Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciejaseq

PC 1500-2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję PC do gier głównie: World of Warcraft Legion / CS:GO / GTA V. Chodzi o samą jednostkę, Zasilacz już jest jednak potrzebuję całej reszty. Budżet maksymalny to około 2000zł jednak skłaniałbym się ku tej niższej granicy. Jeżeli jednak między dolna a górną granicą przepaść w mocy i wydajności będzie duża to może być również górna granica. Myślę że napęd również możemy sobie podarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Ryzen 3 1200 /3.4GHz

Płyta główna: MSI B350M PRO-VDH

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX1050 2GB

Pamięć RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

HDD: Toshiba P300 1TB

Obudowa: SilentiumPC Brutus M10 Pure Black

 

1991 zł. + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Szukałbym używanego GTX'a 1050Ti do tego, np MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB OC DUAL. Podkręcisz trochę tego Ryzena na chłodzeniu BOX'wym i będzie wydajniej niż z Pentium G4600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płacenie za ten procesor ma sens? Czy różnica będzie duża ? Bo koszt tej płyty + ram jest dość wysoki w stosunku do reszty komponentów, czy nie lepszym wyjściem jest złożenie czegoś na intelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane części/OC wchodzi w grę?

Bo można by coś lepszego wyczarować.

 

W GTA V zasadniczo 4 fizyczne rdzenie lepiej sobie radzą od 2/4 od Intela, choć po FPSie niekoniecznie to odrazu widać, a na i5 nie wydoisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to odpowiedź na twoje pytanie. ja dla 9,3% nie dopłacałbym tyle do wszystkiego. poza tym, aktualnie w tej cenie dostaniesz g4600, który niweluje różnicę do jakichś 6-7%~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OC nigdy się nie bawiłem więc nie mam zielonego pojęcia jak ta sprawa wygląda. Co do używanych części to jednak wolałbym nowe (jakoś nie mam szczęścia do używanych rzeczy). A mógłby ktoś złożyć coś pod Intel tak dla porównania czy wejdzie tam jakaś mocniejsza karta itd. chodzi mi o podobny budżet jak ta specyfikacja z Ryzenem.

EDIT: Czy chłodzenie nie będzie potrzebne po podkręceniu Ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium G4600 /3.6GHz

Płyta główna: AsRock H110M-HDV

Karta graficzna: Palit GeForce GTX1050Ti StormX 4GB

Pamięć RAM: GoodRam IRDM DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15

HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm

Zasilacz: XFX Core PRO 450W

Obudowa: SilentiumPC Brutus M10 Pure Black

 

1959 zł.

 

 

Edit.

 

Na tym BOX'ie od Ryzena podkręcisz wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium G4600 /3.6GHz

Płyta główna: AsRock H110M-HDV

Karta graficzna: Palit GeForce GTX1050Ti StormX 4GB

Pamięć RAM: GoodRam IRDM DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15

HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm

Zasilacz: XFX Core PRO 450W

Obudowa: SilentiumPC Brutus M10 Pure Black

 

1959 zł.

 

 

Edit.

 

Na tym BOX'ie od Ryzena podkręcisz wystarczająco.

Zasilacz już jest także to można urwać więc zostaje jakies 200-250zł do granicy 2000 czy w tym budżecie można liczyć na jakiś lepszy procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz już jest także to można urwać więc zostaje jakies 200-250zł do granicy 2000 czy w tym budżecie można liczyć na jakiś lepszy procek?

jak najbardziej mozna liczyc ;) kupujesz calosc nowke ze sklepu a procek uzywany tym mykiem masz 550-600pln a w tym budzecie smialo kupisz uzywany z gwarancja i5 6400,6500

 

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-6400-2-7-ghz-1151-box-CID99-IDoNpAs.html#f6c9e53018

https://www.olx.pl/oferta/i5-6500-box-1151-z170-z270-3-6ghz-gw-do-21-10-2019-CID99-IDpq3y9.html#8f11ab72e1

 

trzeba zadzwonic do sprzedajacych i prosic o wystawienie na lolegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz już jest także to można urwać więc zostaje jakies 200-250zł do granicy 2000 czy w tym budżecie można liczyć na jakiś lepszy procek?

 

Faktycznie zapomniałem o tym, jak nie wchodzą w grę używki to jest i3-7100 wyżej taktowany i kilka fps zyskasz w CS:GO / GTA V.

Jednak uważam że gra nie warta świeczki i już lepiej za tą kwotę SSD kupić - A-Data SP920 128GB. Dzięki temu cały komputer/soft przyspiesza, dodatkowo gry się szybciej wczytują o ile zostaną zainstalowane na takim dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w ramach podsumowania to wychodzą właściwie 2 opcje:

1.Ryzen + gtx 1050 2GB

2.Pentium G4600 + gtx 1050 Ti 4GB

Tak więc mam rozumieć że w kwestii gier lepszym wyborem będzie opcja 2 z mocniejszą kartą, a dokładanie do mocniejszego nowego intela nie ma raczej większego sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w GTA V jak nie grasz online, miej sobie update 5. Działa najszybciej. Mniej ścinek bodaj na 2/4w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...