Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leidibaba

Piaskownica pod Debiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam rozwiązania (ostatecznie może być płatne), które pozwoli mi powiedzmy 10 instancji samby odpalić całkowicie niezależnie w osobnych przestrzeniach adresowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapytaj w supporcie: klik.

Jeśli nie ma takiej opcji, to możesz wypróbować inne piaskownice: klik.

 

W Linuksie to sandboxem warto chronić jedynie przeglądarki internetowe, ale wątpię żebyś znalazł aplikację na poziomie Sandboxie, izolacji Comodo, czy piaskownicy 360 TS.

Najlepiej zainstalować uBlock Origin, a może nawet NoScript i dać sobie spokój. Prawdopodobieństwo, że zainfekujesz Firefoxa jest małe, a nawet gdyby do tego doszło, to łatwo sobie z tym poradzić.

Systemu nie zawirusujesz bez podania hasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki do przeglądarki mam zainstalowane ... Tu główny cel jaki chciałem osiągnąć to czyszczenie przeglądarki na bierząco z różnych syfów , akcji itd..

Można korzystać z trybu prywatności w przegląrce - ale jakoś mu nie ufam :) i nie do końca to się sprawdza gdy wykorzystuje się zewnętrzne oprogramowanie, odtwarzacze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w ustawieniach prywatności Firefoxa > Historia > Program Firefox: zaznacz "będzie używał ustawień użytkownika" i tam wybierz czyszczenie historii podczas zamykania programu Firefox (w ustawieniach zaznacz wszystko).

Dodatkowo możesz czyścić przeglądarkę oraz system przy użyciu BleachBita, dostępnego w narzędziach systemowych menadżera oprogramowania. Zaznaczając elementy do usuwania, najlepiej kliknąć anuluj w przypadku ostrzeżeń! Wówczas program dokona jedynie bezpiecznego czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

BleachBit to bardzo dobry program.

Przecież FF nie tylko czyści ciasteczka. Jest jeszcze 6 innych opcji.

Jeszcze jest kilka innych piaskownic, to możesz sprawdzić.

Jeśli chodzi o Sandboxie dla Windowsa, to kilka lat temu podczas testowania na zagrożeniach, dwukrotnie pokonały ją wirusy. Raz wirus ją wyinstalował i zainfekował system, a drugi raz się przebił przez izolację. Tak więc z tą izolacją to nie jest tak wcale idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testowałem przez wiele lat, także na wirusach, różne piaskownice, wirtualizery dysków, firewalle z HIPS, programy typu HIPS, pakiety zabezpieczające i antywirusy. Wybrałem Comodo Internet Security Premium, plus na żądanie Zemana AntiMalware (Free), AdwCleaner i CCleaner.

Antywirus w Windows nie powinien stanowić głównej linii ochrony ale jako uzupełnienie uważam, że jest potrzebny, a dla mniej zaawansowanych użytkowników wręcz niezbędny.

 

Linux podobnie jak Windows ma swoje atuty ale i mankamenty, a wybór powinien być uzależniony od potrzeb, preferencji i zaawansowania. Można też używać obu systemów obok siebie, albo drugiego na wirtualnej maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...