednio wysokiej jasności otoczenia ekranu wieczorem, rozsądku w wyznaczaniu czasu spędzanego przed ekranem.

Do tego, jeżeli uważasz że jesteś wrażliwy na miganie, kup ekran który nie miga.

Tyle. Reszta to chwyty marketingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS'owcy wybierali BenQ Zowie, bo tylko ta firma miała na początku monitory 240Hz. Teraz jest tego trochę więcej, ale przez to, że wypuścili 240Hz jako pierwsi i mocno je promowali na turniejach teraz większość gra właśnie na BenQ.

Jeśli oczekujesz jak najwyższej płynności i masz zamiar grać w CS:GO na poziomie bardziej pro, to bierz jakiś monitor 240Hz.

 

Subiektywnymi opiniami na forum radzę się w ogóle nie sugerować, bo każdy widzi inaczej i dla jednego wyższa częstotliwość odświeżania będzie bardziej odczuwalna a dla drugiego w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiam della, zobaczymy co to będzie za cacko

 

daj znać jak się sprawuje ten alienware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechał dell

pierwsze wrażenie :

 

- plastikowa obudowa z tyłu, wygląda fajnie ale tandetna - no i główna alienware na tyle :E

- bardzo dobrze zrobiona noga, ciężka

- przejście z 144hz AH-IPS na 240hz TN - pierwsze włączenie komputera - ruszam myszką na pulpicie - W O W JAK PŁYNNIE

- odpalam CSGO, wchodze na serwer - W O W JAK PŁYNNIE, zero blurru, zero szarpania ekranu, zero tearingu - K O S M O S - co najlepsze nie czuć w ogóle dropów fpsów do poniżej 200 - a tego się bałem najbardziej

- przejrzyste menu, wygodne klawisze, dużo trybów obrazu "od kopa" możliwość przypisania funkcji do klawiszy praktycznie każdej funkcji czy profilu kolorów

- OSD fpsów, OSD czasu spędzonego przed PC

- 240hz dziala na hdmi

- A L I E N W A R E :E

- gwarancja 3lata door to door

 

na minus wbudowany zasilacz

 

 

w skrócie : do gier monitor bajka. Na ten moment stwierdzam, że to są dobrze wydane pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechał dell

pierwsze wrażenie :

 

- plastikowa obudowa z tyłu, wygląda fajnie ale tandetna - no i główna alienware na tyle :E

- bardzo dobrze zrobiona noga, ciężka

- przejście z 144hz AH-IPS na 240hz TN - pierwsze włączenie komputera - ruszam myszką na pulpicie - W O W JAK PŁYNNIE

- odpalam CSGO, wchodze na serwer - W O W JAK PŁYNNIE, zero blurru, zero szarpania ekranu, zero tearingu - K O S M O S - co najlepsze nie czuć w ogóle dropów fpsów do poniżej 200 - a tego się bałem najbardziej

- przejrzyste menu, wygodne klawisze, dużo trybów obrazu "od kopa" możliwość przypisania funkcji do klawiszy praktycznie każdej funkcji czy profilu kolorów

- OSD fpsów, OSD czasu spędzonego przed PC

- 240hz dziala na hdmi

- A L I E N W A R E :E

- gwarancja 3lata door to door

 

na minus wbudowany zasilacz

 

w skrócie : do gier monitor bajka. Na ten moment stwierdzam, że to są dobrze wydane pieniądze

 

A jak wypada kwestia podświetlenia na czerni, jaką równomierną ma biel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada kwestia podświetlenia na czerni, jaką równomierną ma biel ?

jeśli się siedzi prosto do monitora to wszystko jest ok, kąty są słabe, lekko wyżej, niżej, prawo, lewo to biały się zmienia w żółty

 

czarny jest czarny, biały jest biały. Nie ma BLB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update co do alienware

 

zauważyłem słabą jakość wykonania obramówek na przyciski i napisie alienware - jest między nimi szczelina do której dostaje się kurz/brud z powietrza i mało przemyślany kąt wejść na kable - końcówki są trochę wygięte i pod skosem

 

reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...