Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dave83

Modernizacja z i7 4930k, asus rampage IV black ed. itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam porady co mógłbym w obecnej chwili zrobić niewielkim nakładem finansowym by przejść na coś nowszego nie tracąc nic (oczywiście chciałbym zyskać) na wydajności mojego PC.

Budżet na modernizację to raczej max 1500zł.

 

CPU: I7 4930k - chłodzenie wodne

MOBO: Asus Rampage IV Black Edition

RAM: G.SKILL DDR3 8 GB 1866MHZ DUAL SR SNIPER CL9 -razem 16GB (2 takie 4GBx2)

PSU: be quiet! 730W

CASE: Thermaltake Core V71

SSD: 2 x Samsung 850 EVO 250GB

GPU: GTX 1080 Ti Asus Strix OC Edition

Monitor FullHD 144hz w chwili obecnej, możliwy powrót do WQHD/144hz

Reszta gratów chyba mało istotna.

 

Przeznaczenie kompa - gry/stream.

 

Z tego zestawu na pewno zostawiam GTX 1080 Ti. Chciałbym też zostawić obudowę, może i chłodzenie wodne do procka.

W półce leży jeszcze zasilacz Corsair CS750M 750W, więc tego be quiet'a 730W mogę sprzedać. Jeden dysk SSD do sprzedaży, drugi zostawiam.

Myślałem o i7 8700k, tak żeby pozostać przy 6 rdzeniach i 12 wątkach, ale czy sprzedaż podzespołów + 1500zł pokryje się z i7 8700k, płytą Z370 i RAMem ?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno wystarczyc.jakis zboczeniec na lolegro chce za taka plyte jak twoja 1300pln :E procek pewnie tez swoje wart + dysk + zasilacz+pamiec troche sie tego nazbiera wiec i sumka wyjdzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego "zboczeńca co ma płytę za 1299zł. Tyle że moja jest bez tego zewnętrznego panelu sterowania. Widziałem na innej aukcji taki panel za 200zł. Więc powiedzmy że wychodzi różnica 1100zł. Kto mi zapłaci za tę płytę 1100zł ;-)

Chodzi mi raczej o realne ceny a nie żeby wystawić i żeby kwitło pół roku na allegro albo olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścić się zmieścisz ale inwestycja i tak będzie mało opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ci napisalem ze i tak sie zmiescisz.za plyte pewnie trzeba wolac z 700-800pln procek pewnie tez podobna cena.ogolnie jezeli obecny zestaw masz podkrecony do jakis 4,2-4,4ghz to tak jak wyzej napisane zmiana raczej bezsensu.wkoncu masz i7 i to mocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sens wymiany na nowszą generację jest zawsze, no chyba że tracimy na wydajności, to wtedy wiadomo.

Im dłużej zwlekamy na wymianie generacji tym mniej zarobimy na sprzedaży swoich starych gratów a co za tym idzie, więcej kasy dokładamy do nowego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...