Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ice25

Karty elektronic.zne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy spotkał się już któryś z forumowiczów z tematem "inteligentnych kart", elektronicznych kart ?

Potrzebuje aby identyfikacja w aplikacji odbywała się za pomocą kart zbliżeniowych, ale niestety nie bardzo wiem jak ugryźć temat.

Posiadam kartę

HID iClass

oraz czytnik

Eletec TWN3 NFC

Czy jest jakaś biblioteka (c#) by móc odczytać dane znajdujące się na niej ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czytnik jest w wersji COM albo USB (nie widze na necie info czy USB HID, czy USB RS232).

Jeśli czytnik jest w wersji USB HID to jest widoczny jako klawiatura i to co zostanie zczytane z karty zostanie wklepane tak jakbyś wpisał to z klawiatury. Widziałem ze jest jakiś jezyk skryptowy do automatyzacji.

Jeśli czytnik jest w wersji COM lub USB RS232 to dane z karty lecą po porcie COM.

 

Do obu wariantów nie są potrzebne żadne dodatkowe biblioteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, jak odpalę notatnik i zbliżę kartę to "wypisuje" mi w nim dane. A jak w sposób programowy wykryć zdarzenie zbliżenia karty, i dane które są zczytane zapisać do bazy danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywasz zblizenia karty. Czytnik działa Ci jak klawiatura. Musisz ustawić kursor w odpowiednie miejsce i jak przyłożysz kartę to czytnik wprowadzi do bufora klawiatury dane z karty.

jak widać jest jakieś oprogramowanie do konfiguracji, możesz pisać jakieś skrypty, zmieniac tryby pracy (możliwe ze mozesz zmienić na USB Virtual COM Port, wtedy program dostanie dane z karty przez port COM) lub skorzystać z ich jezyka skryptowego (nie wiem jakie mozliwości ma ten język).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...